Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » A testvérem sajnos alkoholista...

A testvérem sajnos alkoholista. Engem lépten-nyomon sértegetett, rossz híremet próbálta terjeszteni stb. Most félig zárt intézetben van, mert rémlátomásai voltak és nem tudott magáról. Nagyon sajnálom, ennek ellenére. Törődnöm kellene vele?

Figyelt kérdés

Mikor még kapcsolatban voltam vele, a tőlem kölcsön kért tárgyakat megrongálva adta vissza, volt olyan, amit, ha nem veszek észre és használom, súlyos baleset ért volna.


A zárt intézetbe nem én vitettem, hanem egy rokon.



2021. nov. 2. 14:43
1 2
 11/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a véleményeket. Megfogadom a tanácsokat. Sajnos nem tudom meglátogatni, mert külföldön van intézetben. Mindig az jár a fejemben, hogy már soha nem fogom viszontlátni a testvéremet. Nemsokára meg fog halni, azt hiszem.

Nem is tudom, mi az a félig zárt intézet, nekem így írták körül az intézetet, ahol van.

2021. nov. 3. 06:48
 12/14 anonim ***** válasza:
31%
Mindezek dacára én javaslom, hogy kísérd figyelemmel a sorsát, néha-néha látogasd meg, amíg intézetben van. Oka van annak (szerelmi bánat, munkahelyi viszonyok, szeretethiány ...), hogy alkoholista lett. Ettől igyekezz őt megvédeni.
2021. nov. 4. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
27%
Nincs oka az alkoholizmusnak. Csak ürügyet keresnek rá, amiért tönkreteszik a családjuk életét.
2021. nov. 16. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:

Senkit nem lehet megmenteni az akarata ellenére. Márpedig ő a jelek szerint nem akarja, hogy megmentsék, erősen önpusztító életet él. Önsorsrontás az, ha egy olyan ember kezét fogod, aki eltántoríthatatlanul szalad a szakadék felé, ő csak magával ránt.

Írtad, hogy ahogy tud neked is árt. Kell ennél egyértelműbb válasz?!


Majd ha eléd áll, és azt mondja, hogy nagyon sajnál mindent, és meg akar változni, AKKOR és csakis akkor adhatsz neki EGY esélyt. De akkor sem azt, hogy pénzt adsz neki, hanem pl. keresel neki elvonót, stb.


Kétlem, hogy a párod hosszútávon értékelné, hogy a testvéred ilyen hatással lehet rád.

Egyáltalán nem lepne meg, ha megpróbálná megmérgezni a kapcsolatot részben irigységből, részben azért, hogy később továbbra is kihasználhasson, kisajátítson.

2021. nov. 25. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!