Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Mit csinálnátok a helyemben?

Mit csinálnátok a helyemben?

Figyelt kérdés
Van egy testvérem aki rendkívül naiv és kihasználják, egyszerűen életképtelen, most elvileg tartozik valakinek, amit nem tud visszafizetni. Korábban már felhívott bőgve, hogy mit tegyen, aztán a végén oda jutottunk, hogy tudnék e neki kölcsön adni. Erre nemet mondtam, azért, mert ismerem őt, és tudom, hogy sose kapnám vissza azt a pénzt, és most nekem is nagy szükségem van rá. Ráadásul családom is van, neki pedig nincs. Nem tudok neki csak úgy százezreket adni. A probléma ott van, hogy a szüleim a testvérem pártján állnak, mindig is jobban szerették nálam, és ők is tőlem várják el, hogy kifizessem, lévén, hogy én vagyok az idősebb, jobb munkám van, stb. Azóta, hogy nemet mondtam nagyon ridegek velem, úgy érzem nem látnak szívesen. Ha kifieztném, akkor talán minden a régi lenne, de nekem is megterhelő lenne anyagilag, ha viszont nem fizetem ki, lehet soha többé nem állnak velem szóba, amit szintén nem tudnék elviselni.

2022. aug. 2. 17:59
1 2 3 4
 21/33 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, ahogy olvastam ezt a sok kommentet, és mivel alapból is erre hajlottam, úgy döntöttem, hogy a családom érdekében nem fizetem ki. Viszont bármennyire is hihetetlen elképzelni, én nagyon vágyom a szüleim szeretetére, elismerésére. Nagyon félek, hogy nem fogom tudni lelkileg feldolgozni. Nem akarok nagyon panaszkodni, de hogy egy példát mondjak, a testvérem sokszor elvette az ebéd végén a desszertem, vagy karácsonykor, ha az én játékom jobban tetszett, lévén, hogy neki az jár. A szüleim, pedig nem tettek semmit, azt mondták, ő a kisebb, értsem meg. De ezek mind jelentéktelen dolgok, mert ami igazán fáj, hogy a szeretetüket is elvette előlem. És igen, igazatok lehet, hogy azzal, hogy most kifizetem nem kapom meg, de ugyanakkor mindezt felismerni is már irdatlanul fáj, elfogadni pedig úgy érzem lehetetlen. Tényleg sajnálom, hogy ezt leírtam, de muszáj volt.
2022. aug. 2. 21:49
 22/33 anonim ***** válasza:
100%
Nem is kell késöbb akkor rendszer elnne belöle.
2022. aug. 2. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/33 anonim ***** válasza:
83%

Én azért nem adnék pénzt, mert azt írtad, ha eladna dolgokat, ő is ki tudná fizetni.

Ha tényleg nem lenne pénze, ha szájhúzogatva is, de kifizetném, de így nem.

2022. aug. 2. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/33 anonim ***** válasza:
100%
Na ácsingózzál a szüleid szeretetére, a saját családodban találd meg.
2022. aug. 2. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/33 anonim ***** válasza:
100%
Önzetlenséggel nem fogod kivívni a szüleid szeretetét, tiszteletét. A példákból, amit írtál, egyértelmű, hogy őt szeretik jobban, te bármi gesztust teszel a tesód felé, azt nem ismerik el, hanem természetesnek veszik. Vagy elengeded őket, és a saját családod rá koncentrálsz, vagy felnyitod a szemüket, elmondod, hogy mennyire semmibe voltál nézve, nem várhatják el, hogy magadat háttérbe szorítva segíts a tesódnak, aki valljuk be, önző, elkényeztetett, gátlástalan. Ezt elmondhatod nekik, és igen, azt is, mennyire bánt, hogy a gesztusaid után is megvonják tőled a szeretetet és az elismerést, és akármi is lesz, nem fogsz ezúttal a tesódnak segíteni, mert buta volt, egye meg, amit főzött, ha tényleg el kell adnia a cuccait, majd máskor felelősebb döntést hoz, ha mindig kirángatjátok a kakiból, akkor nem.
2022. aug. 2. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/33 anonim ***** válasza:
100%

Egyáltalán nem furcsa, kérdező, hogy vágysz a szüleid szeretetére. Hiszen az alapvetően járna minden gyereknek. Belegondolni is rossz, milyen nehezen éli meg egy gyermek, ha még felnőttként is fájdalmas.

A hiba nem benned van. Te jószívű, normális embernek tűnsz. A gyerekkorban szülők által elszenvedett sérelmekkel egy dolgot lehet tenni. Nem adod tovább őket a gyermekeidnek. Gondolj arra, mennyivel kevesebb stressz nektek, hogy most helyesen döntöttél, és ne emészd magad. Te jólelkű vagy. De amit ők várnának, az nem jólelkűség, hanem bepalizhatóság.

2022. aug. 2. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/33 anonim ***** válasza:
100%
A szüleid beléd nevelték azt,hogy a szeretetet nem lehet ingyen kapni. Viszont te láttad,hogy igen,mert a tesód is megkapta. Ez a kettős ellentmondás okozza nálad ezt a megfelelési kényszert. Olyan nincs,hogy jajj,mi lesz velem?! Nem tudom máshoz hasonlítani,de nekem ez kb olyan,mint amikor egy alkoholista eldönti,hogy holnaptól nem iszik. Előre aggódik,hogy mi lesz vele ..aztán mikor telik az idő pia nélkül,belátja,hogy mekkora teher esett le a válláról. Ha te is felhagysz azzal,hogy megfelelj a szüleidnek,meglátod,hogy egy lelki börtönben élték eddig.
2022. aug. 2. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/33 anonim ***** válasza:
100%
Nehogy kifizesd. Gondolom nem kenyérre kérte kölcsön azt amit most nem tud visszaadni. Én úgy adnék csak, ha látom hogy ő is tesz érte, pl. ahogy írod eladja a cuccait, vállal plussz munkát hogy legyen pénze, látom hogy akar. Akkor egy keveset adnék kölcsön vagy örökbe én is. Így nem. Fizessék ki a szüleid, ha annyira akarják. Ők is eladhatnak pár dolgot ha ennyire a tesó a félisten.
2022. aug. 3. 04:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/33 ildibrexy ***** válasza:
100%
Ne fizesd ki, en is ilyen szituációban voltam es kifizettem de a mai napig bánom. Soha nem kapom már vissza azt a pénzt.
2022. aug. 3. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/33 anonim ***** válasza:
82%

Ha a tesód tartozik valakinek, akkor nem naív és nem őt használják ki, hanem ő használ ki másokat. Az előző balek már vár a pénzére, te lennél a kövi, akitől kér és sose kapod vissza.


Amúgy furcsa, hogy már magad is szülő vagy, de még olyan gyerekkori sérelmeken rágódsz, hogy elvette tesód a csokidat meg a játékodat. Amikor az ember szülővé válik, a gyerek születése előtti emlékek megkopnak, megváltoznak, érettebben tekintünk vissza.

2022. aug. 3. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!