Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » A nővérem megalomán, ti mihez...

A nővérem megalomán, ti mihez kezdenétek vele a helyemben?

Figyelt kérdés

A nővérem valami helyi celeb/influenszer vagy mittudomén minek nevezzem. Egyrészt szép nő másrészt meg ezt az erőltetett pozitivitást és spiritualitást nyomja, és a helyiek ezt zabálják. Volt aki konkrétan imádkozott hozzá, mert azt hitte nővérem a Messiás... Magyarul egy csomó talpnyalója van, aki igazolja mindent amit csinál. Eddig még nem is érdekelne a dolog, viszont rohadtul nagy az arca, és velem kioktatóan beszél olyan dolgokról amikről neki fogalma sincs vagy csak nagyon felületesen (Dunning-Krüger effektus). Példák:


„ez az MLM-es termék egy CS-O-D-A-SZ-E-R, a rákosok meg mindenki meggyógyul tőle! Miért nem veszed meg? Mi az hogy drága, X forintot nem ér az egészséged?”

„nincs alternatíva, csak ez a jó” (10x-es áron)

Pár hónap múlva:

„az az MLM-es termék nem jó, de gyertek el biorezonanciára mert ez egy CS-O-D-A-SZ-E-R. De mi az hogy nem akarsz eljönni??? Egyszerűen nem értem hogy miért nem!”

„az oltásba chip-et raknak”

„a gyerek az élet értelme”

„Na és? Háborúban is születtek gyerekek”


Továbbá rohadtul idegesítő hogy folyton ellentmond magának, és ha szembesíted vele, akkor simán letagadja amit korábban mondott.

Anyáméknak is mondtam ezt, de csak annyit mondanak, hogy hagyjam már, mert nővérem csak jót akar.


Amiért nagyon haragszom rá, az az mikor iszonyatosan beteg voltam, és felhívott, hogy beajánl nekem egy telefonos távgyógyítót! Azt se fogtam fel először hogy miről van szó. Aztán felhívott egy nő és azt mondta hogy 20 rontás van rajtam és 5000 Ft-ért veszi le darabját. Mondtam neki, hogy kifizetem az első hívást, de én ebben nem hiszek. Erre elkezdett a nő bunkózni meg bizonygatni hogy ő márpedig itt a valaki, és 8000 éve ezzel foglalkozik és 8000 elégedett ügyfele van. Mondom jó. Kicsivel később érdekes módon nővérem a fejemhez vágta, hogy azért vagyok beteg mert beteg akarok lenni, gondolom emiatt az eset miatt van ez, meg mert nem mentem el a másik 8 hókuszpókusz tanfolyamra, amit ajánlott (és azok se olcsóak kicsit se).


Most legutóbb azért durrantam be rá, mert annyira nagynak képzeli magát, hogy elvárja, hogy vele kapcsolatban minden apró részlet meg legyen jegyezve. Hogy ő nagysága mikor dolgozik, hova jár a szabadidejében és mikor. Meg kérdezel valamit, és nem válaszol ám rá, hanem így hagyja hogy találgass, és hülye vagy ha nem tudod.


Most komolyan vörös szőnyeget ne terítsek le a lába elé?

Kiosztottam most legutóbb, de anyámék feszt erőltetik hogy béküljek ki vele.

Nem lehet egy megalománt valahogy helyretenni? Marad a no contact/low contact? Mentálisan teljesen kikészít a viselkedésével, évek óta ezt csinálja.



2023. jan. 10. 12:20
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
100%

A nővéred még nagyon éretlen. Ha egyszer így beszél, egyszer meg úgy, akkor még nincs kifejlődve a személyisége.

Amikor erőlteti, hogy vegyél meg egy átverős hülyeséget, akkor mondd neki, hogy te el tudod dönteni önállóan, hogy mire van szükséged és mire nincs.

2023. jan. 12. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
Ismerek olyat, aki 70 évesen is ilyen. Ő is éretlen?
2023. jan. 13. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:

12-es, igen, van , akit a szülei tartanak el, majd a párja, és sohasem tud felnőtt életet élni, van, aki nagyon döntésképtelen, ezek mindannyian nagyon éretlenek kortól függetlenül.

Az életkorral sajnos nem jön automatikusan az ész, a bölcsesség, van akinek ez nem adatik meg, de azért leggyakrabban már huszonéves korban rájön az ember arra, hogy mit akar.

2023. jan. 13. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
100%
Mondjuk igazad van.
2023. jan. 13. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 A kérdező kommentje:

Köszönök szépen minden választ, mindegyik hasznos volt és segített rendet tenni a fejemben! :)

Eztán low-contact-om lesz vele, és kőkeményen határokat fogok szabni, akkor is ha a család többi tagja se lesz az én pártomon!

2023. jan. 14. 18:10
 16/19 anonim ***** válasza:
100%
Drukkolok :)
2023. jan. 14. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
Jól teszed, kérdező, így kell ezt!
2023. jan. 17. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
100%

Kicsit más, de nekem egykori legjobb barátnőm ment el ebbe a spirituális irányba. Odáig fajult, hogy minden beszélgetésünk csak az ő univerzumba vetett hitéről szóltak, ha valami problémám volt, arra is csak agykontroll és vonzás törvénye volt a válasz. Én ezzel nem éltem és ő ezt úgy vette, hogy én elutasítom az ő segítségét. Próbáltuk fenntartani a kapcsolatot, de annyira más világot élt, hogy nem igazán ment. Nehéz volt elengedni, mert nagyon szerettem, de ezen a pontot nem volt más választás. Felnőttünk, mindenki ment a saját útjára. Ma már csak szülinapokon köszöntjük fel egymást, semmi több.

Ez egy testvér esetében jóval nehezebb. Azt nem említetted, hogy együtt éltek-e, mert akkor sehogyse tudod elkerülni, de ha külön lesztek/vagytok tényleg elég annyit tenned, hogy csak ritkábban keresed, ahogy már mások is írták:)

2023. jan. 18. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 A kérdező kommentje:

Utolsó, sajnálom, hogy veled is hasonló történt :(

Ugyanezért nem mondtam már el a nővéremnek se semmilyen problémámat az utóbbi időkben, mert akkor rögtön agykontroll/vonzás törvénye/"el kell menni xxx tanfolyamra"/"miért nem szóltál, küldtem volna energiát" című spirálba futnék bele ezredjére, amitől leépülnék mentálisan, mert utána meg ezzel zaklatna folyamatosan. Mondjuk az MLM termékezés/biorezonancia erőltetés enélkül is ment.


Szerencsére nem élünk együtt, úgyhogy a low-contact megoldható. Anyánk nagyon fog kapálózni ez ellen, de nem érzem úgy, hogy lenne más választás, mert különben én fogok megőrülni.

2023. jan. 18. 20:09
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!