Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Jogosan zavar, ha egy régi,...

Jogosan zavar, ha egy régi, kedves barátom csak hetek után ír vissza néha?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Egyetemista vagyok, ilyenkor sok régi barátság megy a levesbe, érthető. Sokakkal külön utakra kerültünk és valahogy már nem beszélünk.

Ellenben van 1-2 barátnőm, akik megmaradtak így is az életemben, elég nekünk annyi, hogy 1-1 hónapban teszünk mindig egy pár napos üzenetváltás, amiken jokat elbeszélgetünk kivel mi van. Szerintem ez így teljesen elég és rendben is van.

De van egy barátnőm, aki szinte családtag nekem, mert egészen kiskorunktól fogva együtt voltunk majdnem minden nap, közel is laktunk egymáshoz, tehát vele nagyon mély kapcsolatunk volt. Nyilván tőle se várnám el, hogy minden nap keressük egymást, de az utóbbi időben én kerestem őt, ilyen havi szinten, de vele nincs meg ez a napokig elbeszélgetés, ami nekem elég szarul esik, mert mindig számíthatott rám mindenben, olyan voltam neki, mint a nővére, mindent velem osztott meg.

Ha későn, hetek múlva rá reagál valamire, hosszas üzenetekbe kapom, hogy Jézusom így úgy ne haragudjak, nagyon el van havazva, nem veszi észre gyakran az üzeneteit stb.. érdekes módon én, és másik barátnőim minimum ugyanennyire el vagyunk havazva, dolgozunk egyetem mellett, albérletet vezetünk, vizsgák, stb. mégis legkésőbb másnap visszajelzünk a másiknak, de ha nem is másnap biztos nem hetek - 1 hónap múlva.

Nem tudom, hogy ezt ilyenkor hogyan kellene/ti hogyan kezelnétek, megmondanátok-e az illetőnek, hogy hatodszor ez már kicsit ergya kifogás, miközben amúgy nagyon jóban voltatok, mert családtagként tartod számon..?



2022. okt. 8. 13:29
 1/9 anonim ***** válasza:
39%
Most mit hisztizel? Ne írj neki többet és kész. Ha ő sem fog jelentkezni, akkor tényleg s#&rik a fejedre. Amit egyébként meg is értenék.. :)
2022. okt. 8. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
15%
Mért kell bármit megmondani? Nem tartozik neked barátsággal. Barátságok jönnek-mennek. Ez ment. Vége.
2022. okt. 8. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim válasza:
100%
Jogosan zavar. Senkinek nem esik jól, ha egy számára kedves személy eltávolodik tőle. Viszont ami nem működik, azt én nem szoktam erőltetni.
2022. okt. 8. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

#1 azért ne haragudj, de ha meg is haragszol: te mit képzelsz magadról, hogy ide jössz és osztod itt az észt?

Te egy undorító utolsó nagyképű féreg vagy, mint mindegyik aki feljön azért egy ilyen oldalra, hogy belerúgjon a másikba teljesen indokolatlanul. Remélem valaki rád talál, akinek ilyet találsz személyesen mondani - persze azt úgyse mered, mert egy kis félős anonym retek vagy - és úgy átrendezi az arcod, hogy a saját szüleid se ismernek fel. (: Minden jót neked.


(Ja és igen, ez azért rohadt kellemetlen, mert szart sem tudsz a barátságunk hátteréről és hogy én mennyit tettem meg az illetőért, kedves "Amit egyébként meg is értenék". Gratulálok!)

2022. okt. 8. 17:41
 5/9 A kérdező kommentje:

#2 Várj jogos, nem lett kellően körülírva a kapcsolatunk.

Ő nekem nem csupán barátom, de családtagom. Az unokatestvérem, akivel 3 éves korunk óta egyött nevelkedtünk. Tehát nem az van, hogy ez egy 2 éves kis felszínes barátság, mi mindig mindenben ott voltunk egymásnak, tehát ez egy nagyon komoly kötelék. Azért ilyen esetben az ember nem mondja, hogy hagyom hadd menjen. Mert mikor meg keres tök lelkesen teszi, meg nem lenne szívem ilyesmit mondani neki, vagy elküldeni.. Sajnos múltak el hosszú barátságaim, persze, ennek ez a rendje, de azokat simán el tudtam engedni, mert annak volt is miértje és tényleg teljesen más utakon jártunk.


#3 Te látom érted, hogy mire is gondoltam pontosan. Igen, azért esik rosszul, mert nagyon sok mindennel hozzám fordult egészen kiskorunk óta, olyanok voltunk egymásnak ,mint a testvérek. Mindent egymással osztottunk meg bárki más előtt. És ez kicsit szar érzes azért, na.

2022. okt. 8. 17:47
 6/9 A kérdező kommentje:

#2

Ja és azért kéne megmondani, mert egy hosszasabb idő után mikor keres engem, akkor meg nem nagyon értem miért..? És valamit írnom kellene rá. Tehát hogyha hirtelen eszébe jutok valamiért, aztán reagálok rá, mert én részemről folytatnám a beszélgetést, eltűnik. :D Tehát akkor meg minek írni egyáltalán a másiknak? Vagy értitek. Nem tudom valaki vágja-e az efféle szitut.

2022. okt. 8. 17:54
 7/9 anonim ***** válasza:
Hát akkor talán vesd fel neki mindezen kérdéseidet.
2022. okt. 8. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

#7

igen, már meg is történt, valóban ez tűnt jó lépésnek. Finoman, hosszasan kifejtettem, és hogy én is hibás lehetek ebben, hogy nem "erőltettem" volna egy találkát, vagy akármit, ahogy ő sem.

Ha valakit érdekelne a kimenetel, majd frissítem, hogy alakult. Szerintem menthető volna, mert tudom, hogy ő se akarna elszakadni tőlem, csak nem ápoljuk ezt a kapcsolatot.

2022. okt. 8. 22:29
 9/9 anonim ***** válasza:
Szerintem jogosan érzel így, és nagyon jól tetted, hogy neki is elmondtad, főleg, hogy finoman, nyugodtan tetted ezt. Egy találkozót, mondjuk kávéra, vagy sütire, viszont érdemes lenne szervezni a közeljövőben és hátha akkor könnyebben körül tudjátok járni a helyzetet.
2022. okt. 8. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!