Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Párom húga pénzt akar tőle?

Párom húga pénzt akar tőle?

Figyelt kérdés
Dióhéjban a sztori: párom 27 éves, vállalkozó (nemrég indult be neki jobban, de így sem mindig van havi bevétele, de van, hogy egy hónapban megkeres 3 havi bevételt). A húga 21 éves, egyetemista. A szüleik pár éve elváltak, az anyjuk belebetegedett és meghalt. Az apjuk alig foglalkozott velük az utóbbi években, de viszont a lakásukat eladták az anyjuk halála után, és azt az összeget a 2 gyerek kapta meg. Amiből a lány tudott egy belvárosi lakást venni (20 millióért) és még valamelyik rokontól kaphatott pénzt, mert fel is újította. Na már most, páromnak jóval több kiadása volt, mint neki, így ő csak hitellel tudott lakást venni. A lényeg az, hogy itt lakunk egymástól 5 percre, de van, hogy havonta találkozunk, nincsenek jóban. Pedig régen relatíve jobb testvérek voltak. Távolságtartók, felszínesek, mi sem merünk segítséget kérni, ha úgy van tőlük ilyesmi. Na már most a lány kap az apjától havi pénzt, ösztöndíja is van, tehát (párom szerint) olyan havi 100.000-et kap, azért mert van, meg tanul! Tegnap párom beszélt a lány barátjával, aki kinyögte, hogy szerinte az a lány baja, hogy a bátyjától nem kap anyagi támogatást. Azért szerintem ez túlzás..lett egy saját belvárosi lakása hitelmentesen, felújítva, kap 100 rúgót havonta, és még a bátyjától is igényt tartana rá?! Azért szerintünk ez így sok. Ráadásul tudja, hogy a bátyja rosszabbul is járt anyagilag, mint ő, és nemrég indult be a karrierje, de mégis ilyen kapzsi lenne? Nektek mi a véleményetek erről a leírtak fényében?

2021. nov. 30. 09:57
1 2 3 4
 11/37 A kérdező kommentje:
Csak páromat nagyon feldühítette ez, azért is írtam le. De különösebben tényleg nem kell foglalkoznia vele. Szerintünk elvan tájolva nagyon a lány.. A pasijától meg annak a szüleitől is kap csomó mindent, elhalmozzák fancy cuccokkal. Úgyhogy nem lehet igazán hiányérzete. Amúgy meg túl büszke ahhoz hogy jöjjön és kérjen tőle, úgyhogy ezt hiába írjátok, valszeg nem történne meg.
2021. nov. 30. 11:00
 12/37 A kérdező kommentje:
Ja meg a másik, hogy a párom juttatta a belvárosi ingatlanhoz a kapcsolatain keresztül. Nélküle egy putri házrészt akart volna venni a lány a külvárosban. Tehát kb több millával segített neki ilyen szempontból, mert ezt majd kitudja adni jó pénzért (mert elakar majd menni másik városba később) a házrészt meg töredékéért tudta volna kiadni/eladni. És ezt még egyszer sem köszönte meg neki..
2021. nov. 30. 11:03
 13/37 anonim ***** válasza:
87%
Nem elvárható minden körülmények között, hogy az idősebb testvér anyagilag támogassa a húgát. Ha az egyik tele lenne pénzzel a másik meg nélkülözne, akkor az én értékrendem szerint illene segíteni. Ha nyernék a lottón én biztosan adnék belőle a testvéremnek is, vagy ha a testvérem milliárdos vállalkozó lenne én meg létbizonytalanságban élnék valószínűleg rosszul esne ha nem segít, holott lazán megtehetné. A leírtak alapján viszont ez az ő esetükben nem áll fenn. Talán pont ezt kellene tapintatosan a tudomására hozni, hogy a párodnak sem megy olyan jól az üzlet. Nyilván nem úgy, hogy nem tudunk pénzt adni, mert közben meg lehet hogy nem is ez a baja.
2021. nov. 30. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/37 anonim ***** válasza:
100%
Ha tanul, akkor még árvasági is jár neki. Intézze el.
2021. nov. 30. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/37 anonim ***** válasza:
77%

"Csak páromat nagyon feldühítette ez,"


Szerintem téged jobban idegesít a dolog, legalábbis az irasodból az jön le, mintha irigy lenné,vagy attól félnel, hogy neked kevesebb jut. Egyébként nem kötelező támogatnia a húgát. Bár az is lehet, hogy nem rendszeresen várná el a segítséget, csak ha megszorul. Azért az a pénz, nem túl sok ha bele gondolunk, hogy a ház rezsijét, a kozosoltseget, bérletet, kaját stb. ebből kell kigazdalkodnia. Lehet inkább arról van szó, hogy amikor hónap végén megszorul jól esne neki ha a tesója kisegitené néha kajával, vagy érdekelné őt, hogy van a húga. Azért elég fiatal és szinte magára maradt hiszen az anyja meghalt a tesója eltavolodott tőle az apja egy kis pénzzel leszereli. A jövő hozhat meg olyan helyzetet amikor a párod szorul majd rá a huga segítségére, szerintem a testvéreknek tamogotniuk kell egymást lehetőségeik szerint, hiszen nem tudhatjuk mit hoz a jövő és a mai világban kitől varhatnal segítséget, ha nem a testvéredtol.

2021. nov. 30. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/37 anonim ***** válasza:
58%

Anyukájuk halála után a házból egyformán részesültek.

Na törődj azzal, hogy miből újította föl. Ti hitelt vettetek föl a felújításra, mert bizonyára nagyobb volt az igényetek. Ezek összehasonlításával se törődj.

Apa bizonyára azért ad a lányának pénzt, mert még tanul (igaz, dolgozhatna is mellette, de nem biztos, hogy van erre ideje. Attól függ, mit tanul). Szerintem sem kellene hogy a párod támogassa őt, viszont én nagyon igyekeznék a súrlódást kiküszöbölni a testvéremmel. Valakinek el kellene kezdeni...

2021. nov. 30. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/37 anonim ***** válasza:
0%
A húgoddal ülj le és beszéljétek meg, hogy ki merre hány méter?
2021. nov. 30. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/37 anonim ***** válasza:
100%
Ez csak pletyka, hogy ki szerint ki mit mondott mert sokszor nem is úgy van.
2021. nov. 30. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/37 A kérdező kommentje:

#15 engem annyiból dühít, hogy nem tartom jogosnak, ha így van, mert páromnak nincs annyi pénze, hogy őt is istápolja. Nekem nem kell a pénze. Párom meg nagyon kiakadt ezután, tehát szerintem sok minden van ebben, ha ennyire felhúzta magát rajta. Amúgy abban igazad van, hogy megkéne beszélniük, mert lehet csak egy kis kisegítés kellene néha, az más tál tészta. Én mondtam is páromnak, hogy beszéljen vele, de egyenlőre nem akar.


#16 valamit nagyon félreértettél, mert a párom hitelre vett egy alapszintű lakást, nagyon sok minden úgy van benne, ahogy megépült a 70-es években, még semmit se újítottunk fel, pont hogy a húgának voltak a körülményeihez képest óriási igényei.


És szerintem egyébként itt a hiba a gépezetben, hogy a kiscsajnak óriási igényei vannak, és nincs megelégedve soha semmivel. Neki nem elég hogy saját felújított lakása van, meg havi fix pénz innen-onnan, plusz ajándékok a pasijától meg annak családjától, és még a gyárba se kell bemennie, hanem tanulhat egy jó egyetemen..neki ez mind nem elég. Ez itt a baj szerintem, hogy elégedetlen, nem látja, hogy a körülményei ellenére milyen relatíve jó helyzetben van.

2021. nov. 30. 12:07
 20/37 anonim ***** válasza:
28%
Valaki azt irta, hogy a testvér ha teheti néha kisegithetné a hugát.Szerintem,ha szüksége lenne a pénzre,akkor tisztelje meg annyival a fiu testvérét,hogy elmengy hozzá és kérje meg,hogy nem tudná-e kisegiteni.A másik pedig az én tapasztalataim alapján, mennyit segitettem a testvéremen és õ volt az,aki hátba támadt,sõt a mai napig,irigy-gonosz ember lett belõle.Valószinü,hogy itt is az fog történni,ha a hugi ki kerül az életbe.
2021. nov. 30. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!