Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Jogosan zavar szerintetek?

Jogosan zavar szerintetek?

Figyelt kérdés

A kérdésem csak egy kis családi "probléma" lenne, nem olyan nagy dolog tudom, de már eléggé zavar.

Tehát rólam annyit hogy éppen egy végzős tanuló vagyok, tehát tanulok, elfoglalt vagyok stb.


3an vagyunk tesók, az egyik 14 éves a másik meg még picike, tehát vigyázni kell rá. Amikor anyukám megy boltba a 14 éves tesóm mindig lohol utána mint egy puli és így nekem kell figyelni a kistesómra.

Amivel persze nincs baj, szívesen vigyázok rá párszor, de úgy hogy évek óta mindig én... sőt most tanulnom is kéne meg hasonlók.

Anyám sem mondja a tesómnak hogy ne menjen vele és a tesóm se mondd le erről. Szarnám le hogy mit csinálnak ha nem nekem csinálnának programot...

Mit kéne tegyek hogy ne így legyen?


Ja és azért nem apám vigyáz rá mert dolgozik.:)


2023. márc. 18. 18:16
1 2 3
 11/30 anonim ***** válasza:
7%
#10: ok, elismerem, hogy félreértettem, ha megmondod, mit.
2023. márc. 18. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/30 A kérdező kommentje:

Amivel persze nincs baj, szívesen vigyázok rá párszor, de úgy hogy évek óta mindig én... sőt most tanulnom is kéne meg hasonlók.


Évek óta mindig én xd nem néha néha...

2023. márc. 18. 19:42
 13/30 A kérdező kommentje:

Na innen tudom hogy igazam van xd

Most betámadsz valami random hülyeséggel, de nem tudsz megcáfolni xd

Mindegy is, én bajom, de legalább jól esett kiírni magamból.

2023. márc. 18. 19:52
 14/30 anonim ***** válasza:
5%
Ezen nincs mit megcáfolni. Sima hiszti.
2023. márc. 18. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/30 anonim ***** válasza:
14%

#12: értem, de anyádnak vásárolnia kell. A kicsit nem tudja vinni, mert sokkal több idő lenne a vásárlás. Te azzal segítesz, hogy vigyázol a kicsire.


Nem világos, hogy a 14 éves azért jön, mert segít, vagy mert egyszerűen rá nem merné bízni a kicsit. Egyébként ha akarod, kitalálhatsz módszereket arra, hogy felügyelet közben is tanulj (pl. felmondod az anyagot, visszahallgatod). Ha kell, tud az ember találékony lenni (tudom, milyen, amikor az ember játszóterezés közben diktálja le a szakdolgozatát)

2023. márc. 18. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/30 anonim ***** válasza:
49%
Mondjuk a picike az max ovi előtti (fura, hogy az ő korát nem is írod), úgyhogy olyan nagyon évek óta nem kell rá vigyázni, ráadásul a másik tesód meg csak 14, tehát ő eleve nem vigyázhatott rá eddig nagyon.
2023. márc. 18. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/30 anonim ***** válasza:
23%

Gondolom nem naponta órákat vásárolgat anyukád.

Ne mondd már nekem, hogy hétvégente az a nettó két óra annyira hiányzik a tanulásból, amíg ők megjárják a bevásárlást... nyilván nem 0-24 bújod a tankönyveidet.

2023. márc. 18. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/30 anonim ***** válasza:
80%

Volt egy ilyen szomszédunk akinek volt két gyereke és jóval később szült egy harmadikat. A kicsit mindig lepasszolta a legidősebb gyerekre akinek ezért nem volt gyerekkora.

És NEM az a megoldás, hogy ha szülök egy gyereket akkor átpasszolom egy másik gyerekre, mert ezzel elveszem a normális gyerekkorát amit nem tud rendesen megélni, mert egy kisebb gyerekért kell felelősséget vállalnia legalábbis addig amíg ő figyel rá.

Ha valaki megcsinál 3 gyereket akkor figyeljen is oda rájuk. Vagy nem kell ennyi gyereket szülni.

A szomszéd lány is idő előtt elmenekült otthonról ezek miatt, de ugye a rossz családi minták miatt ő is úgy oldotta meg, hogy teherbe esett egy pasitól és odaköltözött hozzá, így már a saját gyerekét nevelte, nem a testvérét. Persze pár év után el is váltak.

Kérdező, ha később továbbtanulsz, minél előbb menj koleszba vagy albérletbe ha van rá lehetőséged, a szüleid meg nevelgessék szépen a testvéreidet ha már megcsinálták őket, mert téged semmilyen törvény NEM kötelez egy másik gyerek pesztrálására!

Érdekesnek tartom, hogy itt mindenki nyomná rá a kisebb gyereket az idősebbre, aki pechjére elsőnek született ezért soha nem lesz nyugta?

Van egy "egyke gyerek" ismerősöm, ő pont ezt szokta elmondani példaként hogy áldja a sorsot, hogy nem született testvére! Kiegyensúlyozott, nyugodt gyerekkora volt, egyetemet végzett, mindig azt csinált amit akart, nem kellett egy másik gyereket a nyakába vennie.

2023. márc. 19. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/30 anonim ***** válasza:
11%
#18: jó, szóval a gyerektől azt se várják el, hogy takarítsa a szobáját, mosogasson el stb., mert azzal elveszik a gyerekkorát?
2023. márc. 19. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/30 anonim ***** válasza:
87%

#19:

De azt el lehet várni, mert azt a koszt ő okozta a saját szobájában, és abból a tányérból ő evett amit saját maga után elmosogat. Ezek a SAJÁT dolgai!

De a kis testvért anyuka, apuka gyártotta le, vállalják érte a felelősséget és ne egy másik szintén gyerekkorúra tolják rá.

Egyre több szülőt látok akik felveszik a CSOK-ot, kell ugye a három gyerek, de alig várják hogy legyen szabadidejük amit úgy oldanak meg, hogy az idősebb gyerek nyakába varrják a kisebbet, csak hogy nekik nyugtuk legyen.

Egyik testvérnek sem kötelessége a másikra vigyázni, nevelni, felelősséget vállalni, mert ugye baleset is történhet (leforrázza magát, leesik valahonnan, megrázza az áram, ezerféle dolog történhet).

De a házimunka megtanulását ne keverjük már ide, mert az alapja a normális szocializációnak amit a gyerek megtanul saját maga után elvégezni. De a gyereknevelés, testvérre vigyázás nem az ő feladata, hanem a kedves szülőké akik összehozták azt a gyereket.

2023. márc. 19. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!