Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Bunkóság lenne ha nem hívnám meg?

Bunkóság lenne ha nem hívnám meg?

Figyelt kérdés
Hamarosan lesz az esküvőm, és lassan elkészítjük a meghívókat. Nem akarunk nagy esküvőt, max 40 főre gondoltunk. Ezért is lenne baj, ha nem lenne ott a bátyám, mert sokaknak feltűnne. Anyámnak mondtam már, hogy lehet nem kéne meghívni, de ő nem így gondolja. Tudom én is, hogy ott lenne neki is a helye, csak attól félek, hogy kiveri a balhét, ahogy azt már párszor megtette. Az a baj vele, hogyha iszik, akkor erőszakos lesz, elszállnak a gátlásai, mivel rengeteg van neki, és akkor ezt másokon éli ki, kötekedik, verekszik. Egy esküvőn meg hát van alkohol, és ha ő elkezd inni, nem fog leállni 1-2 pohár bornál, hanem addig iszik, amíg hulla nem lesz , és nem nagyon lehet megmagyarázni neki, hogy ne tegye. Nem akarom hogy leégesse magát, engem, na meg tönkretegye az alkalmat. 5 éve kb egy bulin is megcsinálta, meglettünk hívva, egy rokon ráadásul, amint leitta magát, elkezdte mások kezéből kivenni a piát, majd meginni, aki szólt neki abba belekötött, rálökött. Nem nagyon beszélek vele mostanában, de hallok dolgokat róla, hogy rendőrségi ügyei vannak mai napig, ittasan verekszik a városban, kábítószerezik a haverjaival meg ilyenek. Ha józan lenne meghívnám, mert légynek se árt, de így nem merem. De megsértődne, akkor meg azért balhézna

2022. aug. 31. 22:49
1 2 3 4
 11/36 anonim ***** válasza:
93%
Szerintem ne kockáztass vele hogy esetleg gond legyen.
2022. szept. 1. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/36 anonim ***** válasza:
90%
Ez nemcsak a Te családod ünnepe, hanem a leendő férjed családjáé is. Az ember az esküvőjére jó szívvel szeretne visszaemlékezni, és ha van valaki, aki garantáltan ennyire elrontaná, akkor annak nincs helye ott, és nem érdekelne, hogy ki látja, meg kinek tűnik fel. Megmondhatod neki, hogy szeretettel várjátok a szertartásra, anyádban meg tudatosítsd, hogy okkal nem kívánjátok utána a társaságát, majd az ő rendezvényeire azt hív, akit akar, de a Ti ünnepeteken ilyennek nincs helye. Ez lehet, hogy sértő, de pont nem érdekelne, szálljon ő magába, hogy miért nem tud kulturáltan inni, és miért kell ilyen drasztikusan eljárni vele szemben. Ha nem megy el, az ő dolga, neked egy gonddal kevesebb.
2022. szept. 1. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/36 anonim ***** válasza:
96%
Nem lenne bunkóság annak fényében, hogy nem tud viselkedni. Igen, ott lenne a helye, HA nem lenne alkoholista, aki még agresszív is ráadásul. Így viszont elvonón lenne a helye, nem a ti esküvőtökön. A bunkóság nem itt kezdődik.
2022. szept. 1. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/36 anonim ***** válasza:
17%
Meg kell kérni a biztonságiakat, ha látják hogy iszik, hívják ki valami ürüggyel a mosdóba, és sokkolják le, majd távolítsák el diszkréten. Legyen nekik is valami szakmai kihívás, ne unatkozzanak....1-2 fő elég
2022. szept. 1. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/36 anonim ***** válasza:
10%

Ne legyen alkohol egyáltalán, vagy legyen valami rendszer, amivel korlátozni lehet, ki mennyit iszik, ha ezen múlik.

Vagy álljon anyád egész este mellette.

2022. szept. 1. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/36 anonim ***** válasza:
100%
Persze, majd egy egész esküvőt alkoholmentessé tesznek, meg biztonságiakat fizetnek, hogy egyetlen embert kordában lehessen tartani, mert képtelen viselkedni...Anyuka meg majd egész este strázsál mellette, és mit csinál, ha ő is szórakozna, vagy esetleg hogy köti pórázra az embert? Majd lekaratézza, ha megy a pia után? Eléggé utópisztikus elképzelés mind anyagi ráfordítás, mind egyéb értelemben :S Aki nem képes társaságban viselkedni, azt nem kell odavinni!
2022. szept. 1. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/36 anonim ***** válasza:
0%
#16: nem erősséged az olvasás, ugye?
2022. szept. 1. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/36 anonim ***** válasza:
100%
Ez a Ti nagy napotok a leendő férjeddel, ne hívjatok meg olyat, aki elronthatja ezt. Állj a sarkadra és mondd meg anyukádnak, hogy nem érdekel, hogy szerinte mi illik. Ne hívj meg balhés alkoholistát.
2022. szept. 1. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/36 anonim ***** válasza:
100%

Legjobb nem meghívni. Sose felejtem el, unokatesónőm lakodalmára meg voltak hívva a férje focicsapattársai is. Egyikük, egy elég kemény alkesz, megállás nélkül vedelt, a végén már székeket dobált, emberekkel kötekedett, meg leokádott a lépcsőn. Nem maradtunk végig, de a végén szerintem ki kellett dobni. Az ilyenek valahogy nem látják a különbséget egy esküvő és egy késdobáló csapszék között.

Ha a bátyád is ilyen típus, inkább hagyd ki őt! Esetleg eltitkolni előle nem lehetne a lakodalmat?

2022. szept. 1. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/36 anonim ***** válasza:
100%
9: A kőkemény alkoholisták a volán mögé is beülnek full részegen. Valószínű oda futna ki a dolog, hogy kijelenti, hogy márpedig ő piálni fog, mielőtt elviszi őket, ha nem tetszik, keressenek más fuvarozót. Meg a kérdező nem is írta, hogy a bátyjának van jogosítványa.
2022. szept. 1. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!