Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Én dolgom tesómat elszállásoln...

Én dolgom tesómat elszállásolni? Jogosan haragszik?

Figyelt kérdés

Budapesten élek egyedül, viszont januárban ki kell költöznöm a mostani albérletemből. Húgom orvosira jár, januárban lenne egy néhány hetes szakmai gyakorlata Pesten, és nálam szeretne lakni, viszont én nem tudok neki helyet biztosítani, mert én is csak egy szobában fogok lakni, ahová őt nem fogják engedni. Normális albérletre nincs pénzem (kaució... a mostani helyről nem fogok visszakapni semmit, mivel nem is adtam kauciót, baráti alapon laktam itt az elmúlt másfél évben, kedvezményes áron, a tulaj felköltözik Pestre, azért kell mennem). Én is hibás vagyok, jobban is gyűjtögethettem volna, de ez van, mindenki hibázik. Még kb. fél év kellene, mire egy saját albérlet beugróját össze tudnám gyűjteni.


Most ki van rám akadva tesóm, amiért nincs megoldva a szállása, bár nem tudom, nekem mi közöm ehhez. Három választása van:


1. Fizetek magunknak egy kétágyas szobát "munkásszállón". (Ez nem jó szó ide, mert kulturáltabb helyet találtam, sok nyugdíjassal.) Ebbe nagyon szívesen belemennék, de neki nem felel meg a szintenkénti közös fürdő.


2. Kifizeti a kb. 300.000 forintos beugrót.


3. Vidéken tölti le a gyakorlatát, mialatt a gyerekszobájában fog lakni. Ezt minden további nélkül megtehetné, de Pestet akarja.


Lehet, hogy emiatt hosszabb távon is megromlik a kapcsolatunk. Tényleg én vagyok a hibás? Nem gondolom, hogy egy felnőtt nő szállásáról nekem kellene gondoskodni, aki ráadásul még csak nem is a gyerekem.


én 27/F, tesóm 25/N



2021. dec. 15. 18:49
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
95%
Bereljen koliszobat! 3000ft/ejj
2021. dec. 15. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
94%

Nem értem se a tesód, se a szüleid. Mégis miért kellene neked biztosítanod a lakhatást a húgodnak (főleg, hogy a sajátod is necces), mikor a másik két félnek ezerszer inkább feladata ez? Erre pluszban még válogat is a kisasszony :D

Nem te vagy a hibás, ők a kretének.

2021. dec. 15. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 Savlekotő ***** válasza:
83%
Pontosan utolsó ne válogasson. Ilyenkor nincs gyakorlat. Útban van a kisasszony otthon? És nincs hóvá mennie, 25 nem 15, Pesten miből akar létezni ennivaló ,közlekedés,stb,téged itt valaki hülyére venne.
2021. dec. 15. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
90%

Ilyenkor nincs gyakorlat


A szigorló év végig gyakorlat.

2021. dec. 15. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
54%
10, hogyne lenne, legalább ne hazudj olyant, ami fent van a honlapon. Lányom ott szigorló, végig gyakorlat van januárban is.
2021. dec. 15. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek! Én nem értek hozzá, de elmondása szerint ez az év 1-1 hónapos gyakorlatokból áll neki, és minden gyakorlat után van 1-1 szigorlat.
2021. dec. 15. 20:48
 17/24 anonim ***** válasza:
94%

"Vidéken tölti le a gyakorlatát, mialatt a gyerekszobájában fog lakni. Ezt minden további nélkül megtehetné, de Pestet akarja."


Vagyis valójában ő generálta az egész problémát.


Én meg szeretném Párizsban tölteni a gyakorlatomat, oldja meg nekem valaki a szállásomat. De nehogy szintenkénti közös fürdő legyen, mert az én kényes testem azt nem viseli el. És meg vagyok sértődve az egész világra, ha nem oldjátok meg helyettem ti.


:-))))))))


Szóval, kedves kérdező, én letojnám magasról a tesóm ilyen ökörségeit. Oldja meg, ahogy akarja, én nem foglalkozom vele. És egy ilyen önző emberrel nem is bánom, ha minimalizálódik a kapcsolatunk.

2021. dec. 15. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
77%
Nem kötelességed.
2021. dec. 15. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
93%
Ha lenne hely, akkor szó nélkül elszállásolnám a testvéremet, de ebben az esetben nyilván nem tudnék mást mondani csak azt, hogy sajnálom, de most nem tudok segíteni. Alapvetően pedig a szülei feladata erről gondoskodni, nem a tiéd.
2021. dec. 16. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
18%
Ilyenek a nők. Ne csodálkozz.
2021. dec. 16. 06:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!