Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Szerintetek hülyeség, amit érzek?

Szerintetek hülyeség, amit érzek?

Figyelt kérdés

Magam sem tudom, pontosan, miért zavar ez, de szeretnék kívülállóktól viszonylag objektiv valaszokat kapni, hogy tisztábban lássam a helyzetet.

Öcsémmel voltunk nyaralni 6 napra, itt, Magyarországon. Én nem vagyok olyan jó helyzetben, de az volt a szöveg, hogy jöjjek, semmi vész, neki ott a Szép kártya, valahol el kell költeni róla a pénzt. Fizeti a szállítást is, aminek a rám eső része kb. 50 ezer. Ennyit nem szerettem volna elfogadni, ezért felvetettem, hogy ennek fizetem a felét. Ennek láthatóan nagyon megörült, innen pedig már nem nagyon engedtem, hogy költsön rám, azaz, hiába fizetett helyettem is Szép kártyával, mindig odaadtam neki a pénzt. Igy a végén egy csomó pénzzel ment haza. A rám eső szállás felén kívül még kb. 5000 Ftot költött rám.

Bár én ajánlottam, hogy fizetem a részem, láttam rajta, hogy nincs ellenére.

Ez igy szépen hangzik, és örülök, hogy fizette a szállásom felét, tényleg, de mégis rossz érzésem van. Ő nagyon sokat vendégeskedik nálam, ilyenkor természetesen az én vendégem. Nem vagyok fillér.baszó,de természetesen ilyenkor több a kiadásom, mintha egyedül vagyok. Lehet, hogy az zavar, hogy ő, aki jobb helyzetben van, elfogadta tőlem a pénzt, ami jogos, de én, fordított helyzetben biztosan nem fogadtam volna el, legalábbis ennyit nem. Még

aznap éjjel rendelt valami szirszart azon a pénzen.

Nagyon szégyenlem, hogy ilyen gondolataim vannak, nem is merném személyesen senkinek elmondani. Lehet, hogy csak az a baj, hogy most kicsit szarabb helyzetben vagyok, és zavar, hogy ő meg jobban költhet szükségtelenebb dolgokra is.

Voltam sokkal rosszabb helyzetben is, és volt már hasonló ügy, közösen vásároltunk, én azokat a dolgokat, amiket közösen eszünk meg a hétvégén, és fizettem is, ő meg magának extra dolgokat, amiket majd hazavisz. Ez akkor azért esett szarul, mert nagyon nehezen jöttem ki a pénzemből.

Hogy látjátok, csak irigykedem, vagy a helyzetem miatt látom így, vagy miért erzek ilyen negatívan? Ő tudja az anyagi helyzetemet.


2021. júl. 30. 10:44
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:
59%
10 bunkó volt a testvére, hiaba magyarazod.
2021. júl. 30. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 A kérdező kommentje:

Azt semmiképpen nem engedtem volna, hogy mindent ő fizessen. De bevallom, jól esett volna, ha nem teszi el az összes pénzt,amit adok. Jogos így is, és hálás is lehetek, mert 20-25 ezerrel kevesebbet fizettem. Biztos azért esik mégis szarul, mert én nem fogadtam volna el a helyében, és tényleg, nem csak mondom. A parja felhivta, hogy van-e még penzetek? Ő meg odafordult hozzám nevetve, hogy még több is, mint volt. Ha azonos helyzetben lennénk, én is nevettem volna. Így nem tudtam.

Persze, ez nem rontja meg a kapcsolatunkat, pár nap, és túl leszek rajta, keserűség nélkül. Köszi a válaszokat!

2021. júl. 30. 13:15
 13/27 anonim ***** válasza:
38%
De ha nem akartál fizetni, minek ajánlottad fel? Ez a te döntésed volt! Ha nem ajánlottad volna, akkor ő fizette volna!
2021. júl. 30. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 anonim ***** válasza:
30%

13-as, meg mindenki, aki értetlenkedik: udvariasságból, illemből ajánlotta fel, amit a testvérének meg illett volna elutasítania, ha már egyszer meghívta.

Két okból volt bunkó a testvéred: 1. ő ajánlotta fel, mégis elfogadta a pénzt. 2. Ezek szerint meg sem próbálja viszonozni, hogy ilyen sokszor teljes ellátással vendégül látod.

2021. júl. 30. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 anonim ***** válasza:
0%
Az ilyen, az nem testvér. Egyáltalán, nem is hagyta volna, hogy fizess, akár 1000 Ft-ot is, ha ő felajánlotta, hogy mindent áll, akkor tegyen is úgy, ráadásul a szép kártyára kapott összeg, az ajándék pénz, tehát, ő azért nem is dolgozott meg! Még egyszer mondom, az ilyen, az nem testvér.
2021. júl. 30. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 anonim ***** válasza:
0%
Hagyhatta volna*
2021. júl. 30. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 anonim ***** válasza:
61%
Olyan udvariasságnak nincs értelme, hogy felajánlunk valamit, majd mikor az ténylegesen megsértődik, meg vagyunk sértve. Az nem udvariasság, hanem álszentség. "Én kifizetem a részemet, de te légyszives ne fogadd el" ? Ez egy baromság. Akkor kell felajánlani, ha tudomásul tudjuk venni, hogy a másik él az ajánlattal. Különben csak szószaporítás.
2021. júl. 30. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 anonim ***** válasza:
67%
17 nem érted, hogy nem a pénzről van szó, ugye?
2021. júl. 30. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 anonim ***** válasza:
39%
Dhogynem a pénzről van szó, pont az a kérdező baja, hogy rosszul áll.
2021. júl. 30. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 anonim ***** válasza:
35%
Feladom.
2021. júl. 30. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!