Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Van itt aki összeveszett a...

Van itt aki összeveszett a testvérével az örökségen?

Figyelt kérdés
2022. dec. 3. 18:11
1 2 3 4
 1/35 anonim ***** válasza:
90%
Igen, meg is téptük egymást.
2022. dec. 3. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/35 anonim ***** válasza:
95%
Hetente van kérdés örökségről általában pont testvérek kapcsán, szóval akad bőven.
2022. dec. 3. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/35 anonim ***** válasza:
100%

Igen, van ilyen családtagom.

Sajnos, elég gyakori jelenség.

2022. dec. 3. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/35 anonim ***** válasza:
100%
Temetkezési irodában dolgozom, és bizony azt látjuk, hogy nagyon sok családban, már a halálesetkor, temetéskor elkezdődnek a feszkók
2022. dec. 3. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/35 anonim ***** válasza:
100%

Mi nem vesztünk össze, mert nem örököltünk semmit. A családon belül mi a szegényebb ághoz tartoztunk és ahogy láttuk, a mi águnkon ez volt az általános: vagy semmije nem volt az elhunytnak, vagy csak adósságot gyűjtött, úgyhogy minden hagyaték könnyen ment, mindenki lemondott mindenről.

De a másik, pénzes ágon rettenetes acsarkodás ment, épp csak el nem harapták egymás torkát, mert ott komoly megtakarítások, illetve értékes ingó és ingatlan vagyontárgyak maradtak a szüleim generációja után. Volt is acsarkodás rendesen, mert volt min összeveszni.

2022. dec. 3. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/35 anonim ***** válasza:
44%

5-ös "Mi nem vesztünk össze, mert nem örököltünk semmit./Volt is acsarkodás rendesen, mert volt min összeveszni"

Szerinted az összeveszés/béke/acsarkodás az örökség összegétől függ?

2022. dec. 3. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/35 anonim ***** válasza:
100%
Azokban az esetekben, amit én láttam, az örökség összegétől függött, de lehet, hogy nem mindenütt így van. Ott, ahol nem volt min összeveszni, nem is volt vita, de a szüleim jómódú unokatestvérei után mindig maradt legalább egy olyan örökös, aki úgy érezte, hogy neki több jár, mint a többieknek.
2022. dec. 3. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/35 anonim ***** válasza:
3%
Mi már a sírnál verekedni kezdtünk, végül én győztem, a nővérem meg beleesett a sírba és behorpasztotta a koporsót.
2022. dec. 3. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/35 anonim ***** válasza:
89%
Mondjuk én nem értem, mit lehet ezen összeveszni, minden örökösnek ugyanannyi jár jogilag és kész.
2022. dec. 3. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/35 A kérdező kommentje:
Csak ugye valaki otthon lakik,és 20-30 éve hazahordja a pénzt,aki meg máshol lakik,azok rendszerint elhordják a pénzt a hétvégi látogatások alkalmával.
2022. dec. 3. 19:43
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!