Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Tényleg minden egyke testvérre...

Tényleg minden egyke testvérre vágyik?

Figyelt kérdés
2022. jan. 12. 22:03
1 2 3 4 5 6
 21/51 anonim ***** válasza:
91%

Nem! Én sosem vágytam rá, amikor még gyerek voltam, egyszer kérdezték is a szüleim, hogy nem szeretnék-e egy tesót, mondtam, hogy eszükbe ne jusson! A környezetemben minden ember, akinek van/volt testvére, folyamatosan veszekedett a testvérével gyerekként, most középkorú felnőttként sokan pedig nem is tartják a testvérükkel a kapcsolatot. Szóval miért kellett volna nekem testvér? Hogy megkeserítse a gyerekkoromat, mostanra pedig ne is tartsuk a kapcsolatot? :) Még jó, hogy nem született testvérem soha, nem is hiányzik!


36/N

2022. jan. 13. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/51 anonim ***** válasza:
96%

Egyke vagyok, nagyon ritkán megfordult a fejemben gyerekként, hogy milyen jó lenne, ha lenne egy idősebb tesóm. Csupán arra kellett volna, hogy "betörje" a szüleimet, engem meg bevigyen a társaságokba. Kisebb testvért nagyon nem akartam, a végén még nekem kellett volna rá vigyáznom és az volt a fixációm, már ovis koromtól, hogy akkor nekem csak fele annyi fog jutni, mint azelőtt.


Ahogy körülnézek a környezetemben, nem is bánom, hogy egyedül maradtam. A testvérek fele nem is tartja egymással a kapcsolatot, 30% beszél egymással néha, de ha baj lenne, nem számíthatnak egymásra és csupán max 20%-nál van meg az a túlromantizált kapcsolat, hogy tűzbe mennének egymásért és valóban támaszt nyújtanak egymásnak az életben.

2022. jan. 13. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/51 anonim ***** válasza:
5%

21

Majd hiányzik ha egyedül maradsz és senkire nem számíthatsz

2022. jan. 13. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/51 anonim ***** válasza:
98%

23, miért?

Nekem van, de olyan, mintha nem is lenne. Csak a szüleim másik gyereke. Nem is keres. Ha beszélünk, lenéz. Már csak abban reménykedem, hogy egy csoda folytán menő életem vagy férjem lesz, aztán majd akkor puncsolna, mert olyan. Csak nagy arcokkal veszi magát körbe

2022. jan. 13. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/51 anonim ***** válasza:
89%
23: amugy sem szamithatsz ra. Vagy mit gondolsz, el fog tartani, apolgatni fog? Aha, persze. Talan egyszer kolcsonad, talan egyszer meghallgatja a lelki bajodat, aztan leraz. Vagy majd hozzad koltozik, csak h te ne legyel egyedul? Jo vicc. Rosszabb esetben ő szorul allando tamogatasra. Gondolom te sem patyolgatnal egy felnott embert, csak azert, mert a tesvered.
2022. jan. 13. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/51 Metionin ***** válasza:
98%
Dehogy. Megőrültem volna ha lett volna testvérem.
2022. jan. 13. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/51 anonim ***** válasza:
98%
Nem. Egyke vagyok, soha nem akartam testvért.
2022. jan. 13. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/51 anonim ***** válasza:
5%
Nekem nincs jó véleményem az egykékről
2022. jan. 13. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/51 anonim ***** válasza:
89%
Az egykéknek sem rólad :D
2022. jan. 13. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/51 anonim ***** válasza:
24%

25

Igen, egy jó testvér mindenben segít.

Ahogy mi is tesszük az öcsémmel. Mindenben számíthatunk egymásra.

Látszik, hogy fogalmad sincs milyen ez.

Az, hogy te nem "pátyolgatnád" a felnőtt testvetedet, az csak az önzőségedet és anyádék alkalmatlanságát mutatják meg a neveléseddel kapcsolatban.

Gondolom őket sem pátyoljatod majd.

2022. jan. 13. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!