Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Olyan kérdesem lenne hogy a...

Olyan kérdesem lenne hogy a páromnak mindkét szülője meghalt, 6 gyerek örökli a házat?

Figyelt kérdés
4 elakarja adni 2 nem, én jelenleg itt lakom a párommal, de a testvérek már jönnek a részükért, és azt kérték fizessünk albérlet, amíg itt vagyunk. Jogos a követelőzés, vagy semmi joga nincs hozzá? Mert elvégre a páromé is..
2021. aug. 25. 19:22
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
88%
Tulajdonrészt illetően jogos. Fordított esetben ti sem hagynátok csak úgy grátisz 1-nek a hatból, hogy éljen vígan benne míg a másik 5 pl albérletezik vagy hasonló… de jó anyagi körülmények közt is jogos a tesók követelése a tulajdonrészükig. Pl ha ér albérletként 200 ezret, az elosztva jár hat felé 33.000 fejenként havonta annak aki nem lakik benne, csökkentve a saját részéig a havi díjat, tehát csak 170 körül kell fizetni havonta.
2021. aug. 25. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
61%

Van párodnak bármilyen köze a házhoz, vagy csak úgy becuccoltatok?

Amúgy egyértelmű, hogy van közük a házhoz a testvéreknek.

2021. aug. 25. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
95%
Ha nem kerne alberletet, nektek nem lenne sietos a kicuccolas, ok meg sosekapnak meg az orokseguket.
2021. aug. 25. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat
2021. aug. 25. 19:39
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Egyszerü: A másik 5 testvér részét ha kifizeti, akkor a tiétek a ház.
2021. aug. 25. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
92%

A házat a 6 testvér egyenlö mértékben örökli, mindenkinek jár egyhatod házrész.

Vagy eladják a házat és az árát elosztják, vagy a benne lakó testvér kifizetnia másik 5-nek a nekik járó összeget.

Aki meg benn lakik, az a többi 5-nek járó részre lakáshasználati díjat kell, hogy fizessen.

2021. aug. 25. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
32%

Az is jogosnak tűnik, amit eddig írtak, de az hogy fizetnetek kellene nekik és mennek a részükért nekem nagyon furcsa több szempontból is.

Először is nálunk szerintem semmilyen helyzetben nem történne ilyen, hogy ezért pénzt kérnének. Emberi szempontból nem érzem helyesnek.

Másodszor, a párodé is a ház, ti fizetitek a számlákat és minden mást, továbbá ha valamit javítani kell az is a ti pénzetekből megy, így nem értem miért kéne nekik fizetnetek. Úgy sem tudnának semmit csinálni vele, mert úgy sem lesz közös megegyezés, ami mind a 6-nak tetszene.

De ezt engejük el, lehet csak nekem más a felfogásom.


Nem volt megegyezés a testvérek között, vagy végrendelet?


Azért szerintem kérdezz rá hivatalos helyeken is. Ha ott laktok, akkor gondolom valamit adtatok is a ház fenttartásába, biztos van valami törvény, ami nektek is kedvez, mint lakók (ismerősöknél volt hasonló, de ott tényleg kiadva volt a ház, és ott is valamit intéztek, de végül megegyezésre jutottak) főleg hogy a párod még tulaj is, szerintem kell hogy legyen valami erre az esetre.

2021. aug. 25. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
72%

Nem jogos a bérleti díj kérése. Mivel osztatlan közös tulajdonról van szó (tehát 6-an vannak rá, és természetben nincs külön megosztva (például külön bejárattal, vagy több építmény van az ingatlanon), és ez a megosztottság nincs bejegyezve a földhivatali lapra), ezért mindenkinek minden egyes négyzetmilliméterre használati joga van, tehát bérleti díj nem kérhető. Ennek hátulütője, hogy ők is akármikor beköltözhetnek.

Amennyiben ti kisajátítjátok az ingatlant (mint például nem engeditek be a többi tulajdonost), akkor ők többlethasználati díjat követelhetnek tőletek.


Az eladás kérdésében a jog azt mondja, hogy a tulajdonosoknak szavazati joguk van a tulajdoni hányaduk szerint. Az egyszerűség kedvéért legyen mindenkinek ugyanakkora tulajdoni joga, így mindenkinek 1 szavazat van. Ha 4-en el akarják adni, akkor így döntött a többség, tehát vevőt kell rá keríteni. Ha a másik kettő ezt nem fogadja el, akkor perre lehet vinni az ügyet osztatlan közös tulajdon megszüntetése néven, aminek megvannak a lépcsőfokai, és az utolsó lépcsőfok a kényszerárverés. A per elindítása akár (maximum) 1,5 millió forint illeték is lehet, szóval meg kell fontolni, hogy érdemes-e.

2021. aug. 25. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
7-es: ennyi erővel a másik 5-is odacuccolhat...
2021. aug. 25. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
95%
Ne lepődj meg, ha ők is oda cuccolnak. Annyi joguk van pont ott lenni, mint a férjednek. Szóval jobb, ha minél előbb eladjátok a házat vagy kifizetitek az 5 testvért.
2021. aug. 25. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!