Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Testvérem adott 5000Ft-ot,...

Testvérem adott 5000Ft-ot, hogy menjünk el étterembe párommal Budapesten?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Testvérem karácsonyra meglepett, de nem csak úgy adta a pénzt, hanem mondta, hogy vigyem el belőle páromat étterembe.

A probléma annyi, hogy mi étteremben (még mekiben sem) nem lakunk jól ennyiből még akkor se, ha italt nem is rendelünk. 12-15 ezer körül szoktunk fizetni, mire minden benne van.

Nem akarom megbántani a testvéremet. Nyilván egy gyrost, déli ebédmenüt vagy hasonlót vehetek belőle, de az meg nálam nem meríti ki az étterem fogalmát.

Ismerem testvéremet, rá fog kérdezni, hogy elmentünk-e, mert ő arra adta, szerintetek mit csináljak? Nagy parasztság lenne elmondani, hogy ez nem elég? Mondjam, hogy nem mentünk? Vagy mondjam, hogy mentünk, csak kiegészítettük?

Testvéremnek jó fizetése van, úgyhogy nem jelentett volna valódi problémát többet adnia, ez csak szokás kérdése, minden esetre nem adott volna többet, ő már nem Budapesten él, nem tudom, hogy ő tisztában van-e az igazsággal, a reális árakkal.



2021. dec. 29. 23:41
1 2 3 4 5 6 7 8
 11/72 anonim ***** válasza:
95%

Szerintem o is tudja, hogy 5 ezerbol nem lehet ettermezni!

Kinaizni mondjuk igen es meg italt is vehettek. Tudom, tudom, hogy a kinai nem egy elit hely, de en szeretem a kianit kajat es jol is szoktam lakni.

Ha pedig nagyon ragaszkodsz az etteremhez, akkor add hozza a hianyzo osszeget, legalabb annyival is sporoltal. Nem kell eroltetni, akkor menjetek, ha tenyleg szeretnetek.

2021. dec. 30. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/72 anonim ***** válasza:
91%
Mondd, mentetek, aztán annyi, semmi jelentősége. Kérdezni nem fogja szerintem. Egyébként opció lehet egy ilyen "zabálj amennyit bírsz" fixáras kajálda is.
2021. dec. 30. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/72 A kérdező kommentje:

Mindenki arról tesz ki kérdést, amire érdekli a válasz, erről szól a GYIK.

Fiatal felnőtt/egyetemista vagyok egyébként, ha ennyire foglalkoztat a korosztályom.


12-es: ismerem őt, és tudom, hogy fogja kérdezni sokszor és részletesen én meg nagyon nem tudok hihetően hazudni

11-es: én is szeretem a kínait, de nem tudnám komolyan az arcába mondani, hogy éttermeztünk, ha egy kínai büfében ettünk


Nekem ez probléma, mivel állandóan tanulok szinte, ezért pont az ilyeneket nem tudom, hogy mit illetlenség mondani, hogy ne bántsam meg az embereket az emberi kapcsolataimban úgy, hogy közben a saját határaimat is szem előtt tartsam. Szóval ez nem talált.

2021. dec. 30. 00:57
 14/72 anonim ***** válasza:
95%
Vidéken ennyiből ki tudtunk hozni nemrég egy éttermi (persze csak 1 fogasos) vacsit italokkal. Lehet neki is ilyen tapasztalata volt. Szerintem üljetek be akár csak kávézni, vagy ha nem gond potold ki ezt az összeget egy vacsora során. :) Én örülnék ahogy fentebb is írták hogy nem a teljes összeget kell fizetni.
2021. dec. 30. 01:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/72 anonim ***** válasza:
94%

Ez nem határ kérdése. Szerintem az étterem alatt nem a szó szoros értelmében gondolkozott, inkább csak amolyan "dobjatok be egy kaját valahol" értelemben.

Szerintem azért ismerheti az árakat, és nem kifizetni, hanem megtámohatni akarta a közös kajálást.

Ha kérdezi, igen, voltatok enni, nem kell mondani hol, vagy hogy elég lett e a

pénz, csak ha kérdezi, akkor megmondod. Amugy biztosan találtok Budapesten olcsóbb éttermet, vagy fogadót, ha nem akarsz gyorskaját enni, mondjuk ha nem a belvárosba mentek. Össze lehet kötni egy kirándulással akár.

2021. dec. 30. 01:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/72 anonim válasza:
91%
Mennyetek étterembe pótold ki de ne mondd meg neki a kipótlásos részt nagyon nagyon max ha megkérdi hogy elég volt-e a pénz. Így meglesz a kérese, a pénzből étterembe mentek de jól is laktok az az 5 ezer plussz is jelent valamicskét. Én legalább is így csinálnám. Sok sikert és jó étvágyat 😆
2021. dec. 30. 01:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/72 anonim ***** válasza:
53%

4-es valaszolóval értek egyet.

Amúgy szégyelném magam 5.000-et adni karácsonyra, úgy, hogy közbe meg is mondom hová költse, ráadásul 2 főre. :D

Hol él a te tesód?! :D

2021. dec. 30. 05:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/72 anonim ***** válasza:
93%
Rendelhettek is rajta valami 1-2 személyes kaját amiből nagyjából kijön (meg kipótoljátok), sushi, pizza bármi.
2021. dec. 30. 05:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/72 anonim ***** válasza:
84%

Nem tudhatjátok mennyi a tesó jövedelme, vagy miért csak ennyit adott.

Kérdező: Esetleg ha mondanád neki hogy ajánljon valami helyet? Elmentek, aztán kérdés esetén: "igen ott voltunk amit ajánlottál". Nem tudom mennyire részletesen kérdez ezek után: "ki mit evett" stb.

2021. dec. 30. 05:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/72 anonim ***** válasza:
33%
Alapból nem fogadtam volna el, ha megkötés van hozzá, pláne, ha ekkora feszülést okozna.
2021. dec. 30. 05:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!