Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Testvérem adott 5000Ft-ot,...

Testvérem adott 5000Ft-ot, hogy menjünk el étterembe párommal Budapesten?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Testvérem karácsonyra meglepett, de nem csak úgy adta a pénzt, hanem mondta, hogy vigyem el belőle páromat étterembe.

A probléma annyi, hogy mi étteremben (még mekiben sem) nem lakunk jól ennyiből még akkor se, ha italt nem is rendelünk. 12-15 ezer körül szoktunk fizetni, mire minden benne van.

Nem akarom megbántani a testvéremet. Nyilván egy gyrost, déli ebédmenüt vagy hasonlót vehetek belőle, de az meg nálam nem meríti ki az étterem fogalmát.

Ismerem testvéremet, rá fog kérdezni, hogy elmentünk-e, mert ő arra adta, szerintetek mit csináljak? Nagy parasztság lenne elmondani, hogy ez nem elég? Mondjam, hogy nem mentünk? Vagy mondjam, hogy mentünk, csak kiegészítettük?

Testvéremnek jó fizetése van, úgyhogy nem jelentett volna valódi problémát többet adnia, ez csak szokás kérdése, minden esetre nem adott volna többet, ő már nem Budapesten él, nem tudom, hogy ő tisztában van-e az igazsággal, a reális árakkal.



2021. dec. 29. 23:41
1 2 3 4 5 6 7 8
 61/72 anonim ***** válasza:
87%
Ez annyira... áh, nem is értem, hogy ez kettőtök ajándéka, akkor mint valami tiszt, leellenőrzi, hogy kettőtökre ment el? Milyen tapló már.
2021. dec. 30. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/72 anonim ***** válasza:
94%

Mi vidéken sem tudjuk soha kihozni ennyiből,


De ki mondta, hogy ki kell hozni ennyiből??? Máskor elmennek 15-ből enni, most csak 10 lesz, amit saját zsebből kell költeni. Milliószor kap az ember úgy utalványt, hogy rá kell fizetni, azon is hisztiztek?

2021. dec. 30. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/72 A kérdező kommentje:

"Milliószor kap az ember úgy utalványt, hogy rá kell fizetni" Én még sose kaptam úgy, hogy lényeges mennyiséget rá kelljen fizetni (nem mindegy, hogy 10-20%-ot teszek hozzá, vagy 200%-ot, szerintem nem egy kategória). Könyv- és ruhautalványt kaptam már másoktól, de nagyrészt elég volt, nyilván nem 1-2000 Ft volt az utalvány, mikor 4-6 ezer egy könyv, itt pedig az a példa, hogy 3x annyi a 15 mint az 5 és még el is kell menni, rendelni nem jó, ahogy szoktunk és hálálkodni kell.

Ha valamire nekem kell többet költenem, amire most esetleg nem is akarok és dokumentálni meg egy fél-egy órában előadni, hogy milyen jó volt, az már nekem inkább valami állami támogatásnak hangzik, mintsem karácsonyi ajándéknak a testvéremtől, és ismerem milyen, egész gyerekkoromban ez volt, csak akkor anyám intézte a kellemetlen rész oroszlán részét.

A Maldív-szigetes példával értek egyet.

2021. dec. 30. 17:31
 64/72 anonim ***** válasza:
88%
Normál helyre megyünk es sushit eszünk. Kérdező... 😶 Azzal jó hogy nem laktok jól, ár - mennyiség arányban, nem értem mit vársz. Vannak jó helyek, ami lehet nem sushi, de finomat és nagy adagot adnak, csak szét kellene nézni. A sushit meg meghagyod a saját pénztárcádra. Vagy ha meg mindenképpen sushit akartok enni, akkor az nem szerepelt a kikötésben, hogy nem lehet kipótolni az összeget,nem? Amugy elég furcsa a tesód, de te is, ha hagyod, hogy 18-25 éves létedre így parancsolgasson. Én a helyedben oda mennék ahova nekem jól esik, kipótolnám, és ha kérdezi a tesó hova mentünk, vagy elég volt-e a pénz, az orra elé tenném a számlát: "nem volt elég a pénz, ki kellett potoljam". Fényképet meg tutira nem csinálnék. Ha nem tetszik neki, akkor legközelebb ne adjon semmit, ezt is megmondanám. Valóban, amíg hagyod magad, örök stressz és nyűg lesznek számodra az ilyen húzásai.
2021. dec. 30. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/72 anonim ***** válasza:
80%
Két gyűszű, az egyikben kaviár, a másikban szarvasgomba, oszt mehet a buli.
2021. dec. 30. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/72 anonim ***** válasza:
76%
Tényleg, miért hagyod ezt neki? Már nem vagytok gyerekek, állj a sarkadra!
2021. dec. 30. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 67/72 anonim ***** válasza:
100%
Rendeltek 2 pizzát az ippen kigyün. Jó a futár nem kap jattot... és?
2021. dec. 30. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 68/72 anonim ***** válasza:
88%
Mamának szólítanám a továbbiakban, mer ő vót szegény ilyen, hogy még azt hitte, hogy öt rongy pénznek látszik.
2021. dec. 30. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 69/72 anonim ***** válasza:
81%

Most azoknak, akik jönnek azzal, hogy de há' a Mekdönciben meg a Főzelékfalóban, kínaiban mit lehet ebből enni... azért igényes ember, ha étteremkupont ad a másiknak, akkor ennél magasabb szívonalú helyekre gondol. És nekem pofám nem lenne ajándék gyanánt a sarki kifőzdébe küldeni a szeretteimet vagy annyi pénzt adni, amiből kijön kb. 2 db kisebb pizza a rendelősnél (amit ugye, mint kommentbe le volt írva, "megtiltott" az ajándékozó).

Sztem tényleg az lehet, hogy halványlila fingja nincs a picit is nívósabb tányérszervizes helyek átlagáráról Bp-n. Én azt csinálnám kicsit sunyi módon, hogy elmentek egy jobb, de még megfizethető helyre (arra sem lesz elég az 5000 Ft), és ha rákérdez, akkor elkezded, hogy jaj, itt voltunk, mindjárt megynitom a honlapot, és akkor a menün megmutogatod, hogy mit ettetek. Ott azért össze fogja tenni a kettőt a kettővel, hogy az 5000 Ft erre így nem elég...

2022. jan. 3. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 70/72 Savlekotő ***** válasza:
30%
Ne fogadd el,anyád tesód le néz messziről le jön. Hóhér kérne belőlük.
2022. febr. 1. 04:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!