Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Én vagyok a rossz testvér emiatt?

Én vagyok a rossz testvér emiatt?

Figyelt kérdés

Dióhéjban a lényeg: testvérem megkért, hogy intézzek el neki valamit, mert neki nincs rá ideje 8 és 17 óra között. Valójában lenne mód, hogy megoldja, csak akkor 2 ezer forintjába kerülne, így egyszerűbb velem elintéztetnie, hogy ingyen legyen. Viszont ez egy 1,5 órás dolog, és hiába kötetlenebb az én munkaidőm, attól még ez ugyanúgy munkaidő, és egyébként is 1,5 óra lenne. Én megmondtam neki, hogy inkább fizesse ki azt a 2 ezret, mert én így nem fogom erre áldozni az időm.


Ez tényleg tragédia?


2023. márc. 20. 12:31
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
100%
10-es, ha a tesója ilyen miatt megsértődik, mi a fenét lehetne megbeszélni rajta? Ha nem látja be, hogy itt ő volt pofátlan, de nagyon?
2023. márc. 20. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
81%

#11: én nem látom sehol sem leírva, hogy a testvére megsértődött volna. Nem tudom, hogy most a kérdezőben rögzült be (pl. szülők miatt), hogy ha nem engedelmeskedik a testvérének, akkor rossz ember, vagy igazából nem is érdekli.

A másik dolog hogy nincsenek olyan viszonyban, hogy ezt egymás közt megbeszéljék, hogy a kérdező képviselné tudná az érdekét úgy a testvérével szemben, hogy ne maradjon hiányérzete, és ne vadidegenektől kérjen tanácsot.

2023. márc. 20. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 A kérdező kommentje:
Sajnos az egész család szerint én vagyok a lusta és a kényelmes, mert nem vagyok hajlandó erre. Azért írtam ki a kérdést, mert már lassan nem tudom, hogy én ülök fordítva a lovon, vagy körülöttem mindenki más.
2023. márc. 20. 15:24
 14/21 anonim ***** válasza:
100%

Minden család más.

Nálunk természetes, hogy segítünk egymásnak ahol tudunk, oda-vissza, sokszor még kérni sem kell.

És igen, tudom, hogy le leszek pontozva, de inkább legyen egy rohadt nagy piros nullám a Gyakorin, mint szar családom, szar testvéri kapcsolattal.

Kinek mi a fontosabb!

2023. márc. 20. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
64%
Mókás, hogy itt az a szégyen, ha szerető, összetartó a család! :D
2023. márc. 20. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
75%
Nem vagy rossz testvér, nem mindenkinek természetes hogy segíteni szeretne a másiknak. Csak majd ne lepődj meg ha neked kéne valami amit ő el tudna intézni de neked macerás, akkor nemet mond
2023. márc. 20. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
59%
A #&@*-ért pontoztátok le a 16-ost, mikor igaza van!!
2023. márc. 20. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 A kérdező kommentje:
#16: Csak azt felejted el sok más emberrel együtt, hogy a testvérem szerint az én másfél órám kevesebbet ér, mint az ő kétezer forintja. És ebből a szemszögből már nem is segítség kérés, hanem kva nagy pofátlanság.
2023. márc. 20. 18:49
 19/21 anonim ***** válasza:
100%

18-ra:

Na, erről van szó!

Megfordítom a dolgot! Eszembe nem jutna másfél órás szívességet kérni a tesómtól csak azért, hogy 2000 Ft-ot megspóroljak.

Tudod, mikor kértem tőle szívességet, 16-os? Amikor covidos voltam és egész családommal karanténban voltunk. Megkértem, hogy vásároljon be nekünk. De akkor is igyekeztünk úgy szervezni, hogy egyszerre sok dolgot vetettünk vele, nem naponta ugráltattuk egy-egy apróságért.

Na, ez a testvéri kapcsolat nálunk! Hogy számíthatunk a másikra, amikor VALÓBAN (!!!) szükségünk van rá. És aki kér, az igyekszik úgy kérni, hogy a lehető legkevesebb gondot okozza a másiknak!


Amúgy én írtam a #2 választ is.

2023. márc. 20. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim válasza:
68%

Szia!

Gondolom, h az egész már rég nem aktuális, de van egy ötletem: add oda a tesódnak elòre azt a 2000-Ft-t!

Igy neki se kerül pénzbe és Neked se kell az munkahelyedről elkéretőznöd.

2023. márc. 24. 05:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!