Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Párom húga pénzt akar tőle?

Párom húga pénzt akar tőle?

Figyelt kérdés
Dióhéjban a sztori: párom 27 éves, vállalkozó (nemrég indult be neki jobban, de így sem mindig van havi bevétele, de van, hogy egy hónapban megkeres 3 havi bevételt). A húga 21 éves, egyetemista. A szüleik pár éve elváltak, az anyjuk belebetegedett és meghalt. Az apjuk alig foglalkozott velük az utóbbi években, de viszont a lakásukat eladták az anyjuk halála után, és azt az összeget a 2 gyerek kapta meg. Amiből a lány tudott egy belvárosi lakást venni (20 millióért) és még valamelyik rokontól kaphatott pénzt, mert fel is újította. Na már most, páromnak jóval több kiadása volt, mint neki, így ő csak hitellel tudott lakást venni. A lényeg az, hogy itt lakunk egymástól 5 percre, de van, hogy havonta találkozunk, nincsenek jóban. Pedig régen relatíve jobb testvérek voltak. Távolságtartók, felszínesek, mi sem merünk segítséget kérni, ha úgy van tőlük ilyesmi. Na már most a lány kap az apjától havi pénzt, ösztöndíja is van, tehát (párom szerint) olyan havi 100.000-et kap, azért mert van, meg tanul! Tegnap párom beszélt a lány barátjával, aki kinyögte, hogy szerinte az a lány baja, hogy a bátyjától nem kap anyagi támogatást. Azért szerintem ez túlzás..lett egy saját belvárosi lakása hitelmentesen, felújítva, kap 100 rúgót havonta, és még a bátyjától is igényt tartana rá?! Azért szerintünk ez így sok. Ráadásul tudja, hogy a bátyja rosszabbul is járt anyagilag, mint ő, és nemrég indult be a karrierje, de mégis ilyen kapzsi lenne? Nektek mi a véleményetek erről a leírtak fényében?

2021. nov. 30. 09:57
1 2 3 4
 31/37 A kérdező kommentje:
A jellemét utáljuk, hogy ennyire elégedetlen mindennel. Hány embernek nincs ennyi mindene 21 évesen?! És nem pampog, nem panaszkodik, hanem tesz érte, hogy legyen. Más örülne, ha saját lakása lenne, ha kapna a pénzt a szüleitől, amiért tanul.
2021. nov. 30. 15:15
 32/37 anonim ***** válasza:
89%

Kedves Kérdező!

Reagálok a 19.(12:07 ó.) válaszodra. Az anya lakása kétfelé osztódott a gyerekei között. Felét kapta a lány, másik felét a fia. Írtad, hogy mire használta fel a lány (talán még szerzett is hozzá a felújítás céljából). A fiú hitelt vett fel hozzá. Vagy a vállalkozáshoz használta fel? Mindegy.

A két testvér egyformán kapott. Ha az apa még most is fizeti a lányát és a fiát nem, ahhoz nem minket, hanem az apát kérdezzétek meg (akár Te, akár a párod). Nem lehet, hogy az apa a lányának is adott a felújításhoz? Nem adott? Honnan tudod, hogy nem? Ne érdekeljen se Téged, se a párod, hogy a lány honnan szerzett rá pénzt. Sok mindenről nem vagy sem Te sem a párod meggyőződve. Enélkül bajos dűlőre jutnotok. Ezt már többen is megemlítették a válaszaikban.

Nem ledorongolni akarlak, csak sínre tenni.

2021. nov. 30. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/37 A kérdező kommentje:

Igen, az apjuk lemondott a lakásról, ami eredetileg az övé volt, és az kétfelé osztódott.

Ez nem is fontos a sztoriban, hogy honnan lett neki jó pár plusz milliója, de egyébként nyilván ez is érdekli páromat, mert így akkor a húga több millióval többet kapott. Lehet az apjától, lehet más rokontól, ez ugye nem derült ki. De pont ez az, hogy akkor ennek fejében még többet akarna? Itt pusztán ez a kapzsiság szúrja a szemünket a történetben.

2021. nov. 30. 16:21
 34/37 anonim ***** válasza:
78%
Értsd meg kedves Kérdező, hogy (mások már előttem is megírták), hogy FELTÉTELEZÉSEKBŐL csinálsz valóságot. Akkor lenne jogod (de inkább a párodnak lenne joga) ennek utánajárni. Ismerd el, hogy azt feltételezni, hogy talán az apja adott neki pénzt (igaz, én is írtam az előbb ezt, de nekem mindegy, hogy milyen forrásból szerezte a pénzt), de Te már itt tényként közlöd, hogy a párod kevesebbet kapott. Honnan tudod??? Sejted? Na, azzal mehetsz a sóhivatalba.
2021. nov. 30. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/37 A kérdező kommentje:
Vazze, te mit kavarod itt a kását??! Eleve te hoztad fel a témát, az apjukkal kapcsolatban. Nem erről szólt egyáltalán a kérdésem! Nem kell itt kukacoskodni. Az meg tény, hogy többet kapott, ezt párom mondta, meg szerinted miből lett volna még meg az a pár milla, a felújításra, ha nem kapta valakitől! De ide te hoztad ezt a témát, ez a kérdés másról szólt.
2021. nov. 30. 19:17
 36/37 A kérdező kommentje:

Egyébként igen, létezik olyan bensőséges kapcsolat is a világon, ahol megosztunk egymással ilyen dolgokat, és beszélünk róla. Meg ha páromat dühíti valami, akkor meghallgatom, és fordítva is! Nincsenek titkaink egymás előtt, ő is tud az én helyzetemről. Vagy a tesóm dolgairól is pl. Nem értem, ebben mi olyan felháborító! Véleményem meg csak lehet tán ezügyben is, ahogy mindenkinek van, mindenről. És amikor párom emiatt napok óta szarul van, meg úgy érzi, hogy ezáltal ő be van sározva esetleg a rokonaik előtt, akkor meg kiírhatom tán ide?! Nyilván ők fogják majd megbeszélni, ha fogják. És ne legyetek álszentek, hogy nektek egy ilyenről ne lenne véleményetek.


A normális válaszokat köszöntem! :)

2021. nov. 30. 19:36
 37/37 anonim ***** válasza:
72%
Akkor érdemes konkrétan visszatérni a dolgora ha biztos lesz, ha mégsem helyes a feltételezés akkor csak konfliktus lesz belőle.
2021. nov. 30. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!