Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Anyák ti megértenétek ha a 2...

Anyák ti megértenétek ha a 2 gyereketek így elhatárolódna egymástól? Nem kedvelem a nővéremet.

Figyelt kérdés

Féltestvérek vagyunk, ő anyám első házasságából született, én a másodikból. Neki az apja spanyol, ami meg is látszik rajta, külsőre, temperamentumra, mindenre. Spanyol férfihez is ment hozzá, akit szintén nem kedvelek. Ha jönnek hozzák magukkal az egész pereputtyot, én 3-szor voltam kint nem náluk, és utáltam ott lenni, folyton vagy ott vagy 50 rokon fejként 4-5 gyerekkel, mindenki hangoskodik stb. Szóval nem tudok azonosulni azzal a kultúrával, a nővéremmel se szoros a kapcsolatom,semmiben nem hasonlítunk egymásra, el sem szokták hinni, hogy mi féltestvérek vagyunk. Én nem szeretném ha ez a kultúra az életem része lenne, én majd magyar családot szeretnék, és nem szeretnék évente többször smúzolni a spanyol "kiscsaláddal".


Mennyire gáz ez?



2022. okt. 29. 14:47
1 2 3 4
 31/32 anonim ***** válasza:
83%

Hát, én pont ilyen családot szeretnék. Ahol együtt örülünk, együtt szomorkodunk. Ahol mindig számíthatunk egymásra, jóban-rosszban. Ahol megosztjuk egymással az örömöt, és az így nagyobb lesz, és a terheket, ami így kisebb lesz.

Azt még megértem, ha valaki magánakvaló, csendes, társaságkerülő. De azt nem értem, hogy a testvérét miért utálja amiatt, hogy az nem ilyen.

Te nem azt mondod, hogy nem kedveled ezt az életformát, hanem azt sugallod, ez az életforma rossz, utálatos, és azt várod tőlünk, hogy megerősítsünk benne, hogy jogos az utálatod.

Hát nem az.

Senki nem kérte, hogy együtt élj a nővéredékel. De a család attól (is) család, hogy néha a többiek kedvéért megteszünk olyasmit is, amit nem igazán szeretünk csinálni. Évi egy-két találkozást képesnek kell lenned kibírni a nővéredékkel azok és a szüleid kedvéért. Ennyi kis alkalmazkodás minden intelligens felnőtt embertől elvárható.

Csak egy elkényeztetett, hisztis gyerek hiszi, hogy a világban mindennek az ő kénye szerint kellene lennie.

2022. nov. 9. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/32 anonim ***** válasza:
56%
Még ilyen savanyú p.csát, mint te kérdező... Zavar, hogy nem mindenki a megkeseredett, irigykedő, mindenkit utáló magyar módit nyomatja?
2023. jún. 6. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!