Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Hogyan tudnám a 8éves hugomat...

Hogyan tudnám a 8éves hugomat megnevelni?

Figyelt kérdés
Általában furcsán és neveletlenül viselkedik. A szüleink igen tanult emberek és normálisak. Viszont a gugim nem túl jó tanuló, egyfolytában piszkál és ha valami nem úgy van, ahogy akarja, akkor megver. Legutóbb mondjuk elmentem egy fiúval sétálni (az én tesóm ott volt náluk az ő hugával aztán azért mentem) és kijött a házból és elkezdett azt a hülye szöveget, hogy két szerelmes pár.... Meg ilyesmiket és ez szerintem nem csak számomra volt fura hallani főleg, hogy eddig az ő tesója nem csinálta ezt. Meg olyan is volt már, hogy tesi órán odament hozzánk az osztálytársaival és elkezdte mondani, hogy nézzétek milyen béna a Bianka. (pedig nem voltam rossz). Erről hogyan tudnám leszoktatni? Mert egyre durvább dolgokat csinál. Meg megver, ha nem jöhet be a szobámba stb.

2021. szept. 11. 09:17
A kérdező szavazást indított:
Ez egy hülye
Csak gyerek
98 szavazat
1 2 3 4
 1/36 anonim ***** válasza:
99%

Te? Sehogy. A szüleid neveljék. A kistesó nem olyan "dolog" amit te simán megváltoztathatsz mert neked nem tetszik. Se jogod, se feladatod.

Nem írtad a korodat, viszont azt tudnod kell, hogy egy kisebb gyerek sokszor nem annyira érett, mint egy nagyobb. Ez normális. A csúfolódás is hozzájuk tartozik, erről is a szülőnek kell beszélnie vele

2021. szept. 11. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/36 anonim ***** válasza:
87%
16évesen nem bírsz el egy 8 évessel? azt hogy?
2021. szept. 11. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/36 anonim ***** válasza:
94%
Sehogy. Esetleg játszol vele, s közben szépen elbeszélgettek.
2021. szept. 11. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/36 anonim ***** válasza:
99%

Hogy érted, hogy megver a 8 éves húgod?

Ha megüt, elkapod a karját, nem hagyod, hogy újra üssön, hanem higgadtan, határozottan mondod, hogy ilyet nem csinálhat, amíg le nem nyugszik. Nem szabad ezt hagyni.

Egyébként meg beszélgess vele, húzz határokat. Beszélgess el róla a szüleitekkel is, ha tarthatatlan a helyzet.

2021. szept. 11. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/36 anonymousreview60 ***** válasza:
93%

Sorrendben:

1. Beszélgess el vele, hogy téged miért zavar a viselkedése! Kérdezd meg, hogy ő mit érez, miért kell odamennie a többiekkel és téged csúfolnia. Lehet, hogy csak az a baja, hogy nem annyit foglalkozol vele, mint szeretné. De az valószínűbb, hogy így mutatja ki a falkája tagjainak a státuszát.

2. Ha ez nem hat, akkor beszélgess el a szüleiddel komolyan. Minden esetet hozz fel, hogy ez neked hogyan esett, és hogy mit próbáltál ellene tenni. Remélem nem olyanok a szüleid, hogy "majd kinövi a húgod". Persze, hogy kinövi, ha nevelve van.

3. Amíg a szüleid nevelésének még nincs látszatja, akkor fogd le a kezét stb., hogy ne tudjon megverni (itt van a kérdésed, tehát 16 feletti vagy, tehát egy 8 éves nem okozhat gondot). Ha 16 alatt vagy, akkor lehet ez probléma.

4. Ha a te beszélgetésed és a szüleid nevelése sem hat, akkor védd meg a határaidat! Ezt azért tedd, mert ha nem teszed, akkor az önbizalmad, az önbecsülésed és a fellépésed szenved csorbát, továbbá a kis takonypóccal elszalad a ló, aminek később ő issza meg a levét. Öcsémnél 3 évvel vagyok idősebb, de "Az okos enged", "Ne bántsd a kisebbet [akkor se, ha megérdemli]" tirádák miatt nem mertem fellépni ellene és ennek önbizalomhiány következményeit még 20 évvel később is ledolgoznom kell.

Ebben az esetben elrettentést kell alkalmaznod! Torold meg az ellened tett erőszakos fellépését (nyilván ne a szemét nyomd ki)! És igyekezz ezt úgy tenni, hogy ne lássák a szüleid!


Sajnos, ha a szép szó (általad, a szüleid által) nem használ, akkor a te és az ő érdekében úgy kell vele "beszélni", amire hallgat.

2021. szept. 11. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/36 anonim ***** válasza:
42%
:)
2021. szept. 11. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/36 anonim ***** válasza:
96%
#7 Szerintem 14 éves vagy fiatalabb, ha középiskolás lenne, akkor a 8 éves tesója nem tudna odamenni hozzá tesiórán. Amúgy a hozzászólásoddal teljesen egyetértek.
2021. szept. 11. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/36 anonim ***** válasza:
65%
9# ha 14 éves vagy fiatalabb akkor meg törölni kellene a kérdést.
2021. szept. 11. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/36 anonim ***** válasza:
70%
6-os :D
2021. szept. 11. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/36 anonim ***** válasza:
100%
Ha megver egy nyolc éves kislány, veled is baj van. Ha ütni akar elkapod a karját, és rászólsz hogy ne csinálja, vagy komolya visszaütsz. és akkor nem te leszel aki bőgni fog...
2021. szept. 11. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!