Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Szerintetek baj ha így nem...

Szerintetek baj ha így nem vállalom a tesóm esküvőjét?

Figyelt kérdés
Cukrász vagyok, az egyik barátnőmmel közösen csináljuk. Tesóm mégkért hogy csinálják nekik a sütiket ( egy 3 emeletes torta, 4 sima torta meg mêg krémes meg ilyesmi sütiket) meg elvárják a nász ajándékot is. Nekem ezeket nagyon sok idő megcsinálni, illetve még van anyag ár is. Max csak féláron tudom nekik oda adni vagy nem veszek nekik nász ajándékot. Szerintetek gáz lenne?

2021. aug. 22. 14:23
1 2 3 4 5 6
 41/58 anonim ***** válasza:
100%

Cukrászként mondom, hogy mire lesüti az összes tortát, belevéve az esküvőit és azon felül a szeletes süteményeket, bőven benne lesz 100 ezerben.(még,többen)

Elég, ha csak az anyagárat nézzük, a díszítést és a munkadíjat.

Így Én sem vállalnám, személy szerint.

Az más, ha pl egy születésnapi tortát egy családtagnak elvállalsz ingyen/ olcsóbban, viszont az még mindig nem akkora tétel, mint egy lagziztatás.

Mérlegelném, hogy mennyit szántam a nászajándékra és annyival vállalnám olcsóbban,

vagy vennék nászajándékot, de a süteményeket egész áron vállalnám.

Ők is és Ti is pénzért dolgoztok, nem elvárható, hogy Te és a barátnőd ingyen vállaljatok mindent.

2021. aug. 22. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/58 anonim ***** válasza:
94%
Jól teszed hogy így nem vállalod! Én körmösként dolgozom, szóval átérzem a helyzeted. A hozzávalók, a sütés mind-mind pénzbe kerülnek (mint nálam az anyag, a lakkok, az ecsetek stb), nem beszélve a beleőrölt idődről. Elég pofátlan dolog ezek után még nászajándékot kérni.
2021. aug. 22. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/58 anonim ***** válasza:
100%

Én sminkesként dolgozom. Mikor megszereztem a szakmámat, sorban álltak a rokonok, hogy esemény van, ráérek-e sminkelni őket. Amikor mondtam, hogy milyen (amúgy kifejezetten kedvezményes) áron tudom vállalni, a legtöbbnek hirtelen át kellett gondolniuk a dolgot és végül megoldották maguknak.

Úgy voltak vele, hogy jajj, csak egy óra, nem nagy cucc ez nekem, igazán megtehetném ingyen. Nem veszik számításba,hogy ahhoz, hogy én dolgozni tudjak, több százezerért kellett felszerelést vegyek (ami nyilván fogy használatkor), másrészt az idő nekem is pénz, fizető vendég helyét veszi el a potyázni akaró. Tehát nem csak ingyen munkát végzek, hanem még meg is károsítanak.

2021. aug. 22. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/58 anonim ***** válasza:
93%

43, jól látod a helyzetet.

Akik vissza mondták azok jó kis szegénységi bizonyítványt állítottak ki önmagukról.

Olyan béna, gáz az amikor rájössz, hogy egyes ismerősöd, rokon ezen a szinten élik a minden napjaikat, komolyan még majd sajnálja az ember de ha nem akkor meg helyettük szégyenkezik a feje.

2021. aug. 22. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/58 anonim ***** válasza:
25%
Mi lesz ez egyébként, királyi esküvő, hogy csak tortából ennyi lesz?
2021. aug. 22. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/58 anonim ***** válasza:
96%
Na igen, ha ekkora lagzit van pénzük csinálni, akkor fussa már a sok süteményre, tortára is. :D
2021. aug. 22. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/58 anonim ***** válasza:
100%
Ennyi torta és süti mellett még elvárják a nász ajándékot is? Elég vastag bőr van a képükön, már bocsánat. Ma voltam cukrászdában, egy szelet francia krémes több mint 300 ft volt.
2021. aug. 22. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/58 anonim ***** válasza:
4%
Na, mondjuk ezért nem cukrászdában kell venni az ilyesmit, hanem a Tesco-ban vagy egyéb boltban.
2021. aug. 22. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/58 anonim ***** válasza:
89%
Tescos esküvői torta?😳
2021. aug. 22. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/58 anonim ***** válasza:
12%
Nem kötelezö bevállalni mind.
2021. aug. 22. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!