Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Szerintetek baj ha így nem...

Szerintetek baj ha így nem vállalom a tesóm esküvőjét?

Figyelt kérdés
Cukrász vagyok, az egyik barátnőmmel közösen csináljuk. Tesóm mégkért hogy csinálják nekik a sütiket ( egy 3 emeletes torta, 4 sima torta meg mêg krémes meg ilyesmi sütiket) meg elvárják a nász ajándékot is. Nekem ezeket nagyon sok idő megcsinálni, illetve még van anyag ár is. Max csak féláron tudom nekik oda adni vagy nem veszek nekik nász ajándékot. Szerintetek gáz lenne?

2021. aug. 22. 14:23
1 2 3 4 5 6
 21/58 anonim ***** válasza:
97%

Akkor egy nagyon fontos dolgot tanulj meg! Vállalkozást nem keverünk a családdal. Az üzlet az üzlet, a család pedig a család.


Én szerelő vagyok (most mindegy milyen), ha családtagnál apró-cseprő munka van ami a szakmámba vág, akkor megcsinálom esetleg ingyen, hiszen az anyagot is 40 százalékkal olcsóbban kapom, 10-20 ezres tétel maximum belefér. DE! Ha most azt mondaná, hogy kompletten a házán csináljam már meg a vezetékezést testvéri szeretetből mondjuk, na azt biztos hogy elfelejthetné! MAXIMUM, de nagyon maximum elintézem az anyagbeszerzést az én áramon, amivel rohadt sok pénzt megtakarítok neki, de a munkadíjat nem engedem el. Nem azért mert nem szeretem a testvéremet vagy a szüleimet vagy bármelyik rokonomat, hanem azért, mert pénzből élünk, én is, ők is, te is. Ezért a vállalkozást soha nem keverjük a családdal. Kedvencem még mikor ilyen rokoni ágon akarnak beszusszantani egy melóst, hogy "hát ő jól dolgozik", aztán egy semmirekellő az egész ember, mert vagy a f.szát veri egész nap, vagy lop, vagy iszik stb.


Szóval nekem családtag ne ajánljon munkaerőt, ne kérjen szívességet, felejtsük el egymást ebben az kontextusban.

2021. aug. 22. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/58 anonim ***** válasza:
96%

Felhívod és megkérdezed, hogy milyen színű, szagú, méretű, ízű legyen torta. Aztán átküldesz neki email -en vagy SMS -ben egy árajánlatot ha érkezik rá válasz, hogy kifizeti akkor elkezditek megcsinálni.


Ha bátrabb vagy akkor hívd fel vagy személyesen szóban kérdezd meg a terveit és mondd neki, hogy ingyen nem tudod elvállalni mert egyedül kevés vagy a tortához vagy az igazságot, hogy nem akarod kifizetni a torta + nász ajándék és még a diákmunkások keze munkáját is.


Legyél őszinte, spontán, barátságos és akkor nem érhet baj.

De tőlem meg is csinálhatod teljesen ingyen a tesódnak a tortát, úgy, hogy még ajándék is veszel a tortán felül, nincs abban semmi rossz, ha megteheted és szereted a nővéred akkor csináld így. Szarni rá, hogy mi külsősék miket írunk, semmi közünk hozzá.


Egy a fontos AZ LEGYEN AMIT AKARSZ, s NE AZ AMIT MÁSOK AKARNAK. Ha elfogadod a mások akaratát s ezzel felülírod a saját akaratod akkor ne agyalj azon, hogy rosszul döntöttél, hanem lásd be, hogy gyenge vagy és legközelebb mutass ERŐT!


NE AGYALJ, a VILÁG A CSELEKVŐKÉ s NEM A GONDOLKODÓKÉ, s ne másokat hanem önmagadat hibáztasd! :) ez már nagyon mély!


FOGADD EL akárhogyan is lesz!

2021. aug. 22. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/58 anonim ***** válasza:
83%
A férjem öccse cukrász. Megkértül, hogy vállalja ő a sütit és a tortát, hisz az neki is jó gyakorlat lenne (hisz akkor végezte az iskolát pár hónapja), illetve nekünk is könnyebbség! Eszem ágába nem lett volna, hogy ezen felül akár egy 100 ft-s cukrot is adjon nászajándékba... Így is konkrétan még a mai napig megköszönjük mikor meglátjuk az árakat.
2021. aug. 22. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/58 anonim ***** válasza:
94%

Honnan tudod, hogy emellett nászajándékot is várnak tőled? Ezt így elmondta?


Amúgy szüleiteken keresztül nem tudod neki megmondani a problémádat, ha neki nem akarod közvetlenül? Vagy “beszállsz” a szüleitek által adott pénzbe, aztán azt az összeget hárman adjátok és kész.

2021. aug. 22. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/58 anonim ***** válasza:
96%

23


Ez is sz.r duma, hogy "jajj, örülj hogy dolgozhatsz ingyen és így gyakorolsz". Milyen kedves gesztus, valószínű ha akkor nem dolgozik nektek ingyen akkor sosem tanulja meg a szakmát. Ez maximum nektek volt könnyebbség, neki nem. Nekem soha nem jutna eszembe 1 rokontól se baráttól sem ingyen kérni bármit is, legyen az autószereléstől kezdve informatikai terület vagy éppen villanyszerelés. Akkor sem ha 20 éves és akkor sem ha 50 éves. Az az első hogy megkérdezem mivel tartozom, aztán majd ő maga eldönti, hogy kér-e érte pénzt vagy sem. De ez a "legalább gyakorolsz és ez neked mennyire jól jön" egy olcsó pszichológiai trükk. De no offense, ez csak az én véleményem.

2021. aug. 22. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/58 anonim ***** válasza:
3%

Mondjuk azért azt nem értem, miért kerül mindez 100 ezerbe? Jó, az igaz, hogy ha meghallják az esküvő szót, kezdve a virágárustól a cukrászig, akkor mindenki hatalmas felárat számít, pedig nem kéne. Most csak azért, mert emeletes a torta... Olyan emeletes tortát is láttam már, ami állványon volt, egymástól külön elhelyezve, de fokozatosan emelkedve egy ívet írt le az állvány, tök jól nézett ki.

7 darab tortáról van szó. Plusz legyen 5 darab torta mennyiségével felérő egyéb sütemény. 12 torta ára.

Tavaly családban szülinapkor, Kecskemét legdrágább cukrászdájából volt rendelve két torta. 2 x 6000 Ft volt. De azt hiszem az egyik kevesebb, mint 6000 volt, és szép nagy torták voltak.

Na most, szorozzuk be ezt 12 torta árával. Milyen 100 000...? Hol van az?

És egy 6000 Ft-os tortába ugyanúgy bele van számítva a munkadíj, az alapanyag, mindenféle költség, az adó, a nyereség.

2021. aug. 22. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/58 anonim ***** válasza:
94%
26-os, olvass, mielőtt írsz. Több tálca süteményt is rendeltek tőlük plusz, az 5 tortán felül, egy tálca krémes meg a többi.
2021. aug. 22. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/58 anonim ***** válasza:
97%

26 válaszolónak: Városról - városra változnak a árak.

Értelemszerűen egy kisebb városban kevesebb a megrendelések száma, kisebb a táv amíg kiszállítja a egy futár a tortákat.

Lehet ha még beleszámítanád a kis sütimütikéket akkor kijönne a 100.000Ft -tosz!

2021. aug. 22. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/58 anonim ***** válasza:
4%

7 torta lesz, a többi süteményt úgy kalkuláltam, hogy kb. 5 tortát tesz ki.

12 X 6000 max.

2021. aug. 22. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/58 anonim ***** válasza:
99%

26, mekkora torta volt? 10-12 szeletes, ugye? És kb semmi dekoráció…


A kérdezőnek 100-120 szelet tortát kell csinálnia, az kb 50-70 ezer forint, (ha csak az anyagárat és a rezsit nézzük), de akkor ez kb egy sima csokitorta. Emellett még a többi sütemény…

2021. aug. 22. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!