Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Miért nem etikus a testvérek...

Miért nem etikus a testvérek közötti szerelem sokak szerint?

Figyelt kérdés
Nem látom az etikai problémát feltéve ha biztos nem lesznek utódok a kapcsolatban. Ebben az esetben fokozott a kockázata bizonyos genetikai betegségeknek.

2022. júl. 27. 16:20
 71/98 anonim ***** válasza:
71%
Ezek szerint fején találtam a szöget és fáj az igazság. 😇
2022. júl. 28. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 72/98 anonim ***** válasza:
16%
Igen, fájdalmasan hülye vagy. De ez nem nekem fáj. :D
2022. júl. 28. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 73/98 anonim ***** válasza:
0%
Ahogy gondolod. 😇💝
2022. júl. 28. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 74/98 A kérdező kommentje:

Sajnálatos, hogy a közösség több tagja képtelen egy megosztó kérdésről indulatmentesen, értelmesen diskurálni.


Az eddigi ellenérvek:


1. Nem természetes, tehát helytelen. / Az állatok nem csinálják, tehát helytelen ha emberek csinálják.


Válasz: A telefon ami a zsebünkben van, az antibiotikumok, az autók amelyekkel járunk nem természetesek mégsem etikátlanok. Egyes oroszlánok a rivális oroszlánok utódjait élve felfalják, ez természetes mégis etikátlan emberi kontextusban. Tehát az, hogy valami természetes / nem természetes etikai szempontból irreleváns. Illetve, vannak olyan állati fajok (pl. oroszlán), ahol a "vérfertőzés" előfordul, tehát az adott jelenség bizonyos értelemben "természetes".


2. Undorítónak találom, tehát helytelen.


Válasz: egyetértek, szerintem is undorító. De a saját ízlésem / ízlésünk megsértése nem elengedő ahhoz, hogy etikátlannak vagy tilosnak tartsunk egy aktust. Mi van akkor ha valaki szerint meg a szemüveges emberek az undorítóak? Talán jogos lenne kiterjeszteni rájuk is a tilalmat?


3. Fokozott az utódnemzés során a kockázata annak, hogy a közös gyermek genetikai betegségeket hordoz, tehát helytelen.


Váalsz: a kérdés azokra az esetekre vonatkozik, ahol nincs közös gyermek.


4. A többség nem tartja helyesnek, tehát helytelen.


Válasz: a többségi véleményből nem következik a moralitás. Pl. vannak olyan közösségek, ahol a házasság előtti szexuális kapcsolatért halál büntetés jérhat. Hiába gondolja az adott közösség többsége ezt helyesnek, feltételezem a válaszadók nem értenek egyet. Tehát a többségi véleményből nem következik a moralitás.


5. A bibliában is tiltják, tehát helytelen.


Válasz: ha valaki keresztény és a Bilbiai tanok alapján életi a SAJÁT életét azzal nincs gond, a probléma az ha egy szekuláris társadalomban másokra akarja erőltetni a keresztény dogmákat. Egyébként a Bibliában pl. hogy ha valaki nem szűz a házasság pillanatában, akkor kövezzék halálra az apja lépcsőjén. Ha ezt nem tarja be egy keresztény, míg más tanokat igen, akkor nem "Isten szavát" követni, hanem önként cseresznyézik a tanításokból.


Utolsóhoz forrás: Deuteronomy 22:13–30.

2022. júl. 29. 13:02
 75/98 A kérdező kommentje:
Miért feltételezed, hogy amiért egy morálfilozófiai kérdést feltettem a témában az a vérfertőzés iránti vágy lehet?
2022. júl. 29. 13:19
 76/98 anonim ***** válasza:

Na tessék, szép kis eset... :((((


[link]

2022. júl. 29. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 77/98 A kérdező kommentje:

Feltételezem a válaszadás helyetti troll kísérlet, abból fakad, hogy nem tudsz válaszolni értelmesen a kérdésre.


Én is tudok keresni híreket arról, hogy nem rokoni kapcsolatban álló pár tagjai bántalmazzák vagy megölik egymást. Irreleváns, nem igazol semmit - ahogy a linkelt cikk sem.

2022. júl. 29. 13:34
 78/98 anonim ***** válasza:
16%

Kedves kérdező. Nagyon szép és logikus az érvelésed. De disznók elé makkot kár dobni. :) Itt olyan mélyprimitív kiskamaszok vannak akik egy szavadat sem értik és nem is akarják megérteni. Nekik az érvelés az odáig terjed, hogy hülye vagy meg perverz.

A helyedben feladnám.

Egyébként az undorító meg nem undorító kerdést megvizsgálva pl szülő gyermek kontextusban én is undorítónak tartom. Nehéz eldönteni, hogy a korkülönbség miatt vagy a saját szüleimre asszociálva. Az utóbbi azért esélyesebb. A testvérek közöttit nem tartom se umdorítónak se etikátlannak. De nekem nincs is kire asszociáljak mert nincs testvérem. Viszont első fokú unokatesrvérem van akivel nagyjából egy korúak vagyunk. Simán el tudnék képzelni akár házasságot is ha vonzódnék hozzá. Az hogy nem vonzódom nem a rokoni vonalnak köszönhető hanem a külső és belső tulajdonságainak. Szerintem semmi etikátlan nincs a felvetésben gyermekvállalás nélkül.

A válaszomat kizárólag a kérdezőnek szántam, nem az unatkozó tinibandának. Úgyhogy nem kell reagálni rá. Köszi!

2022. júl. 29. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 79/98 anonim ***** válasza:
71%

Tehát ha a gyereked bejelenti hogy összejött az édestestvérével örülsz neki?

Anya-anyós 2in1

2022. júl. 29. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 80/98 anonim ***** válasza:
0%
Nekem már fogalmam sincs mi a "normális", olyannyira befolyásolva vagyunk minden téren, pedig már eltöröltem minden "értelmet" is és újra is gondoltam magamban, de nem leltem válaszra. Azt tudom, hogy nekem soha nem mondták, hogy a nővérem és köztem sosem lehet szerelem, de azt sem, hogy ez amúgy normális és mégsem lettem szerelmes belé, és biztos vagyok benne, hogy mások is így vannak ezzel, de vajon miért? Akkor ezekszerint mégsem kell egy gyereknek bárminemű "erkölcsi" nevelés, hogy ezt tudja. De sok ilyen "abnormális"-nak vélt dologról meglehetne kérdezni ugyanezt. A pedofília pl. miért rögtön mentális betegség? Miért lesz beteg? Egyrészt, mindenkinek "más tetszik"(Van, akinek az öregnénik pl.), másrészt annak nem értem mi köze van a vonzalomhoz, hogy "nem szaporodás képes", az "intelligencia szint"-től sem számít és elméletileg ugyanúgy velünk született (is), mint a homoszexualitás és az mégsem "mentális betegség", pedig szaporodni ők sem képesek. Egyéb más ún. "perverziókról" is meglehetne kérdezni, hogy "normálisak"-e, pl. az análról. Az honnan jött? Honnan tudjuk, hogy az nem egy agyi "betegség", vagy mondjuk a DDLG kapcsolatok, pelenkafétis, mit tudom én? Ezek miért "abnormálisak"? Van bármi magyarázat ezekre, hogy honnan jöttek, azon kívül, hogy perverziók? Mi hozza ki az emberből, vagy hogy egyáltalán kialakul-e az emberben, vagy már benne van, stb? Mi miért betegség, normális, nem normális, egészséges, stb. Mi az, hogy egészséges fejlődés? A fejlődésünket, szervezetet sokminden befolyásolja, akkor az "egészséges", hogy egy 7 éves kislánynak megjön, ami miatt meg már 11-14 évesen is sokszor szexuális élőlénynek vannak nézve a nem "pedofil" férfiak szemében, mert formásabbak és képesek a gyereknemzésre, de agyilag még fel sem nőttek? Persze sok helyen már ez is teljesen normálisnak van nyílvánítva. Úgy érzem már az egészségügy is csak etet mindennel, "mi" meg be is vesszük, főleg afiatalok. Mindenre van egy magyarázatuk, de közben semminek nincs értelme, kb. mint mikor valaki veri a gyerekét és ezt azzal magyarázza, hogy hát csak neveli.
2022. júl. 29. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!