Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Ezekután én vagyok a rossz...

Ezekután én vagyok a rossz testvér?

Figyelt kérdés

Egy éve külföldön élek, és eddig teljesen ingyen kölcsönadtam a lakásom az öcsémnek. Nem írtunk szerződést, de nem is kértem tőle lakbért, csak a rezsit fizeti.

Nemrég megtudtam, hogy már a kezdetektől kiadta az egyik szobát egy egyetemistának havi 30ezerért, úgy, hogy engem nem is kérdezett. Tehát nem csak egy egész évi lakbért megspórolt általam, hanem a hátam mögött még nyerészkedett is. Mikor megtudtam nagyon ideges lettem, és azt mondtam neki, hogy egyetlen napot adok, hogy eltakarodjon, különben hazamegyek és erőszakkal rugdosom ki, a cuccait pedig az utcára dobom.

Ezután elpanaszolta anyánknak, az pedig öcsemmel ért egyet, és szerinte túlságosan felfújom a dolgot, mert öcsi nem tett semmi rosszat.



2023. febr. 16. 11:42
1 2 3 4
 21/33 anonim ***** válasza:
86%
Kérdező, hogyan adhattad volna KÖLCSÖN azt az összeget, amikor te is hitelt vettél fel, hogy kifizesd az öcsédet?? Anyád normális, hogy ezért fúj rád? Vagy miért nem vett fel az öcsike (vagy anyád) hitelt és fizette ki abból a kártérítést?
2023. febr. 16. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/33 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, jól esik, hogy idegen emberek egyetértenek velem. Végül engedtem az anyám általi nyomásnak, és adtam neki egy hónapot, hogy kiköltözzenek. Szerencsére nem lakták le nagyon, csak a konyhát kellene kifesteni. Azután kiadom egy idegennek és mindenki megy dolgára.
2023. febr. 16. 15:56
 23/33 anonim ***** válasza:
92%
Helyes, de anyádat nem értem. Itt az öcséd meglopott, hogy helyeselheti?
2023. febr. 16. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/33 anonim ***** válasza:
94%

Teljesen jogos. Engem hasonló helyzetben nem is az a havi 30 000 zavarna leginkább, hanem hogy úgy érezném, hiába a testvérem, átvert és innentől nem tudok benne bízni. Ezért is akarnám, hogy mielőbb költözzön ki.

Anyud valószínűleg azért fogja a pártját, mivel az ő szemében hiába vetted meg az öcséd részét a lakásból - mivel ezzel nem értett egyet - ő úgy tenkinti, hogy az a lakás még mindig közös. Bár ez nem magyarázza még mindig, hogy miért nem szólt. Hiszen ha közs lenne a lakás, akkor is meg kellett volna beszélnie veled.

2023. febr. 16. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/33 anonim ***** válasza:
100%
Jól csináltad, korrekt vagy. Egy hónapot adnék neki én is. Viszont hivatalos levélben szólítanám fel, mert sajnos senki nem garantálja, hogy tenyleg le fog lépni.
2023. febr. 16. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/33 anonim ***** válasza:
100%
" 30ezret nyerészkedésnek nevezni erős túlzás" Felfogod hogy majdnem négyszázezer forintot szerzett más tulajdonával, a tulaj tudta nélkül? De, ez bizony nagy összegű lopás.
2023. febr. 16. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/33 anonim ***** válasza:
100%
Én is elvártam volna,hogy megkérdezzen engem hiszen az én lakásomban él.Én megmondtam volna neki,hogy küldje el a lakótársat és fizessen nekem albérleti díjat,ez lenne a "büntetés" amiért nem beszélt velem erről.
2023. febr. 16. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/33 anonim ***** válasza:
0%

" nem csak egy egész évi lakbért megspórolt általam, hanem a hátam mögött még nyerészkedett is"


Amikor ingyen kölcsönadtad neki a lakást, tudtad, hogy ezáltal lakbért fog spórolni, így akartál segíteni neki.


Ehhez képest most mia különbség? "Csak" az a baj, hogy nem szólt az új lakóról. Ezt még megbeszélhetitek.


Én úgy látom, hogy nem akarsz tovább ingyen segíteni neki. Ez érthető, de valld be.

2023. febr. 17. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/33 anonim ***** válasza:
86%
Tényleg nem érted mi a különbség a segítek neki, meg a meglopnak között?
2023. febr. 17. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/33 anonim ***** válasza:
19%
Az új lakó adott 30-at, az kb. ráment a rezsijére.
2023. febr. 17. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!