Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Többnyire jó, vagy rossz...

Többnyire jó, vagy rossz testvéri kapcsolatokat láttok?

Figyelt kérdés

A ti környezetetekben melyik a gyakoribb? Jó, rossz, vagy semleges? A tietek milyen a tesó(i)tokkal?


Az enyém sajnos olyan rossz a bátyámmal, hogy megfogadtam, ha egyszer lesz gyermekem, nem szülök neki testvért. Az én életemet megkeseríti a testvérkapcsolat.

21/lány


2022. ápr. 10. 20:32
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
100%

"Egy barátot elveszthetek és találhatok újat. De testvért nem. Nem dobálom ki az ablakon, mégha összeveszünk is.


Ez a különbség.



Barátok jöttek mentek, de a testvérem maradt." Rendben, akkor egész életemben szívni fogok és hagyom magam anyagilag-érzelmileg kihasználni a testvérem által, és kiteszem ennek a gyerekeimet is...

2022. ápr. 11. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 A kérdező kommentje:

10-es. Tökéletesen leírtad a helyzetünket. A bátyámnak mindig, mindent szabadott, míg én nyelhettem. Én vagyok az ún. házicseléd. A bátyám sosem takarított, főzött etc.

Most, hogy elkezdett dolgozni, az anyukám vett neki egy lakást, betolta a feneke alá, de továbbra is hazahordja a mocskos ruháit és mindennap itt ebédel. Közben velem közölve lett, hogy ha végzek az iskolámmal, nekem már nem fognak tudni lakást venni, hanem élhetek itt velük. Hát köszi, nem! Majd elköltözök a páromhoz...

Szóval , az ő dolguk, hogy mire költik a pénzt, de nagyon nem igazságos, hohy az egyik gyerek ekkora segítséget kap, a másik pedig nem.

Na és ennek a neveltetésnek lett az az eredménye, hogy a bátyám egy önző, lusta, megalomán, másokat bántó állat. Kiskorom óta vert, szégyenített, ott tett nekem keresztbe, ahol tudott. A mai napig ott tesz keresztbe, ahol tud. Volt exem akit ő üldözött el, fenyeget alkalmanként, mivel hazajár naponta el kell viselnem a fejét és a bántó beszólásait is...

Állandóan azt hangoztatja, hogy ő egy önálló férfi, mert külön él. (Anyukám által megvásárolt lakásban, ráadásul nem önálló, mert hazajár kajcsizni és szennyest ledobni). Ráadásul mindig megkapom tőle, hogy én meg sosem lennék képes elköltözni egy saját házba.

A barátnőimet rendszersen lekuqrvazza, megszégyenít minden társaságban és anyáméknak is ellenem beszél, amit folyamat be is vesznek a szent elsőszülött fiúgyermeknek.

2022. ápr. 11. 18:19
 13/14 anonim ***** válasza:
Nekem teljesen semmilyen, mert a 2 fiútesóm fura. Igazából az akár van, akár nincs kategória.
2022. ápr. 11. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
Nekem nővérem van és mi jóban vagyunk. A férjem és a huga testvéri kapcsolata viszont minősíthetetlenül szar. A huga egy önző szar ember, senkivel nem törődik magán kívül - röviden...
2022. ápr. 12. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!