Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Mit csinálnátok a helyemben?

Mit csinálnátok a helyemben?

Figyelt kérdés
Van egy testvérem aki rendkívül naiv és kihasználják, egyszerűen életképtelen, most elvileg tartozik valakinek, amit nem tud visszafizetni. Korábban már felhívott bőgve, hogy mit tegyen, aztán a végén oda jutottunk, hogy tudnék e neki kölcsön adni. Erre nemet mondtam, azért, mert ismerem őt, és tudom, hogy sose kapnám vissza azt a pénzt, és most nekem is nagy szükségem van rá. Ráadásul családom is van, neki pedig nincs. Nem tudok neki csak úgy százezreket adni. A probléma ott van, hogy a szüleim a testvérem pártján állnak, mindig is jobban szerették nálam, és ők is tőlem várják el, hogy kifizessem, lévén, hogy én vagyok az idősebb, jobb munkám van, stb. Azóta, hogy nemet mondtam nagyon ridegek velem, úgy érzem nem látnak szívesen. Ha kifieztném, akkor talán minden a régi lenne, de nekem is megterhelő lenne anyagilag, ha viszont nem fizetem ki, lehet soha többé nem állnak velem szóba, amit szintén nem tudnék elviselni.

2022. aug. 2. 17:59
1 2 3 4
 11/33 anonim ***** válasza:
100%

#8: fent írtad ezt:

"a szüleim a testvérem pártján állnak, mindig is jobban szerették nálam"

Ezek után én nem erőlködnék azon, hogy szóba álljanak velem.

2022. aug. 2. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/33 anonim ***** válasza:
100%
Ha a szüleid a pénzedért lennének kedvesek, inkább ne is vegyenek részt az életedben.
2022. aug. 2. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/33 anonim ***** válasza:
100%
Szeretni valakit, aki téged nem szeret? Hát ez rossz buli.
2022. aug. 2. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/33 anonim ***** válasza:
100%
8, akkor nem vesztesz semmit.
2022. aug. 2. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/33 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem sem veszítesz semmit. Most azért vedd el a pénzt a saját családodtól, mert a szüleid támogatják a tesódat, aki sosem fogja visszaadni, és mert a szüleid akkor nem állnak veled szóba? Gondold végig... te meg tudnád ezt tenni a saját gyerekeddel?
2022. aug. 2. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/33 anonim ***** válasza:
100%
Narcisztikus szülőknél szokott lenni egy kedvenc, az "aranygyermek", a másikat meg nem szeretik, hidegek vele.
2022. aug. 2. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/33 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező, fontossági sorrend alapján dönts.

Azt írod, százezrekről van szó, és neked is kell a pénz most, meg hogy családos vagy. Nyilván nem egyedül szeretnél ennyi pénzt felélni, tehát a gyereked/gyerekeid elől vennéd el kb.

Aki fontosabb egy felelőtlen testvérnél, meg egy önző, kizsákmányoló szülőpárnál.

2022. aug. 2. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/33 anonim ***** válasza:
100%

Azt várod hogy büszkék legyenek rád és szeressenek de az a helyzet hogy bármit és akármit teszel ez nem fog bekövetkezni. Minél előbb elfogadod ezt annál hamarabb szabad leszel. Nálunk is hasonló a helyzet, tesóm a kedvenc de ő sose ad vissza semmit a segítségért cserébe se a szüleinknek, se nekem, a család összes nyűgjét én intézem. Én nem játszok elismerésre már, tudom hogy nem kapom meg soha, hiába a kitűnő tanulmányok, iskolák, sajnos nem vagyok eléggé behízelgő és nem is leszek. Azért szoktam segíteni mert vagy addig idegesítenek vagy megsajnálom őket. Párszor már volt hogy megmondtam hogy már sok lesz a feladatokból, álljanak le mert nem segítek most semmit, forduljanak a kedvencükhöz. Attól nem félek hogy megharagszanak mert az ő érdekük hogy jóban legyünk. Ez van... :D Észre kell venni hogy ki van olyan helyzetben hogy megsértődhessen.

Egy csomót segítettem a tesómnak a babájával is, mert suli mellett "ráértem", aztán egyszer nemet mondtam mert besokalltam az anyaságtól, anyám meg nekem esett, hogy milyen szívtelen vagyok. Na azóta őt használta ki úgy hogy éppen nem rokkant bele. Azóta már ő is látja hogy nem oké, de akkor is segít neki.

Én biztos nem fizetném ki a helyedben. Nem biztos hogy szükséged van rájuk az életedben. Ha szeretnek úgyse fognak örökre haragudni. Ha meg tudnak akkor ennyit is ért.

2022. aug. 2. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/33 grafno ***** válasza:
30%
Én adnék de közjegyző által,amiben levannak fektetve a részletek pl visszafizetes terén. Az meg behajthato.
2022. aug. 2. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/33 anonim ***** válasza:
100%
Van munkája a tesódnak? Mert fel vehetne személyi hitelt. Megmondhatod, hogy te nem hitelintézet vagy. Ne adj neki, mert addig fog pumpolni, amíg tönkre nem tesz.
2022. aug. 2. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!