Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Párom húga pénzt akar tőle?

Párom húga pénzt akar tőle?

Figyelt kérdés
Dióhéjban a sztori: párom 27 éves, vállalkozó (nemrég indult be neki jobban, de így sem mindig van havi bevétele, de van, hogy egy hónapban megkeres 3 havi bevételt). A húga 21 éves, egyetemista. A szüleik pár éve elváltak, az anyjuk belebetegedett és meghalt. Az apjuk alig foglalkozott velük az utóbbi években, de viszont a lakásukat eladták az anyjuk halála után, és azt az összeget a 2 gyerek kapta meg. Amiből a lány tudott egy belvárosi lakást venni (20 millióért) és még valamelyik rokontól kaphatott pénzt, mert fel is újította. Na már most, páromnak jóval több kiadása volt, mint neki, így ő csak hitellel tudott lakást venni. A lényeg az, hogy itt lakunk egymástól 5 percre, de van, hogy havonta találkozunk, nincsenek jóban. Pedig régen relatíve jobb testvérek voltak. Távolságtartók, felszínesek, mi sem merünk segítséget kérni, ha úgy van tőlük ilyesmi. Na már most a lány kap az apjától havi pénzt, ösztöndíja is van, tehát (párom szerint) olyan havi 100.000-et kap, azért mert van, meg tanul! Tegnap párom beszélt a lány barátjával, aki kinyögte, hogy szerinte az a lány baja, hogy a bátyjától nem kap anyagi támogatást. Azért szerintem ez túlzás..lett egy saját belvárosi lakása hitelmentesen, felújítva, kap 100 rúgót havonta, és még a bátyjától is igényt tartana rá?! Azért szerintünk ez így sok. Ráadásul tudja, hogy a bátyja rosszabbul is járt anyagilag, mint ő, és nemrég indult be a karrierje, de mégis ilyen kapzsi lenne? Nektek mi a véleményetek erről a leírtak fényében?

2021. nov. 30. 09:57
1 2 3 4
 21/37 A kérdező kommentje:

20-as Köszi, ez is jogos. (Én felpontoztalak)


Ez a másik, ami ugye a leírtak alapján nem egyértelmű, hogy párom rengetegszer ajánlotta már fel a segítségét (nem feltétlenül anyagilag) hanem pl felújításnál is, mondta, hogy bármikor szóljon nekünk, festés ügyben stb. Nem szólt egyszer sem, és a végén meg sajnáltatta másoknak magát, hogy ők kellett csináljanak egy csomó mindent, és nem volt aki segítsen. És nem egy ilyen volt.. Szóval a lány szerintünk nagyon jó ilyen áldozati szerepben. És ez az ami zavarja a páromat igazán, hogy ez a kétszínűsködés megy, hogy elutasít mindent, utána meg sír másoknak, hogy neki milyen rossz.

2021. nov. 30. 12:39
 22/37 anonim ***** válasza:
65%
Ha az én testvéremnek, ilyen párja lenne, mint amilyen a kérdező inkább nem ennék napokig, de akkor sem mennék hozzájuk kérni. Meg mi az, hogy nem kell bemenni a lánynak a gyárba, mégis miért is kellene oda mennie, hiszen tanul még pont azért, hogy normális munkát találjon majd. Gondolom azóta amióta te bekerultél a képbe kb. azóta vannak eltavolodva egymástól. Te kinem alhatod azt a lányt.
2021. nov. 30. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/37 anonim ***** válasza:
100%

Igazából eredetileg azt akartam írni, hogy nem tudod mennyi a rezsije (lehet akár havi 60 ezer is), akkor ott van a telefonszámla, internet, legyen az egy 20-as, de legyen a kettő együtt 50.

Az egyetemen se ingyen vannak a dolgok, könyvek, jegyzetek, néha gondolom el szeretne menni moziba, rendben van.

De aztán eszembe jutott, hogy lehet, kap ösztöndíjat, ne adj isten van diákhitele, de ezt nem említetted.

Igazából nagyon olyan ez az egész, mintha nem beszélgetnétek semmiről, ami fontos.

Aztán olvastam, te is kiemelted, nem szokott segítséget kérni csak panaszkodik másoknak. Ebből kiindulva nem véletlen "rinyál" a párjának, valszeg tényleg lehet neki anyagi gondja.

Azt teljesen megértem, hogyha nektek most indult be a szekér vagyis a párodnak, akkor nagyon dühítő, hogyha valaki úgymond tartaná a markát.

De azokkal is egyetértek, akik szerint a mendemondákra nem adunk.

Őszintén sajnálom, hogy ennyire elmérgesedett a kapcsolat.

2021. nov. 30. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/37 anonim ***** válasza:
82%
23-as vagyok, ja ösztöndíjjal 100 e. Akkor sem sok.
2021. nov. 30. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/37 A kérdező kommentje:

23-as, köszönöm a normális választ :)


A rezsi, közös költség, internet feleződik, mert ketten fizetik. Értem én, hogy nem sok ez a pénz, de más 21 éves ennyit se kap a semmire, vagy ha annyira nem elég a pénze, akkor elmegy dolgozni.

2021. nov. 30. 13:25
 26/37 A kérdező kommentje:
Párom szerint a hirtelen jött pénz változtatta meg ennyire, meg az, hogy nem kellett megdolgoznia a lakásért, meg kb semmiért az életben. És hogy neki hamarabb sikerült lakást vennie, ezért ő a "jobb". És ezért is nála kialakulhatott ez, hogy neki minden jár, ezért fizessen már még a tesója is neki.
2021. nov. 30. 13:31
 27/37 anonim ***** válasza:
76%
Le kell sz4rni. Ha pénzt kér, küldjétek el dolgozni. Nem a bátyja kötelessége pénzelni, még ha Lölő kaliberű pénzes figura lenne akkor se..
2021. nov. 30. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/37 anonim ***** válasza:
86%

Kérdező, miért utálod ennyire azt a lányt? Úgy látom nagyon irigyled.

Párod SZERINT kb. 100 ezret kap (mi köze?), a párja SZERINT az a lány baja, hogy a bátyjától nem kap anyagi támogatást. Neked mi közöd az egészhez? "Párom húga pénzt akar tőle", "túl büszke ahhoz hogy jöjjön és kérjen tőle"

Majd ők megbeszélik, ha akarják. Nem a te dolgod.

2021. nov. 30. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/37 anonim ***** válasza:
84%
Szerintem is sokkal inkább neked van bajod a kialakult helyzettel, te szaladtál ide pampogni a gyakorira, úgy, hogy rendes kérdésed sincs, csak elpletykáltad a történteket. Egyrészt neked az egészhez semmi közöd, másrészt annyira annyi olyan dolog van a sztoriban, amire semmi bizonyíték, hogy az egész lehet egy óriási félreértés.
2021. nov. 30. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/37 A kérdező kommentje:

A páromnak nincs gyakori felhasználója, miért ne írhatnám ki én? 😁

Őt húzta fel annyira, hogy kb ki nem állhatja most emiatt, és bosszankodott miatta, ami meg rám is kihat, igen. Ennyivel meg akkor az ő pasijának mi köze ehhez, hogy ő mondja páromnak, hogy ez a baja? 🤔 Mit turkál a párom pénztárcájában?

2021. nov. 30. 15:10
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!