Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Testvérem adott 5000Ft-ot,...

Testvérem adott 5000Ft-ot, hogy menjünk el étterembe párommal Budapesten?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Testvérem karácsonyra meglepett, de nem csak úgy adta a pénzt, hanem mondta, hogy vigyem el belőle páromat étterembe.

A probléma annyi, hogy mi étteremben (még mekiben sem) nem lakunk jól ennyiből még akkor se, ha italt nem is rendelünk. 12-15 ezer körül szoktunk fizetni, mire minden benne van.

Nem akarom megbántani a testvéremet. Nyilván egy gyrost, déli ebédmenüt vagy hasonlót vehetek belőle, de az meg nálam nem meríti ki az étterem fogalmát.

Ismerem testvéremet, rá fog kérdezni, hogy elmentünk-e, mert ő arra adta, szerintetek mit csináljak? Nagy parasztság lenne elmondani, hogy ez nem elég? Mondjam, hogy nem mentünk? Vagy mondjam, hogy mentünk, csak kiegészítettük?

Testvéremnek jó fizetése van, úgyhogy nem jelentett volna valódi problémát többet adnia, ez csak szokás kérdése, minden esetre nem adott volna többet, ő már nem Budapesten él, nem tudom, hogy ő tisztában van-e az igazsággal, a reális árakkal.



2021. dec. 29. 23:41
A kérdező szavazást indított:
Mondd, hogy nem mentetek, mert kevés volt.
Mondd, hogy mentetek, de saját zsebből / kiegészítve.
Mondd, hogy mentetek, és hallgasd el, hogy az nem igazi étterem volt.
Mondd, hogy más, de hasznos dolgot vettél rajta.
Más, leírom kommentben.
163 szavazat
1 2 3 4 5 6 7 8
 1/72 anonim ***** válasza:
83%
Az nem opció hogy "Még nem volt időnk elmenni, de szólunk ha elvoltunk"?
2021. dec. 29. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/72 anonim ***** válasza:
94%
Üljetek be valahová 1 koktélra.
2021. dec. 29. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/72 anonim ***** válasza:
95%
Ha szeretnétek menni, menjetek egészítsétek ki, ha nem elég de ne mondjátok neki. Ha kérdezi, mondjátok, hogy voltatok finom volt minden és köszönitek szépen.
2021. dec. 29. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/72 anonim ***** válasza:
95%
Ha kevésnek tartod, pótold ki! Nem kell ezt részletezned. Ha megkérdezi, mond, hogy igen, voltunk enni, köszönjük szépen! Ha én kapok egy 5000 ft-os könyvkupont, de nekem a 7000 forintos könyv kell, akkor kipótolom, és örülök, hogy nem a teljes árat kellett fizetnem. Ezt te is ajándékba kaptad, örülj neki! Hiába keres jól, ő dolga, hogy mire mennyit költ.
2021. dec. 29. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/72 anonim ***** válasza:
96%
Ajándék lónak ne nézd a fogát!
2021. dec. 29. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/72 anonim ***** válasza:
89%
Komolyan ez megér neked egy kérdést? Ennyire unatkozol? Sok szabadidőd lehet, inkább kövesd a tesód példáját és tanulj, hogy legyen pénzed.
2021. dec. 29. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/72 anonim ***** válasza:
18%
Mond hogy nem voltatok étteremben mert nem akartatok éhesen hazajönni , de ha tud egy olyan éttermet azol 2 en 5000bol jól laktok akkor szóljon
2021. dec. 30. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/72 anonim ***** válasza:
78%
Fozelekfaloba jól laktok és elég is. Vagy menjetek el rendesen étterembe és pótoljatok ki. Komolyan én se értem hogy ezért kérdést ír ki egy felnőtt ember...
2021. dec. 30. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/72 anonim ***** válasza:
23%

Azt kell mondani, hogy "persze, elmentünk, de bepótoltam még tízezerrel."

:)

2021. dec. 30. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/72 anonim ***** válasza:
73%

Hány éves vagy?

12?

2021. dec. 30. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!