Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Létezik, hogy valaki azért...

Létezik, hogy valaki azért legyen ilyen beteg, mert testvér nélkül nőtt fel?

Figyelt kérdés

Ma már felnőttkorú személyről van szó. Mindent betegesen a saját tulajdonának tekint amit megszeret, és az hogy akárki mással osztozzon akármin, neki elképzelhetetlen. Dühös lesz, ha valaki ugyanazt a zenét, vagy akármilyen dolgot szereti, amit ő. Ha szerelmes lesz egy emberbe, teljesen kisajátítja, magához láncolja, és porig alázza a másik önbizalmát pár hónap után, hogy a párjának meg se fordulhasson a fejében, hogy elhagyja őt vagy létezik nála jobb is a világon. Betegesen lefigyeli a párjait vagy a potenciális párjait. Nem állhatnak szóba rajta kívül senkivel, nem használhatnak szociális médiákat, és nem csinálhatnak semmi olyat ami neki nem tetszik. Úgy kezeli az embereket, mintha a kutyái lennének, mintsem egyenrangú félként.

Gyerekkorában is ilyen volt már, nem mellesleg eléggé el is lett kényeztetve. Testvér nélkül nőtt fel, és a szülei egyetlen gyerekeként mindent és akármit megkapott amit csak kiejtett a száján. Létezik, hogy attól lett ilyen agyi beteg?



#mentális betegség #Poszesszív ember
2022. aug. 9. 09:59
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
64%
Utolsó, pl mi a tesómmal elég sokat osztozkodunk. Pedig gazdagok voltunk. Tudod min? Apróságokon. Például egy zacskó chips. Vagy egy csomag gumicukor. Netán ha ugyanazzal a jatekkal akartunk játszani egyszerre. Vagy amíg egyféle sampont használtuk, egyszerre egyet bontottunk meg, és azt használtuk. De millió ilyen kis példa van még.
2022. aug. 9. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
66%
Itt a szülők elbaxták, meg emiatt kicsúcsosodott pár nárcisz vonó, pl. a kisajátítás, a kontroll,stb. Egy egyke gyereket is lehet normálisan nevelni, meg el lehet cseszni a nevelést akkor is, ha van tesója valakinek.
2022. aug. 9. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
38%

11, nekem nem volt testvérem, de ha megbontott valaki valamit, akkor azzal körbekínált mindenkit. Így gyerekkoromban nem sokszor ettem meg egész doboz chipseket, meg csokikat egyedül, mert ott volt anyám meg apám is még. És mi is egy sampont használtunk egyszerre, egy tusfürdőt, egy wc papírt, egy mosogatószert és még sorolhatnám.


Koleszos voltam, ott mindenkinek saját tusfürdője volt. A szobánkhoz saját fürdő tartozott, mindenki ott tartotta a cuccait, kivéve egyik szobatársunkat, aki mindent elpakolt, nehogy használjunk a cuccaiból (soha hozzá sem nyúltunk), ha leültünk enni, ő nem ült le velünk, nehogy meg kelljen kínálnia. Hárman voltak testvérek. :)

2022. aug. 9. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
94%
semmi köze hozzá
2022. aug. 9. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
95%

Ez nem feltétlen az egykeség következménye. Ismerek normális egykéket, akik kedvesek, kompromisszumkészek, szívesen osztoznak.

Meg persze ismerek ilyen önző, ki ha én nem típusú embereket is.

Szerintem az egyén alaptermészete az, ami főlént meghatározza a dolgot. Van olyan ismerősöm is, aki két testvérrel is azt gondolja, hogy neki több, jobb jár mindenből, ws kiakadt, mikor az egyik öccse ugyanarra az egyetemre ment, mint ő.

2022. aug. 9. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
100%
Aki ilyen kontrollálatlanul agresszív, ott komolyabb gondok vannak. Ez rég nem az egykeségről szól (még ha jót nem is tett neki a nagy elkényeztetés). Gyanítom, itt valami sokkal súlyosabb orvosi diagnózis áll. Millió egykét ismerek, egy se produkált ilyet.
2022. aug. 9. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
84%

Nem. Szerintem is baromság ez az osztozkodás is. Azért mert valaki egyke, nem egyedül nő fel egy barlangban, elzárva mindenkitől.

Az egyke is megosztja azt, amije van, csak nem a testvérével, hanem pl. a családtagjaival, a szomszéd kis barátokkal, az unokatestvéreivel, stb.

Sokan felnőttként nem akarnak osztozkodni, pedig volt testvérük. Pl. többektől is hallottam, hogy közös szobájuk volt és mennyire utálták, és van, aki ezért csak egy gyereket vállalt, mert nem lehetett volna két gyereknek külön szoba.

2022. aug. 9. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
100%
Én meg pont testvér(ek) mellett felnőtt önző embereket ismerek, akik egy csokiból nem kínálnak meg senkit, de ők persze vesznek mindenből meg kölcsön nem adnának senkinek semmit, de ők elfogadnak bárkitől bármit. El tudom képzelni, hogy felnőttkorukra elegük lett abból, hogy gyerekként semmi nem lehetett úgy igazán a sajátjuk, állandóan az “add oda a tesódnak is” szöveg ment. Unokatesóimmal is ez van, a nagyfiú szülinapján a kishúga is kap ajándékot, mert különben vörös fejjel ordít, hogy neki miért nem jár semmi. Ha a bátyja játszik valamivel, a kiscsaj kitépi a kezéből, csakazértis az kell neki, ha valami kaja megmarad, mert ő nem bírta megenni és a bátyja szeretné, egyből lecsap rá és követeli magának stb stb. Hát nem csodálkoznék, ha a felnőttkorára a kissrác sem lenne hajlandó adni senkinek semmit...
2022. aug. 9. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
100%
Nem beteg az ilyen hanem bunkó. És olyanokat gyűjt maga köré akikkel ezt megteheti. Nem kell minden tahóra valami mondvacsinált diagnózist ráhúzni, sőt, azt hinni, hogy nem ő tehet a viselkedéséről. Ez akkor lenne így, ha nem lenne a földön olyan ember akivel szemben ő más. Márpedig a nála hatalmasabbakkal biztos, hogy nem ilyen.
2022. aug. 9. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
100%
Utolsó: azért aki ilyen szinten kontrollál, beleszól az életedbe, leskelődik, stb. az nem normális. Ez nem mondvacsinált diagnózis, és pláne nem felmentés. Ismertem ilyet, az sem volt normális, és egyke sem volt (a kérdésben feltett állapot sem az egykeség miatt van). Illető állandóan azt leste, mikor vagyok face-n, ha csak egy másodpercre felléptem gyorsan valamit megnézni másnap már nekemesett, hogy én hazudozok, mert fent voltam és nem írtam rá (wtf). Meg sem volt ígérve, hogy beszélünk, nem volt semmi, de ő úgy gondolta, hogy bármikor, ha fent vagyok kutya kötelességem írni neki. Ez birtoklási mánia, dobtam is a francba... 40 feletti pasi, egy normális kapcsolata sem volt soha, és soha nem is lesz.
2022. aug. 9. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!