Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Miért nem etikus a testvérek...

Miért nem etikus a testvérek közötti szerelem sokak szerint?

Figyelt kérdés
Nem látom az etikai problémát feltéve ha biztos nem lesznek utódok a kapcsolatban. Ebben az esetben fokozott a kockázata bizonyos genetikai betegségeknek.

2022. júl. 27. 16:20
 11/98 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!


1. válaszadó: mi van azzal a hipotetikus párral, ahol az egyik fél önként sterilizálja magát? Pl. a férfi tag vazektómia mellett dönt. Akkor az utód nemzés valószínűsége közel 0. Ebben az esetben is helytelennek gondolod? Ha igen, akkor nem az utódnemzés kockázata miatt.


Másik felvetésed igaz lehet a barátból lett párokra is. Egy korábbi barátság is tönkre mehet egy románc miatt. Még sem ellenzi a többség az ilyesféle kapcsolatokat. A kockázat amit két felnőtt ember vállalat a kapcsolatával a maguk dolga, függetlenül a rokonság meglététől.


2. válaszadó: egyetértek, szerintem is undorító. De a saját ízlésem / ízlésünk megsértése nem elengedő ahhoz, hogy etikátlannak vagy tilosnak tartsunk egy aktust. Mi van akkor ha valaki szerint meg a szemüveges emberek az undorítóak? Talán jogos lenne kiterjeszteni rájuk is a tilalmat?


3. válaszadó: mi a komoly baj amire utalsz? Miért lenne képtelen valaki az általad említett dolgokra, csak azért mert a testvérébe szerelmes?


4. válaszadó: trollkodás vagy témába nem vágó az amit írsz.


5. válaszadó: igen!


6. válaszadó: én sem.


7. válaszadó: ez nem igazolja a vádadat.


8. válaszadó: igen, de a kérdés leírásában említett kitétel kizárja az utódnemzést. Mi a véleményed azokról az esetekről ahol nincs közös gyerek?

2022. júl. 27. 16:58
 12/98 A kérdező kommentje:
11. válaszadó: általában nem alakul ki vonzalom a testvérek között, ennek a feltételezett oka a Westermarck effektus. De bizonyos esetekben megtörténik. Miért etikátlan szerinted a testvérek szerelme feltéve ha nem lesz közös gyerekük?
2022. júl. 27. 17:00
 13/98 anonim ***** válasza:
16%
Mondjuk ugy overall az emberek magánügye, ha nekik belefér hát belefér.
2022. júl. 27. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/98 anonim ***** válasza:
86%
Az baj ha nem látod..
2022. júl. 27. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/98 A kérdező kommentje:

13. válaszadó: egyetértek.


14. válaszadó: kérlek próbáld meg a saját álláspontod megosztani. Miért etikátlan szerinted a testvérek szerelme feltéve ha nem lesz közös gyerekük?

2022. júl. 27. 17:05
 16/98 anonim ***** válasza:
31%
De rajtad kívül senki nemvmondja hogy etikatlan. Semmibköze az etikához.
2022. júl. 27. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/98 anonim ***** válasza:
71%
ők a perverzek , én már kaptam rajta anya és fia párost pont a horgászhelyemen csinálták és még ők voltak felháborodva . ha majd ti lesztek többen akkor az lesz a normális de jelenleg ez beteg dolog , nekem pl hányingerem van még a gondolatától is
2022. júl. 27. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/98 A kérdező kommentje:

16. válaszadó: én úgy tapasztalom, hogy az általános hozzáállás szerint helytelennek / rossznak / etikátlannak találják az ilyen kapcsolatokat. Elképzelhető, hogy tévedek. Nyilván nem praktikus (interperszonális kapcsolatok veszélybe kerülnek) és bizonyos értelemben kockázatos (a genetikai betegségek fokozott kockázata miatt), de etikai értelemben nem látom aggályosnak.


17. válaszadó: értem, hogy undorítónak találod. Én is. De ahogy fentebb írtam az, hogy valami az ízlésünknek nem megfelelő az nem teszi az adott dolgot helytelenné. Pl. képzeld el a következő hipotetikus helyzetet: a többségi társadalom undorodik a fekete hajú férfiaktól. Ebben a helyzetben ildomos lenne a fekete hajú férfiakat kerülni az ismerkedés során?

2022. júl. 27. 17:13
 19/98 Thunderfairy ***** válasza:
85%
Még ilyent kérdezni is beteg gondolkodsásra vall. Most kérdező úgye nem mondod komolyan azt hogy ez egy komoly kérdés. Tényleg nem érted? Nem hiszem el hogy nem érted miért is beteg ez a kérdés,
2022. júl. 27. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/98 A kérdező kommentje:
19. válaszadó: megértem, hogy társadalmi tabukra vonatkozó kérdéseket feszegetése erős indulatokhoz vezet. A kérdés továbbra is áll. Ha betegesnek / helytelennek / etikátlannak gondolod kérlek írd le, hogy jutottál erre a következtetésre.
2022. júl. 27. 17:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!