Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Testvérem adott 5000Ft-ot,...

Testvérem adott 5000Ft-ot, hogy menjünk el étterembe párommal Budapesten?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Testvérem karácsonyra meglepett, de nem csak úgy adta a pénzt, hanem mondta, hogy vigyem el belőle páromat étterembe.

A probléma annyi, hogy mi étteremben (még mekiben sem) nem lakunk jól ennyiből még akkor se, ha italt nem is rendelünk. 12-15 ezer körül szoktunk fizetni, mire minden benne van.

Nem akarom megbántani a testvéremet. Nyilván egy gyrost, déli ebédmenüt vagy hasonlót vehetek belőle, de az meg nálam nem meríti ki az étterem fogalmát.

Ismerem testvéremet, rá fog kérdezni, hogy elmentünk-e, mert ő arra adta, szerintetek mit csináljak? Nagy parasztság lenne elmondani, hogy ez nem elég? Mondjam, hogy nem mentünk? Vagy mondjam, hogy mentünk, csak kiegészítettük?

Testvéremnek jó fizetése van, úgyhogy nem jelentett volna valódi problémát többet adnia, ez csak szokás kérdése, minden esetre nem adott volna többet, ő már nem Budapesten él, nem tudom, hogy ő tisztában van-e az igazsággal, a reális árakkal.



2021. dec. 29. 23:41
1 2 3 4 5 6 7 8
 21/72 anonim ***** válasza:
81%

Próbáltál megoldást találni a dologra, vagy nem is akarsz étterembe menni egyáltalán, és a kérdés, hogy ezt hogy mondd meg tesódnak? Mert annyiféleképpen meg lehetne oldani, ha tényleg akarnátok…

Menjetek el például ide, hétköznap délben kettőtöknek összesen 780 forint ráfizetés lenne, és annyit esztek/isztok amennyit akartok:

[link]

Vagy ennyit sem akartok ráfizetni? Vagy keressetek jó kuponakciót neten. Vagy vegyetek olyan alapanyagokat, amiket nem szoktatok, és főzzetek otthon valamilyen különlegesebb kaját. Vagy kiránduljatok egyet vidékre, és ott menjetek el étterembe. Rendeljetek pizzát.

Vagy egyáltalán miért cél az, hogy hülyére egyének magatokat egy étteremben? Miért nem lehet úgy felfogni, hogy kipróbáltok valami újat, ha meg éhesek maradtok hazamentek és esztek még valamit, ez akkora tragédia lenne?

2021. dec. 30. 06:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/72 anonim ***** válasza:
76%
Szegény egyetemista, aki csak oda jár, ahol 15-ből tud enni két ember...
2021. dec. 30. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/72 anonim ***** válasza:
29%
Gyerekmenü ásványvízzel kijön belőle. Majd elmentek, ha ráértek, mit firtatja állandóan.
2021. dec. 30. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/72 anonim ***** válasza:
91%

Ez a gyorsétterem mondjuk elég olcsó, és mondjuk menüt 3200 ft-ból vehettek 2 főre, és másra is marad 1800 ft-otok.

[link]

2021. dec. 30. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/72 anonim ***** válasza:
90%
Ha diákok vagytok,akkor csak 1320 ft fejenként a menü:)
2021. dec. 30. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/72 anonim ***** válasza:
75%

21 A svédasztalos ebédnél illik annyit zabálni amennyit akarsz? Vagy kidobnak ha megunják, ha mindent megeszel? 😄

Amúgy nem tűnik rossznak, csak időben kell érkezni, nehogy a jobb kajákat felfalják😁 Ja és nem is drága, ha úgy nézzük.

2021. dec. 30. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/72 anonim ***** válasza:
97%

Egy jó minőségű fonalból egy pulcsi 10e felett van bőven. Kaptam egy ötezres utalványt, és örülök, hogy legközelebb ennyivel lesz olcsóbb.


Ti is jártok étterembe, ha 15e-t nem sajnálsz, akkor mit nyivákolsz? Mikor legközelebb mentek, ennyivel kevesebbet kell nektek költeni. Megmondod, hogy köszi, ha legközelebb megyünk, elhasználjuk.

2021. dec. 30. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/72 anonim ***** válasza:
92%
Az én férjem például akármilyen étterembe megyünk, megnézi, van-e pizza, mert úgy van vele, azzal nem tud melléfogni. Így aztán, ha én is azt ennék, simán kijönne 5000-ből. Nem értem a problémát.
2021. dec. 30. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/72 anonim ***** válasza:
60%

Vettünk a keletiben 2 gyrost.

Most komolyan, nincs tisztában az árakkal? Kicsit bunkóság/fura azt mondani hogy menjetek el belőle étterembe ketten. Milyen étteremben lehet 2 főre 5000-ből rendelni? Max esztek 2 levest, másodikra nem futja. Esetleg rendeltek 2 olcsó pizzát a királypizzából.

2021. dec. 30. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/72 anonim ***** válasza:
61%
Az egy dolog, hogy az egyetemista testvér nem panaszolja, hogy kevés a pénz, mert így illik. De a jól kereső testvér helyében szégyelltem volna 5000 ft-ot adni karácsonyra, vagy karácsonykor. Pedig én nem vagyok jómódú, és nem keresek jól. Jó hát ez én vagyok, és így gondolom. Meg nem tudom elképzelni, hogy nem ismeri az árakat akkor sem, ha vidéken él. Vagy akkor ne szabja meg, hogy étterembe menjetek. Vegyetek két sajtos tejfölös lángost egy büfében valami innivalóval, és kész.
2021. dec. 30. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!