Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Testvérem adott 5000Ft-ot,...

Testvérem adott 5000Ft-ot, hogy menjünk el étterembe párommal Budapesten?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Testvérem karácsonyra meglepett, de nem csak úgy adta a pénzt, hanem mondta, hogy vigyem el belőle páromat étterembe.

A probléma annyi, hogy mi étteremben (még mekiben sem) nem lakunk jól ennyiből még akkor se, ha italt nem is rendelünk. 12-15 ezer körül szoktunk fizetni, mire minden benne van.

Nem akarom megbántani a testvéremet. Nyilván egy gyrost, déli ebédmenüt vagy hasonlót vehetek belőle, de az meg nálam nem meríti ki az étterem fogalmát.

Ismerem testvéremet, rá fog kérdezni, hogy elmentünk-e, mert ő arra adta, szerintetek mit csináljak? Nagy parasztság lenne elmondani, hogy ez nem elég? Mondjam, hogy nem mentünk? Vagy mondjam, hogy mentünk, csak kiegészítettük?

Testvéremnek jó fizetése van, úgyhogy nem jelentett volna valódi problémát többet adnia, ez csak szokás kérdése, minden esetre nem adott volna többet, ő már nem Budapesten él, nem tudom, hogy ő tisztában van-e az igazsággal, a reális árakkal.



2021. dec. 29. 23:41
1 2 3 4 5 6 7 8
 41/72 A kérdező kommentje:
Azt is kikötötte, hogy ne rendelt étel legyen.
2021. dec. 30. 10:13
 42/72 A kérdező kommentje:

Nem most fogja megkérdezni, hanem pár hét múlva, amikor újra találkozunk, így a nem volt időnk nem játszik mint kifogás.

Nem a mekiben költünk 15 ezret, kérlek olvassátok el a kérdést mielőtt válaszoltok. Normál kajára pl.sushi költünk annyit.

Végül is ha nem akarok jóllakni, akkor van egy ötletem, ami jobban hangzik annál, hogy mekibe mentünk. Köszi.

Pizza Kinges pizzára is gondoltam.

Egyetem mellett hülyére dolgozzuk magunkat, köszönjük a feltételezéseket. ;)

Ez nekem így nem ajándék, ez nekem csak gond, mert elő kell adni képekkel meg sztorival, hogy hú, de jó volt, nagyon köszi, miközben meg frusztrál és napokig gondolkozhatok, hogy hova tudunk egyáltalán menni.

Meg annak a veszélye is fennáll, hogyha ebbe a hazudós játékba belemegyek, akkor minden szülinap-karikor ez jön.

Nem a pénzt nézem, hanem azt, hogy lehetetlent kér belőle és ez elohozza a megfelelési kenyszerem. Én valami kisebb értékű tárgyi ajándéknak is örültem volna!!! De ez így kicseszés.

2021. dec. 30. 10:24
 43/72 anonim ***** válasza:
85%
probléma annyi, hogy mi étteremben (még mekiben sem) nem lakunk jól ennyiből
2021. dec. 30. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/72 anonim ***** válasza:
100%

hogy hova tudunk egyáltalán menni.


Bárhová. Nem feltétel, hogy ebből egyetek.

2021. dec. 30. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/72 anonim ***** válasza:
100%
menjetek kavezoba vagy cukraszdaba
2021. dec. 30. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/72 anonim ***** válasza:
100%

Fentebb már ajánlottak olyan éttermet ahol párszáz Ft ráfizetéssel tudtok jól enni, de ha bármilyen étterem megfelelő: elmentek egyszer és akkor azt mondod hogy "igen, voltunk, mindenki jóllakott, az összeget meg kiegészítettük". Ha félsz attól hogy ez az "ötezres történet" megismétlődik.

Egyébként olyan részletességgel is be kell számolni, hogy hányan voltatok, mi volt a leves, a fő étel, stb?

2021. dec. 30. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/72 anonim ***** válasza:
85%

Szerintem bunkóság így kikötve ajándékot adni. Engem az is zavar hogy nagy ajnározást vár cserébe hogy milyem szuper volt, úgy hogy tudja az árakat szerintem. A konyvkupon stb azaert nem jó példa mert mas az az eset amikor valaki szereti a konyveket, akar is maganak alapbol. Akkor persze hogy jó ajandek. Ez most kb olyan mintha en kapnek egy színhazjegyet csak magamnak , pedig eleve nem szeretem, ha parban megyunk meg potolhatom is ki. Aztan meg ajuljak is el az oromtol. Hát köszi.

Szerintem nyugistan mond meg hogy ebbol igazi etterembe nem nagyon tustok menni, kipotolni nem akarjatok mert spóroltok. Inkabb masra koltened. Ha ezen megsertodik az ő baja. A leírasodbol az derul ki magadat hibaztatnad de nem veled van a baj.

Valoszinű eddig is megmagyarazta miert a te hibád ha valamit nem úgy csinaltal ahogy elgondolta.

2021. dec. 30. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/72 anonim ***** válasza:
71%

Ez az ajándék így nettó prosztóság, nem feccölt energiát és időt abba, hogy kiderítse, hogy minek örülnél és beszerezze, a kapott összeg meg szerintem közel sem éri el azt a határt, hogy körül kelljen ugrálni ezért a tesódat, kb olyan, mintha nem is adott volna semmit, én biztosan sértve érezném magam. Nálunk legalábbis ez így nem szokás...


Ennek tükrében, egyáltalán nem bunkóság azt mondani, hogy még nem voltatok vagy rendeltetek két pizzát... Posztolni sem posztolnám, ő sem erőltette meg magát, én sem fogom. Ennek a kulturált formája az lett volna, ha meghív benneteket egy vacsorára.


Én is egyetemista vagyok, a páronként az ajándékokra költött összeg ötezer körül volt idén.

2021. dec. 30. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/72 A kérdező kommentje:
Köszönöm a sok ötletet, eldöntöttem, az lesz, hogy elmegyünk étterembe (, de nem lakunk jól). Ezt tudom csak jó szájízzel előadni, mert arra a helyre tényleg vágyom, csinálunk sok fotót.
2021. dec. 30. 12:43
 50/72 anonim ***** válasza:
41%
Rendelni szerintem egyszerübb és akkor jól is laktok.
2021. dec. 30. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!