Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » A testvérem sajnos alkoholista...

A testvérem sajnos alkoholista. Engem lépten-nyomon sértegetett, rossz híremet próbálta terjeszteni stb. Most félig zárt intézetben van, mert rémlátomásai voltak és nem tudott magáról. Nagyon sajnálom, ennek ellenére. Törődnöm kellene vele?

Figyelt kérdés

Mikor még kapcsolatban voltam vele, a tőlem kölcsön kért tárgyakat megrongálva adta vissza, volt olyan, amit, ha nem veszek észre és használom, súlyos baleset ért volna.


A zárt intézetbe nem én vitettem, hanem egy rokon.



2021. nov. 2. 14:43
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem engedd el. Soha nem fog megváltozni már.
2021. nov. 2. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Egyetértek az elsővel.
2021. nov. 2. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Nem. Nem tudsz mit csinálni vele, ne tedd tönkre a saját életedet.
2021. nov. 2. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
Lépj tovabb, az a helyes dontes.
2021. nov. 2. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos nem valószínű, hogy neki van már visszaút. Ne tedd magad tönkre vele. Az az ő élete, már ha az élet. Maradj ki belőle.
2021. nov. 2. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
Segíteni nem tudsz rajta, csak akkor lehet(ne segíteni), ha ő is ki akarna jönni a függőségből.
2021. nov. 2. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
84%

Igazán jó emberre vall, hogy még így is törődni akarsz a testvéreddel!

De, a gödör, amibe került, abból csak ő tud kimászni! Ha ő is akarja, csak akkor lesz újra normális élete!

Te csak annyit tehetsz, hogy néha meglátogatod, ha nagyon hiányzik!

Ha felépül a függőségéből és kiengedik, akkor majd újra keresheted a társaságát!

Addig sajnos te már nem sokat tehetsz érte... Ez az ő csatája!

Az ilyen emberek akkor szoktak észhez térni, ha a családjuk sem foglalkozik már velük és rájönnek, hogy tönkretették az életüket! Reméljük, a testvéred is így fog a javulás útjára lépni!

2021. nov. 2. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
0%
Ez most az esti lopkodós tesós folytatása?
2021. nov. 2. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
8-as: mi van?
2021. nov. 3. 06:40
 10/14 A kérdező kommentje:
Együttérző és hasznos válaszokat kaptam, kivéve a 8-astól. Nem is értem, mi az az esti lopkodós. Ez egy trollkodás? Vagy mi? Miért nem lehet komoly dolgokról véleményt cserélni anélkül, hogy valaki trollkodna?
2021. nov. 3. 06:43
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!