Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Ezekután én vagyok a rossz...

Ezekután én vagyok a rossz testvér?

Figyelt kérdés

Egy éve külföldön élek, és eddig teljesen ingyen kölcsönadtam a lakásom az öcsémnek. Nem írtunk szerződést, de nem is kértem tőle lakbért, csak a rezsit fizeti.

Nemrég megtudtam, hogy már a kezdetektől kiadta az egyik szobát egy egyetemistának havi 30ezerért, úgy, hogy engem nem is kérdezett. Tehát nem csak egy egész évi lakbért megspórolt általam, hanem a hátam mögött még nyerészkedett is. Mikor megtudtam nagyon ideges lettem, és azt mondtam neki, hogy egyetlen napot adok, hogy eltakarodjon, különben hazamegyek és erőszakkal rugdosom ki, a cuccait pedig az utcára dobom.

Ezután elpanaszolta anyánknak, az pedig öcsemmel ért egyet, és szerinte túlságosan felfújom a dolgot, mert öcsi nem tett semmi rosszat.



2023. febr. 16. 11:42
1 2 3 4
 11/33 anonim ***** válasza:
90%
Teljesen igazad van. A te lakásod és tök jófej voltál, hogy ingyen kölcsönadtad neki. Nem lett volna joga ilyet csinálni úgy, hogy veled nem beszéli meg előtte.
2023. febr. 16. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/33 anonim ***** válasza:
80%
Semmi joga ahhoz a pénzhez: gyakorlatilag egy éve állandó jelleggel meglopott. Én is kidobnám a francba.
2023. febr. 16. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/33 anonim ***** válasza:
81%

Akik itt sajnaljak a testvert, mit ereznek? Nem a 30 ezerrol van szo szerintem, nyilvan picsa penz, hanem az elvekrol. Ha en ki akarom adni egy idegennek a lakasom, akkor kiadom. De helyette ugy dontottem, hogy a tesomnak adom, teljesen ingyen, o meg a megkerdezesem nelkul bekoltoztet mast is.

En is kivagnam a francba, mert nem volt egyenes. Es leszarom hova koltozik, nem az en bajom.

2023. febr. 16. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/33 anonim ***** válasza:
100%
Kérdeznie kellett volna.
2023. febr. 16. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/33 anonim ***** válasza:
80%
Anyuka is vicces, gondolom, nem ő rakta alád a lakást. Te megoldottad az életed, oldd meg az öcsiét is. Igazi anya.
2023. febr. 16. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/33 A kérdező kommentje:
A lakást közösen örököltük nagyszülőktől. Akkoriban öcsém még 16 éves volt, két évvel később pedig közlekedési balesetet okozott biztosítás nélkül, és 8 milliós kártérítést kellett fizessen, különben le is ültették volna. Akkor hitelből megvettem a részét korrekt piaci áron és én lettem a kizárólagos tulajdonos. Ő kifizette a kárt, a maradékot pedig egyetlen év alatt eltapsolta. Már akkoriban is anyám fújt rám, mert szerinte azt a pénzt kölcsön is adhattam volna, ahelyett, hogy megveszem a részét.
2023. febr. 16. 14:40
 17/33 anonim ***** válasza:
86%
Még ma dobd ki. Mehet anyuhoz.
2023. febr. 16. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/33 anonim ***** válasza:
94%

Ebben az esetben te felelős gondolkodású vagy, ő pedig egy lump alak. Kapott tőled két esélyt: 1. lényegében kifizetted a tartozását, 2. mégis ott lakhatott, hogy már nincs benne tulajdonrésze. Ő a bizalmaddal visszaélt, te pedig erre hivatkozva nyugodtan elküldheted.

Te mindent jóindulattal megtettél érte. Eltapsolta. Ezt anyádnak is jobb lenne belátni és elbeszélgetni a fejével.

2023. febr. 16. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/33 anonim ***** válasza:
14%

Attól függően döntenék a kidobásáról, hogy miért nem szólt a beköltöztetett fizetős idegenről. Ha szamított rá és kivárta, hogy átadd a kulcsot, majd máris keresett valakit, akkor az nyerészkedés és élősködés. Ekkor kiraknám, oldja meg, ha ekkora spekuláns.

Ha a véletlen hozta úgy, hogy külföldre mész és csak hirtelen ötlet volt, hogy ő beköltözzön, de magányos volt/kevés volt anyuci pénze a megélhetésre, de nem gondolta nagy dolognak a lakót, akkor kaphatna egy esélyt kipakolás előtt.

A lakás eredete a kivásárlás óta lényegtelen. Már nincs semmilyen joga arra nézve, így nem hozhat ilyen egyoldalú döntést más tulajdonában lévő ingatlanról. Ha nagyon kekec akarsz lenni, még fel us jelethetnéd.

2023. febr. 16. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/33 anonim ***** válasza:
84%
Teljesen igazad van. Ehhez nem volt semmi joga. Szólítsd fel hogy menjen el, ha nem sikerül neki akkor dobd ki aztán mehet anyához és együtt egyetérhetnek.
2023. febr. 16. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!