Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Szerintetek hülyeség, amit érzek?

Szerintetek hülyeség, amit érzek?

Figyelt kérdés

Magam sem tudom, pontosan, miért zavar ez, de szeretnék kívülállóktól viszonylag objektiv valaszokat kapni, hogy tisztábban lássam a helyzetet.

Öcsémmel voltunk nyaralni 6 napra, itt, Magyarországon. Én nem vagyok olyan jó helyzetben, de az volt a szöveg, hogy jöjjek, semmi vész, neki ott a Szép kártya, valahol el kell költeni róla a pénzt. Fizeti a szállítást is, aminek a rám eső része kb. 50 ezer. Ennyit nem szerettem volna elfogadni, ezért felvetettem, hogy ennek fizetem a felét. Ennek láthatóan nagyon megörült, innen pedig már nem nagyon engedtem, hogy költsön rám, azaz, hiába fizetett helyettem is Szép kártyával, mindig odaadtam neki a pénzt. Igy a végén egy csomó pénzzel ment haza. A rám eső szállás felén kívül még kb. 5000 Ftot költött rám.

Bár én ajánlottam, hogy fizetem a részem, láttam rajta, hogy nincs ellenére.

Ez igy szépen hangzik, és örülök, hogy fizette a szállásom felét, tényleg, de mégis rossz érzésem van. Ő nagyon sokat vendégeskedik nálam, ilyenkor természetesen az én vendégem. Nem vagyok fillér.baszó,de természetesen ilyenkor több a kiadásom, mintha egyedül vagyok. Lehet, hogy az zavar, hogy ő, aki jobb helyzetben van, elfogadta tőlem a pénzt, ami jogos, de én, fordított helyzetben biztosan nem fogadtam volna el, legalábbis ennyit nem. Még

aznap éjjel rendelt valami szirszart azon a pénzen.

Nagyon szégyenlem, hogy ilyen gondolataim vannak, nem is merném személyesen senkinek elmondani. Lehet, hogy csak az a baj, hogy most kicsit szarabb helyzetben vagyok, és zavar, hogy ő meg jobban költhet szükségtelenebb dolgokra is.

Voltam sokkal rosszabb helyzetben is, és volt már hasonló ügy, közösen vásároltunk, én azokat a dolgokat, amiket közösen eszünk meg a hétvégén, és fizettem is, ő meg magának extra dolgokat, amiket majd hazavisz. Ez akkor azért esett szarul, mert nagyon nehezen jöttem ki a pénzemből.

Hogy látjátok, csak irigykedem, vagy a helyzetem miatt látom így, vagy miért erzek ilyen negatívan? Ő tudja az anyagi helyzetemet.


2021. júl. 30. 10:44
1 2 3
 21/27 anonim ***** válasza:
26%
"Az nem udvariasság, hanem álszentség. "Én kifizetem a részemet, de te légyszives ne fogadd el" Tökéletesen igazad van.
2021. júl. 30. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/27 anonim ***** válasza:
96%

Szia!


A szep kartyarol azt kell tudd, hogy amit oda feltoltenek penzt azt te nem tudod soha a budos eletben ujra kp-re valtani. Ez nem bankkartya es ev vegen vagy amikorig el kell kolteni azt az osszeget nem fogjak visszaadni, nem adjak ki utalvanyban, jutalomban sehogy.

Ocsed ezert örült úgy mint majom a farkanak, amikor azt mondtad te kifizeted neki azt, amit o radkolt szep kartyaval. Gyakorlailag keszpenzre valthatta, ami sokkal jobb mert azon mar tenyleg barmit vehet.

Tehat orulni en is orultem volna.


Masik ha nincs penzed miert nem hagyod hogy mindent fizessen ne legy mar ilyen buszke. Igen a szep kartyan levo penzt ha csoro kapja akkor is csak az etteremben vagy a szallason tudja elkolteni. Ha nincs penze elutazni a szallasra akkor a szallas penz is bentragad a szep kartyan es csokolom.


Tehat legkozelebb hivjon meg es fogyassza le a szep kartyajat. Es te ne utolag kezdj el agyalni.

2021. júl. 30. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/27 anonim ***** válasza:
81%

Ne haragudj kerdezo, de te nem hagytad hogy fizesse. Ismerosok kozt van ertelme ezeknek az udvariassagi koroknek. Testverek kozt nincs.

Megis hanyszor kellett volna felajanlania hogy elutasítsd? Csak kerdem, mert en ha azt mondom valakinek hogy fizetek valamit, akkor komolyan gondolom. Viszont ha o azt mondja fizeti a felet, mert azt akarja azt is tiszteletbem tartom. Hiszen jóhiszeműen azt feltetelezem ( foleg testvereknel) hogy azt mondjuk egymasnak amit gondolunk. Te mondtal valamit de nem ugy gondoltad. Ez a baj. Csak mivel nem volt egyenes a kommunikaciod nem ugy sult el ahogy tervezted, vagyis nem maradt meg a penzed. Én az egyenesseg híve vagyok. Ennek amit müvelsz semmi ertelme, csak felesleges feszkó gerjesztődik.

2021. júl. 30. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/27 A kérdező kommentje:

De testvér, csak gondolom, örült a pénznek. Nem ajanlotta fel, hogy mindent fizet. A szállást igen, meg ha problemaztam, hogy nekem ez már nem fér bele, hogy egy újabb

étterem, meg hogy nem lesz elég a pénzem, akkor mindig mondta, hogy itt a Szép kártya.

Meg nem rég viszonylag nagy kiadasom volt, és mondtam, hogy na itt nagyon szegényes nyaralás lesz, ha lesz egyáltalán a részemről, erre mondja mindig, hogy a Szép kártya erre való.

2021. júl. 30. 15:05
 25/27 anonim ***** válasza:
86%
24, de te magad írtad higy fizette is csak te odaadtad neki. Nem ertelek komolyan
2021. júl. 30. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/27 anonim ***** válasza:
76%
Kérdező, neked volt egy szándékod, és cselekedtél pont annak az ellenkezőjeképpen. Olyan, mintha a Móricz Zsigmond körtérre akartál volna menni, miközben felszálltál volna a Moszkva tér felé vezető irányba, abban reménykedve, hogy a villamosvezető majd kitalálja a vágyadat, átül a másik irányba, és a Móriczra kormányozza a villamost.
2021. júl. 30. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/27 anonim ***** válasza:
33%
Nem
2021. júl. 30. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!