Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Miért nem etikus a testvérek...

Miért nem etikus a testvérek közötti szerelem sokak szerint?

Figyelt kérdés
Nem látom az etikai problémát feltéve ha biztos nem lesznek utódok a kapcsolatban. Ebben az esetben fokozott a kockázata bizonyos genetikai betegségeknek.

2022. júl. 27. 16:20
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
 91/98 A legrosszindulatúbb válasza:
38%

Én semmi problémát nem látok abban, hogy két felnőtt, akik történetesen testvérek, kialakul közöttük egyfajta szorosabb viszony, kötelék, ami akár testiségben is manifesztálódhat. A szerelem összetett ügy, nem feltétlenül érezhetnek azok a testvérek szerelmet egymás iránt, akik kölcsönös beleegyezésen alapuló viszonyt folytatnak egymással, úgy mondanám inkább, hogy a testvéri szeretetet emelik egy magasabb szintre, akármilyen pongyolán is hangzik.


Nem tesznek kárt senkiben, magukban sem, akkor miért ne tehetnék azt, ami nekik jó, amit élveznek, szeretnek, kedvükre van? Akik felnőttként részesei hasonló viszonyoknak, szerintem eléggé éretten állnak hozzá, átgondolják, hogy mit is tesznek. Nyilván nem a gyereknemzés közöttük a cél, viszont ha jól érzik magukat együtt, bejönnek egymásnak, örömöt képesek egymásnak okozni, akkor csinálják. Lényegében mindig ottvannak, ottlesznek egymásnak, hiszen testvérek, s meglátásom szerint egy testvéri viszony alapjaiban teljesen más jellegű, ellentétben mintha két vadidegen nő és férfi kerülne össze. Bensőségesebb, bizalmasabb, intimebb.


Kettejük viszonyáról nem lehet csak úgy beszélniük a barátnők, haverok, munkatársak előtt, sokkal bizalmasabb hozzáállást követel. Jóval több ilyen kapcsolat létezik, mint amennyit gondolunk. Egyszerűen ez tabu, az emberek nem beszélnek, nem coming outolnak róla. De talán nem is kell nekik nyilvánosságra hozni, hiszen pont a titkolózás, a korlátozás, a tabu jellege ad a viszonyuknak még fokozottabb izgatottságot, lelkesedést, arról nem beszélve, hogy néhány európai ország kivételével nálunk is törvénybe ütközik bárminemű hasonló tevékenység.


Egyébként sokak számára sokkoló lehet, de azt tudtátok, hogy Portugáliában, Spanyolországban, Franciaországban, Belgiumban, Hollandiában, Luxemburgban törvényileg elfogadott a kölcsönös beleegyezésen alapuló incesztus? Olaszországban is, annyi megkötéssel, hogy nyilvánosan nem provokálhatnak, nem okozhatnak közbotrányt.


Hozzátenném, hogy kizárólag a konszenzuson alapuló kapcsolatokról beszélek, amikor mindkét partner önként vállalja a testi kontaktust. Az egyik fentebbi hozzászólóhoz hasonlóan én is úgy gondolom, hogy a szülő-gyerek kapcsolat elfogadhatatlanabb, hiszen ebben az esetben adott a generációnyi korkülönbség és ebben az esetben nagyobb az esély az alá- és fölérendeltségi viszonynak kettejük között, ami számomra még normális párkapcsolatokban sem elfogadható, legfőképpen akkor, ha az egyik fél még nagyon fiatal, tizenéves korosztályú.


Azt meg szerintem felejtsük már el, hogy kizárólag Borsodban, a kisebbség között és a mentálisan sérült személyek között fordul elő, mert ez egyáltalán nem igaz. Ráadásul ezekben a gúnyos megjegyzésekben érződik a kölcsönösség feltételezésének hiánya, ami ugye sajnos valóban gyakori eset, s ezáltal ezek az esetek össze vannak mosva azokkal az érintkezésekkel, viszonyokkal, amik viszonzott alapokon jöttek létre. Természetesen mindennemű viszonyt, érintkezést elítélek, amelyek egyoldalúak, s amelyek nem a mindkét partner részéről történő kölcsönösségen alapulnak. Sajnos ezek az esetek sem ritkák, amikor kihasználás, visszaélés történik. Ezek értelemszerűen minden oldalról elítélendőek.

2022. aug. 1. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 92/98 anonim ***** válasza:
100%
#91 Ha a 20-on éves megdugja a saját anyját ahhoz sincs semmi közünk és lehet kölcsönös dolog is, max. tinik esetében beszélhetünk alá-fölé rendelt viszonyról, de még akkor sem feltétlenül. Ennyi erőből mindent el lehet fogadni családon belül is, ami amúgy 2 vadidegen között normális. Az ember úgy érzem egyre betegebb és elfogadóbb már minden dologgal és ez egyenlőre sokak szemében jónak tűnik, de ahogy mindennek így ennek is lesz egy nagyon rossz oldala. Az ember már meg sem kérdőjelezi saját magát.
2022. aug. 1. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 93/98 anonim ***** válasza:
55%

Mindenki testvér. A kutyád is a tesvéred. Az őrangyalod is a tesvéred a kertedben lévő növények is azok, ahogy multidimenzionális spirituális vezetőd is az. Csak mert most emberi testben vagy és ő is, és ugyanattól a két ugyanúgy teszvéredtől születtetek, attól még 2 személyiség vagytok. Nem jelent semmit más. 10#es a természetes gátlásnak hívja az spirituális evolúciós fejletlenséget.

Ezer évet vitáztam erről millió helyen. Eddig egyetlen egy embertől sem hallottam egyetlen egy érvet sem a miért ne oldalról, míg a másik oldalról kb végtelent.


2#, valóban azért nem etikus ezen a bolygón, mert neked undorító, a kis agyfertőzött elmédnek, aminek eddigi létezése alatt egyetlen önálló érzése vagy gondolata nem volt? Kétlem. Ez a bolygó leszar téged, és a létezés szemébe ez a bolygó egy semmi.


A végére a legnagyobb istenkáromlás.

1# a szerelem beteljesedése a szex?????? Te azt se tudod mi a szerelem ha ilyenre akár csak viccböl is gondolsz......

2022. aug. 5. 01:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 94/98 anonim ***** válasza:
55%

"Mindenki testvér"


Ezt mégis honnan is veszed? Ebből az Isten megteremtette Ádámot és Évát kis meséből kiindulni elég nagy hülyeség. Éltél akkor, vagy mi? Honnan vesszük, hogy ennek bármi köze is van a fajfentartáshoz? Honnan vesszük, hogy mindenki egy és ugyanahhoz az emberhez köthető vissza és, hogy emiatt mindenki rokon? Nem tudhatjuk. Biztos sok rokonunk van, akiről nem is tudjuk, hogy a rokonunk, de tudod mit vettem észre? Azt, hogy ameddig csak 2 macskám volt, természetesen testvérek, addig állandó jelleggel megtalálták egymást, de amióta több nem rokon cica is van az udvarban nem találják meg egymást. Olyan furcsa, nem? Eleve nem értem, hogy 2 testvért minek kell ennyire különválasztani egyébként, de ha 2 egymással együtt élő kamasszal fordul elő az ilyen az valószínűleg a szexuális kíváncsiság miatt van, nincs kivel kipróbálniuk. Ez akárhogy is nézem, nem normális és beteges.

2022. aug. 5. 02:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 95/98 anonim ***** válasza:
55%
Én nihilistának vallom magam, nem hiszek az ilyen tündér mesékben. Én a bonts le mindent majd építsd fel újra elvet követem, mert ez a világ minden térén működik, nem véletlenül, keresni kell az ok és okozati összefüggéseket, és akármennyire bontom a témát nem kezdem meglátni értelmét annak, hogy ez normális lenne-e, csak azért, mert egy létező jelenség.
2022. aug. 5. 02:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 96/98 anonim válasza:
50%
Miért nem etikus mások szerint? Hozzászólásokból látszik még ők se tudják. Azért nem gondolják etikusnak végső soron, mert gyerekkoruktól kezdve, mindenhol ezt hallják, hogy ez rossz meg tiltani kell stb. Közben egy egész életet élnek le úgy, hogy más mit gondol, és abból következtetve mi a helyes és nem helyes. Hogy ők mit gondolnak? Az nem számít, ha a többség úgy gondolja, az a helyes szerintük. Ősi tiltás, azért nem vonzódsz a testvéredhez? Azért nem, mert minden porcikáddal tiltakozol ellene. A középkor után kezdték el ezt tiltani, előtte meg több tízezer évig volt elterjedt jelenség, és érdekes módon tiltás nélkül sem haltak ki az emberek. Ahol ilyen kapcsolat létrejön a felek között, ott van egy benső hasonlóság, sok időt kell együtt töltsenek, és sokat kell kettesben legyenek, szerintem. Pozitívumként kiemelném azt, hogy legalább nem ölik egymást a testvérek, csak egy kicsit máshogy szeretik a másikat, tovább emelt kontextusban. Plusz ha mind a ketten elsők egymásnak, az egy maradandó élmény lesz mindkettejüknek pozitív értelemben. Nem fogják egymást megbántani, csalódást okozni a másiknak, mint egy idegen partner, aki akárkit választhat helyetted. Én örültem volna egy húgnak vagy nővérnek, akivel magasabb szintre emelhettük volna a viszonyunkat, ugyanis a lányok körében nem nagyon van rám igény, tekintve, hogy nem érdekelnek a szerepek, továbbra sem lesz másképp, de már nem hat meg. Egy ideális világban ezt nem kéne tiltani, de itt a nevelést tekintve is a büntetés az okítás, azzal meg ugyanazt érjük el. És hogy miért? Mert ezzel nem ártanak senkinek. Játsszuk az álszentet, hogy kifelé tökéletesek vagyunk, aztán nézd meg itt is mi van, fröcsög mindenki az ítélkezéstől, a másik gondolata nem érdekli, csak a sajátja. Szebb világ lenne, ha egy megosztó témáról pl lehetne indulatok nélkül beszélgetni a másikkal, de ez van. A kérdező jól érvelt, sokan meg elkezdtek személyeskedni és indulatoskodni, ezek meg nem érvek.
2023. jan. 12. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 97/98 anonim ***** válasza:
100%
#96 Ha nem halt ki az emberiség az azért van, mert éltek már akkor is értelmes emberek, akik nem a saját testvérüket dugták, hogy aztán torzszülötteket hozzanak létre, már bocs, de sz@rok az érzéseidre, ha te tudnád is úgy dugni a tesódat, hogy ne legyen baj belőle sem garantálja, hogy mindenki ugyanúgy ésszel fogja dugni, ezt pedig tetszik vagy sem, de figyelembe kell venni, mert itt nem csak 2 testvér piszkos fantáziájáról van szó, hanem egy esetlegesen születendő gyermek egészségéről, jövőjéről is! A jó Isten áldja meg ezt a sok nyomo... Csak felejtsd el, nem halsz bele, mert nem a tesódat dugod. Köszönöm!
2023. jan. 13. 01:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 98/98 anonim ***** válasza:
100%
Kérdező, azt mondod, hogy a mobiltelefonok nem természetesek, viszont ezzel nem értek egyet, bizonyos értelemben minden természetes, mert természetes dolgokból állítják össze még a mesterségesen előállított dolgokat is, mert ha tovább akarunk menni, akkor atomokra bontva lényegében minden ugyanaz, semmi nem különbözik a másik dologtól, tehát a csont ugyanaz, mint mondjuk a lepedő, csak mégsem. Amit viszont megkell érteni, hogy attól függetlenül, hogy valami előfordul a világban, tehát természetes, mert nyílván nem valami természet feletti, megmagyarázhatatlan dologról van szó még nem jelenti azt, hogy nem lehet ártalmas, bizonyos értelemben a betegségek is természetesek, csak ártalmasak, mint a mérgező gombák, sőt olyan mentális betegségek is természetesek, mint a pedofília, vagy a skizofrénia, mert biológiai eredetű mindkét jelenség, ami viszont nem normálissá teszi őket az az, hogy a társadalomra nézve veszélyesek lehetnek, pl. senkinek nem jó, hogy szétesik a személyisége és azt sem tudja mi valós, mi nem és senkinek nem jó az sem, ha a gyerekét megerőszakolják, vagy olyan vágyai legyenek, amiket ő maga sem szeretne, ebből pedig következik az, amit az előttem lévő is írt.
2023. jan. 13. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!