Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Szerintetek baj ha így nem...

Szerintetek baj ha így nem vállalom a tesóm esküvőjét?

Figyelt kérdés
Cukrász vagyok, az egyik barátnőmmel közösen csináljuk. Tesóm mégkért hogy csinálják nekik a sütiket ( egy 3 emeletes torta, 4 sima torta meg mêg krémes meg ilyesmi sütiket) meg elvárják a nász ajándékot is. Nekem ezeket nagyon sok idő megcsinálni, illetve még van anyag ár is. Max csak féláron tudom nekik oda adni vagy nem veszek nekik nász ajándékot. Szerintetek gáz lenne?

2021. aug. 22. 14:23
1 2 3 4 5 6
 31/58 anonim ***** válasza:
88%
Budapesten 12 szeletes külső kerületben, 8.000 ft nagyon diszkrét díszítéssel.
2021. aug. 22. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/58 anonim ***** válasza:
95%
26, neked nem tűnt fel, higy tavaly óta az alapanyag árak, üzemanyagárak és a bérminimum is jelentősen emelkedett? Meg ne hasonlítsunk már egy mini egyszerű tortát egy emeletes esküvői tortával
2021. aug. 22. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/58 anonim ***** válasza:
88%
Most az kéne ide, hogy ne a menyasszonynak legyen töke hanem a cukrász lánynak.
2021. aug. 22. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/58 anonim ***** válasza:
94%

23:

Nincs olyan, hogy "ingyen gyakorolsz".

Legnagyobb nevelt fiam autószerelő, és a sógor betegágyán kellett (volna) teljes mellső futóműgenerált csinálnia.

Srác okos, és értelmes. Meg tudná szerezni az alkatrészeket 40% kedvezménnyel.

Sógor jön, hogy hozza a cuccot, és egy hétvégén rakja már neki össze "gombokért". (Konkrétan egy ebéd+uzsonna, kávé-üdítő, opcionálisan sör)

Srác visszaszól:

-Ebben nekem mi a biznisz? Meg tudom én is venni az alkatrészt, pláne hogy hasznom van rajta, és az óradíjam ennyi forint. Ha nem tetszik, vidd márkaszervizbe.

Sógor azóta nem keres. Engem se. :D

2021. aug. 22. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/58 anonim ***** válasza:
97%

34


De ez teljesen egyértelmű… Nem tudom miért gondolják azt az emberek, hogy ha van a rokonságban egy autószerelő, akkor neki most élete végéig nem kell autószerelőre költeni, mert a kis Jancsika majd megcsinálja, ügyes gyerek ő, és így majd tanul is. A papa meg készít neki addig egy parizeres zsömlét. Ezeket el kell felejteni. Segíteni kell, meg tanácsot adni, de dolgozni ingyen biztosan nem. Marha pofátlanok amúgy az emberek… Sokszor akinek amúgy rohadtul van pénze, az gondolja úgy hogy majd a 22. unokatestvére ingyen generálozza az autót, mert egyszer találkoztak a Coop-ban 5 évvel ezelőtt…

2021. aug. 22. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/58 anonim ***** válasza:
68%

Az a durva, hogy a megrendelő mindenképpen nyer, ha kifizeti akkor azt a pénzt adod neki vissza ajándékba ha nem fizeti akkor meg kétszer annyit fizetsz mintha kifizette volna. Aki rosszul jár az te vagy kedves kérdező.


Legjobb deal az ha nem csinálod meg s nem mész az esküvőre, mondván tombol a Delta variáns és félsz, hogy beléd mászik és szét fertőzi a szép cukrász testedet. Mond neki az interneten olvastad, hogy a a cukrászok még nagyobb veszélynek vannak kitéve mert a delta variáns édesszájú és nem csak 20:00 óra után kéne karanténba lenned hanem az év 365 napjában mindben.

2021. aug. 22. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/58 anonim ***** válasza:
100%

15 szeletes torta itt majdnem 10.000 Ft, ebből kell 7 + sütemények + krémes. Van az 100, ezen kár vitatkozni.

Én is azt szoktam mondani, hogy egy dolog az üzlet, egy másik meg a család + barátok. Kisebb szívességeket én is vállalok szívesen, de ez nem kis szívesség. Egyszer egy barátnőm, aki vacak anyagi helyzetben volt, könyörgött, hogy vállaljam be a lányát egész nyáron korrepetálásra, mert válnak, megviseli a gyereket, ne bukjon már. Jajj, pénze nincs, de majd megbeszéljük. Hetente járt hozzám a lány, szépen behoztunk mindent. Telt múlt az idő, megint megjelent a barátnőm, hogy a fia bukásra áll, oldjuk meg. Megoldottuk. Aztán a kisebb fia felvételezik, most nyolcadikos, készítsem már fel, hogy bejusson az áhított suliba. Persze még a lány se volt rendezve. Na itt mondtam, hogy a lóf*sznak is van vége. Mert ha 1-2 óra munka van, oké, rendben. De ők konkrétan már 50+ óránál voltak! Tudom, én voltam a hülye, de megtanultam a leckét.

Ne hagyd, hogy kihasználjanak, mert ha hagyod, sok ember nem ismer határt.

2021. aug. 22. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/58 anonim ***** válasza:
93%

OFF

#35, én nem tudom. :) Volt már kezdeményezés a családban más részről is

(konkrétan,hogy "a Zsolti villanyszerelő, a Lacesz kőműves, de jó, legalább megcsinálják amit kell" [házfelújítás]. És ugyanezen sógor nézett, mint hal a szatyorban, hogy Zsolti és Lacesz konkrét árajánlatot adott, annyival könnyítve, hogy ugye a nyersanyagot ők majd' féláron tudják beszerezni.

Parazita sógor ez, na. :D :D

2021. aug. 22. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/58 anonim ***** válasza:
100%
Nem ezekkel van a fő gond, hanem hogy ugyanez visszafelé nem működik. Mivelhogy rokonok, szívességből megcsinálsz ezt-azt, aztán amikor neked kellene segítség, akkor mindent megtesznek, hogy ne kelljen segíteni. Mert ugye az természetes, hogy ha te tudsz segíteni, akkor segítesz, de ha ők tudnának segíteni, akkor még nekik áll följebb.
2021. aug. 22. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/58 anonim ***** válasza:
100%
Én is ilyen ingyen korrepetálós rokon voltam, a gyerek anyja vizsgára elkért kölcsön tőlem egy szakkönyvet, után nemhogy a gyerek óráiért nem adott semmi jelképeset, de letagadta a szakkönyv kölcsönadását, és azt a 10 ezer forintos könyvet kénytelen voltam megint megvenni. Soha többé senkinek nem teszek szívességet.
2021. aug. 22. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!