Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Én dolgom tesómat elszállásoln...

Én dolgom tesómat elszállásolni? Jogosan haragszik?

Figyelt kérdés

Budapesten élek egyedül, viszont januárban ki kell költöznöm a mostani albérletemből. Húgom orvosira jár, januárban lenne egy néhány hetes szakmai gyakorlata Pesten, és nálam szeretne lakni, viszont én nem tudok neki helyet biztosítani, mert én is csak egy szobában fogok lakni, ahová őt nem fogják engedni. Normális albérletre nincs pénzem (kaució... a mostani helyről nem fogok visszakapni semmit, mivel nem is adtam kauciót, baráti alapon laktam itt az elmúlt másfél évben, kedvezményes áron, a tulaj felköltözik Pestre, azért kell mennem). Én is hibás vagyok, jobban is gyűjtögethettem volna, de ez van, mindenki hibázik. Még kb. fél év kellene, mire egy saját albérlet beugróját össze tudnám gyűjteni.


Most ki van rám akadva tesóm, amiért nincs megoldva a szállása, bár nem tudom, nekem mi közöm ehhez. Három választása van:


1. Fizetek magunknak egy kétágyas szobát "munkásszállón". (Ez nem jó szó ide, mert kulturáltabb helyet találtam, sok nyugdíjassal.) Ebbe nagyon szívesen belemennék, de neki nem felel meg a szintenkénti közös fürdő.


2. Kifizeti a kb. 300.000 forintos beugrót.


3. Vidéken tölti le a gyakorlatát, mialatt a gyerekszobájában fog lakni. Ezt minden további nélkül megtehetné, de Pestet akarja.


Lehet, hogy emiatt hosszabb távon is megromlik a kapcsolatunk. Tényleg én vagyok a hibás? Nem gondolom, hogy egy felnőtt nő szállásáról nekem kellene gondoskodni, aki ráadásul még csak nem is a gyerekem.


én 27/F, tesóm 25/N



2021. dec. 15. 18:49
1 2 3
 21/24 anonim ***** válasza:
24%
Azert szerintem az nagyon gáz, hogy 27 évesen nincs annyi félretett pénzed, hogy egy albi kauciojat ki tudd fizetni... :( es ha a melodat elveszitened? Basszus legalabb fel evnyi tartalekodnak kellene lenni.
2021. dec. 16. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/24 anonim ***** válasza:
95%

6# vagyok. Ezt nem támadásként írtam.

Velem is sokszor történt, hogy rokonok szívességet kértek, vagy barátok, és amikor nemet mondtam rosszul éreztem magam ha a másik fel volt háborodva. Aztán belegondoltam, ha én kérnék szívességet, és nemet mondana, én hogy reagálnék.

És sok helyzetben tapasztaltam, hogy én normálisan. Elfogadnám. Ő lakása, ő ideje, ő döntése. Eszembe nem jutna, hogy nekem álljon feljebb. Csak ezek az elképzelt fordított szituációk szoktak segíteni abban, hogy lerendezzem magamban, nem kell, hogy agonizáltak rajta.

2021. dec. 16. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/24 A kérdező kommentje:
Nyugi 22-es válaszoló, nem értettem félre. :) Jót írtál, én a gondolatkísérlet végeredményéről számoltam be tárgyilagosan. Írásban nehezebben ismerhetők fel az ember valódi érzései.
2021. dec. 16. 11:54
 24/24 A kérdező kommentje:
Ma szólt a tulaj, hogy január 31-ig maradhatok, úgyhogy egyelőre megoldódott.
2021. dec. 18. 01:10
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!