Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Szerintetek baj ha így nem...

Szerintetek baj ha így nem vállalom a tesóm esküvőjét?

Figyelt kérdés
Cukrász vagyok, az egyik barátnőmmel közösen csináljuk. Tesóm mégkért hogy csinálják nekik a sütiket ( egy 3 emeletes torta, 4 sima torta meg mêg krémes meg ilyesmi sütiket) meg elvárják a nász ajándékot is. Nekem ezeket nagyon sok idő megcsinálni, illetve még van anyag ár is. Max csak féláron tudom nekik oda adni vagy nem veszek nekik nász ajándékot. Szerintetek gáz lenne?

2021. aug. 22. 14:23
1 2 3 4 5 6
 51/58 anonim ***** válasza:
19%
ha én lennék a megrendelő akkor még egy nász éjszakát is kérnék a cukrásztól. Nem voltam még cukrásszal, tuti nagyon édes.
2021. aug. 22. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/58 anonim ***** válasza:
92%
choosingbeggars témakört ajánlom redditen. Hihetetlen, milyen pofátlan emberek vannak.
2021. aug. 22. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/58 anonim ***** válasza:
100%

Kifizettetném vele, ez tök alap.


Vagy akkor rendelje meg a tortát máshonnan, én holtbiztosan nem 12 óráznék miatta.

2021. aug. 23. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/58 anonim ***** válasza:
100%
Csak úgy vállald, ahogy neked belefér, illetve jó! Most hogy nászajándéknak adod, kifizetteted, vagy bármi, azt neked kell eldönteni, de a végén ne érezd azt, hogy hülyeséget csináltál!
2021. aug. 23. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/58 anonim ***** válasza:
100%
Pofátlanság ezt így kérni. Varrónő vagyok, rokon lagzijára én varrtam a menyecskeruhát (picit díszített koktélruha) +férj ingjét. DE! Amikor felkeresett azzal, hogy meg tudom-e varrni, akkor neki evidens volt, hogy nem ingyen lesz. Végül az lett az én nászajándékom (kb pont annyira jött ki mint amennyit adni akartam)
2021. aug. 24. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/58 anonim ***** válasza:
100%

Vegyél erőt magadon, és mondd meg, hogy vagy kifizetik a teljes árat, és akkor kapnak még nászajándékot is, vagy csökkentett áron megkapnak mindent, de akkor ez így a nászajándék.

Pont.


Ha felháborodnak, akkor nem kezdenék el semmit sem sütögetni, és nem is mennék el az esküvőre sem. Ez, amit a tesód akar, durván kihasználás. Ebből csak ő jönne ki jól, hogy jól spórolt rajtatok, meg akkor még le is húz nászajándékkal. Bocs, de ez bxott nagy pofátlanság, akárhogy is nézem. Ne engedd magatokat kihasználni, mert ha ezt megteszed, akkor később is hasonló szituációkba fogtok kerülni, mert "jaj a testvérednek odaadtad féláron, akkor add már nekünk is, mert mi is rokonok vagyunk".


A tesódnak is tudatosítania kell magában, hogy csak azért, mert te a testvére vagy, még nem tehet meg mindent.

2021. aug. 24. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/58 anonim ***** válasza:
100%
Cukrász vagyok. Egyik baràtnőm kért meg a tortàra. Cikinek tartottam pénzt kérni, így vele közöltem, hogy akkor ez a mi ajàndèkunk. Sokszor megköszönte, nem várt mást. Mikor a testvèrem nősült, sok meló volt a szervezèssel, végig mindenbe segítettem, sütit csinàltam, de a tortàra azt mondtàk nem... Megveszik màshonnan, én pihenjek a lagzi előtt. Szerintem ilyen mennyisèget ha elvàllalsz mond, hogy a kollègàdat ki kell fizetni, a te rèszed pedig a nàszajàndèk.
2021. aug. 24. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/58 anonim ***** válasza:
14%
Ha jófej akarsz lenni, anyagáton vállald be, meg valami apróság nászajándékba, hogy mégis legyen valami.
2021. aug. 29. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!