Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Szerintetek baj ha így nem...

Szerintetek baj ha így nem vállalom a tesóm esküvőjét?

Figyelt kérdés
Cukrász vagyok, az egyik barátnőmmel közösen csináljuk. Tesóm mégkért hogy csinálják nekik a sütiket ( egy 3 emeletes torta, 4 sima torta meg mêg krémes meg ilyesmi sütiket) meg elvárják a nász ajándékot is. Nekem ezeket nagyon sok idő megcsinálni, illetve még van anyag ár is. Max csak féláron tudom nekik oda adni vagy nem veszek nekik nász ajándékot. Szerintetek gáz lenne?

2021. aug. 22. 14:23
1 2 3 4 5 6
 11/58 anonim ***** válasza:
100%

Legyen ez a nászajándék, bármi egyéb tárgyi ajándék nem biztos, hogy jó lenne. Lehet, hogy nem tetszene nekik vagy nem is lenne szükség rá. A pénz az egyetlen hasznos nászajándék. De a te esetedben ez kiváltható a tortával, sok sütivel.

Nincs ezzel gond, mondd meg a tesódnak, hogy ez lesz a nászajándéka is egyben. Ha kérdezi, hogyhogy, mondd meg neki, hogy nagyon drágák ezek a dolgok, amiket kért tőled, ennyire telik neked anyagilag.

2021. aug. 22. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/58 anonim ***** válasza:
100%
Jól számolom, hogy kb 100-120 ezer forintnyi süteményről beszélünk? 😳
2021. aug. 22. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/58 anonim ***** válasza:
29%
12-es, jól számolod, és két embernek kell 1 nap alatt összehoznia, még sütő sincs egy lakásban ennyihez.
2021. aug. 22. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/58 A kérdező kommentje:
Igen 100 ezer forint körül lesz, most 3 diákmunkát is tud nekünk segíteni az idővel nem lesz baj. De nem tudom hogy mondjam meg tesómnak
2021. aug. 22. 15:10
 15/58 anonim ***** válasza:
28%
Én vagyok a tesód,most nem kell nászajándék. Elég a süti.
2021. aug. 22. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/58 anonim ***** válasza:
100%

Namost, kezdjük ott, hogy „elvárják a nászajándékot” nem létezik. A meghívott vendég vagy visz, vagy nem, nem kötelező (persze valahol mégis, mert bunkóság nem vinni). Szóval már ott borul a történet, hogy követelőznek. Ha meg még ráadásul flegma is, én azon is elgondolkoznék, hogy egyáltalán a meghívásukat elfogadjam-e.


Te tudod, hogy milyen vele a viszonyod. Ez nem egy kis szívesség (ráadásul gondolom a barátnőd nem puszira dolgozik), úgyhogy ezeket NAGYON SÜRGŐSEN le kell tisztázni. Vagy azt mondod, hogy jó, a te munkabéred lesz a nászajándékod, vagy kifizetnek teljes áron és majd veszel nekik valamit.

2021. aug. 22. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/58 anonim ***** válasza:
98%
Az a baj, hogy sokan nem tudják, hogy mennyi munka és pénz van ebben. "Úgyis szeretsz sutogetni!" "Neked nagykerben nem kerül sokba!" Ahhhha
2021. aug. 22. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/58 anonim ***** válasza:
98%
Egyenesen. Különben majd jön az újabb és újabb ingyen sütögetés. Esküszöm, fel nem foghatom mit képzel magáról a tesód.
2021. aug. 22. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/58 anonim ***** válasza:
100%
A 18-as jól mondja, a rokonság elkezd majd veled puszira süttetni karácsonyra-húsvétre-szüli- meg névnapokra. Én magántanár vagyok, egy rokonom megkért, hogy puszira készítsem fel vizsgára a gyerekét, onnan nem volt megállás, minden gyereket toltak hozzám ingyenbe, de egy tábla csoki nem sok, annyit sem kaptam senkitől. Utálom is őket.
2021. aug. 22. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/58 anonim ***** válasza:
96%
A diákmunkást is fizessed te, meg a barátnőt, hisz ő nem rokon, hogy ajándékozzon.
2021. aug. 22. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!