Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mihez kezdenétek egy ilyen...

Mihez kezdenétek egy ilyen reménytelennek tűnő helyzetben?

Figyelt kérdés

Az elején kezdve, több, mint másfél éve meghalt az édesapám. Anyukám utána táppénzen volt egy évig, amit sajnos nem indokolt semmi. Nem volt depressziós, szervi bajok nem voltak, nem volt beteg. Kértük, menjen dolgozni, mert a főnöke így el fogja küldeni. Ugye kapta az özvegyi nyugdíjat, testvérem után az árvaságit, tökéletesen el volt, élte világát. Eltelt egy év, tovább tpn nem maradhatott, a főnöke ezután kirúgta. Azóta nem kevesebb mint 7 hónap alatt 5 munkahelye volt, amiket 1 hét vagy 2 hónap után otthagyott,mondvacsinált indokokkal. Most ismét nem dolgozik, semmit nem csinál, fogalmam sincs miből tervezi a számlákat fizetni.. most viszont már depressziós, ez látszik is rajta, nem hajlandó orvoshoz menni semmilyen kérésre.

Nekem sajnos sok sok okból nem jó a viszonyom vele, de próbálnék rajta segíteni. Anyagi segítséget viszont én nem tudok nyujtani, úgy érzem egy 47 éves nő esetében ez nem is az én feladatom..

Ti mit tennétek?


2023. jan. 1. 20:22
 1/10 anonim ***** válasza:
90%
Ha nem tudsz rajta szép szóval segíteni akkor úgy sem fog változtatni míg nem érzi a saját bőrán a helyzetet. mikor nem lesz villany pl majd lehet átgondolja.
2023. jan. 1. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
95%
Én elmagyaráznám neki, hogy így tönkretenné a jelenleg megmaradt egész család életét, ha nem merít erőt valamiből ... másrészt, hogy így öngyilkosként fogja végezni, ha nem hajlandó változtatni, vagy hajléktalanként.
2023. jan. 1. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Ezeket már szépen is, csúnyán is elmagyaráztam neki. Sajnos az édesanyja küldi neki a pénzt, nem azon van, hogy a gond oldodjon meg...
2023. jan. 1. 21:19
 4/10 anonim ***** válasza:
10%
Sajnálom ... hát ha nem fog hajlandó változtatni, előbb utóbb ki kéne küldeni valami hivatalos elmeszakértőt házhoz, vagy rendőrt aki oda viszi, és hátha beviszik - míg összeszedi magát, ha ilyesmit lehet-e tenni.
2023. jan. 1. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
0%

#4 vagyok


Ha így sem oldható meg ... akkor próbáld kihozni a sodrából ... amikor kimegy a házból, "véletlen zárd be az ajtót", aztán menjél zenét hallgatni.


Aztán hátha bekattan tőle ... aztán mondhatod erre: hát zenét hallgattam, így nem hallottam hogy beszeretnél jönni - és hogy kint vagy ... ha dolgoznál, biztos ritkábban fordulhatna elő ilyesmi.

2023. jan. 1. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
0%

#4 vagyok


Aztán erre vagy megváltozik, vagy bekattan. Mindkettő számodra remek.


Ha bekattan, végre hívhatod a zsarukat akik elmeszakértőhöz viszik.

2023. jan. 1. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Én már nem élek otthon, de a testvérem még tanul és vele van. Ez ami a leginkább bánt,és őt próbálom védeni és segíteni. Ilyen drasztikus módszerekhez nem akarok nyúlni, ha nem muszáj.

Teljesen elszakadt a valóságtól,most éppen ott tart, annak idején azért rugták ki a munkahelyéről, mert a csaladból valaki megkérte a főnökét, rugja ki.. (nem azért mert 1 évig otthon volt táppénzen..)

2023. jan. 1. 21:32
 8/10 anonim ***** válasza:
12%

Szóval pszichotikus lett? Nem rossz ... :D


Ennyire még én sem süllyedtem le soha.


Pedig nekem személyiségzavaraim vannak. (Bár eléggé súrolom a pszichopátiát.)


De még így se voltam ennyire lent soha, mint az anyád. :D


Szóval mondhatom: tényleg súrolja akkor már a pszichotikus szintet is a depressziója.


Ha nem változik meg a jövőben, még a végén Borderline is lesz ... az már egy depressziós állapottal keveredő elsőfokú személyiségzavar.


Akkor pedig mindannyian menekülhettek tőle örökre.

2023. jan. 1. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
97%

Hogy tartották egy évig táppénzen a semmire? Az lehetetlen, az orvost is ellenőrzik. Már akkor is depressziós volt, csak te nem ismerted fel.

Meg kell győzni, hogy kezeltesse magát, annyira nem bonyolult naponta egy-két tablettát beszedni. Nem hiszi el, hogy depressziós? A háztartást ellátja, a gyerekről gondoskodik?

2023. jan. 1. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
97%

#8


Igen, az teljesen egyértelmű hogy 1 évig a depi miatt volt táppénzen.


Jobb lesz, ha tesz valamit ... mert ha így folytatja, csak a legrosszabb következhet be.

2023. jan. 1. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!