Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Hogyan kezelnétek, ha a...

Hogyan kezelnétek, ha a fiatalabb testvéretek kisajátítaná azt a dolgot amit ti kaptatok?

Figyelt kérdés

2023. ápr. 7. 09:52
 1/10 anonim ***** válasza:
98%

Konkrétumok nélkül nem lehet érdemben válaszolni, nagyon nem mindegy, mi az a dolog és mit értesz kisajátítás alatt.


Általánossában azt mondanám, hogy ami a tiéd, azt tedd el elöle és ne engedd, hogy nála legyen.

2023. ápr. 7. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
88%
MIt pontosan? És neked szükséged van egyáltalán arra a dologra?
2023. ápr. 7. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
85%
nekem a bátyám csinált ilyeneket meg is romlott a kapcsolatunk
2023. ápr. 7. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
82%
Ha épp nekem is szükségem lenne arra a tárgyra, akkor szólnák neki, hogy adja vissza és vegyen magának is egyet ha annyira kell neki vagy akkor használja ha épp nekem nem kell. Ha nem érne oda a mondandóm, akkor nyakon csapnám és el venném, aztán többet nem látná
2023. ápr. 7. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
82%
Nem mindegy, hogy mi a vita tárgya. Ha például egy számítógép, amit X gyereknek címeztek, de igazából az egész családnak szüksége van rá, majd Y gyerek ül oda rendszeresen, akkor beosztást kell készíteni. Egyéb dolognál meg el kell tenni, ha nem akarsz osztozni.
2023. ápr. 7. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
19%
Ez nálunk tizen-huszon-éves korunkban fordult elő, túltettem magam rajta.
2023. ápr. 7. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
86%

2!


Ha kiírta a kérdést, akkor valószínűleg szüksége volt/van rá.

2023. ápr. 7. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
95%

Nem sajátítja ki, mert nem engedem.


Megsértődik? Hol érdekel, az az enyém, főleg, hogyha mondjuk értékes dolog, pl laptop a suliba vagy ilyesmi.

2023. ápr. 8. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 Felettünk az óceán válasza:

Itt kiemelten fontos lenne tudni az életkorotokat, mert nem mindegy a korkülönbség és a fiatalabb testvér életkora. Egy 5 éves és egy 15 éves esetében teljesen más a válasz mint egy 13-15 felállásban.


Meg kell tanítani rá hogy tartsa tiszteletben más tulajdonát, és hogy el kell kérnie, neked pedig meg kell tanulni nem ellenségesen elutasítani ha valóban szükséged van rá, vagy egészséges határokat húzva kölcsön adni, vagy odaajándékozni.


Egy kicsi gyereknél ez abszolút a szülők felelőssége, velük beszélj, előtte szedd össze a gondolataid hogy mit és miért szeretnél mondani, hogy a szüleid ne vegyék rossz néven (szülői szempontból sértő tud lenni ha a nevelés minőségét éri kritika, és fontos tisztáznod hogy nem erről van szó, hanem vagy egy problémád és ehhez kérsz segítséget).


Ha a fiatalabb testvértől elvárható már egyfajta kialakulófélben lévő érzelmi érettség (14+ környéke) és eddig ezt nem tanulta meg, akkor beszélj vele te, a szülők ellen úgy is lázadni fog. Ilyenkor szerintem rombolhatja a testvéri kapcsolatot a "beárulás". Magyarázd el neki hogy szívesen adsz dolgokat, de ami nem az övé azt kérje el, ha pedig nem szeretnéd odaadni neki akkor miért (érzelmileg fontos tárgy neked, vagy simán használod rendszeresen, szükséged van rá), ha pedig elengedhető, akkor engedd el, de mindenképpen kérje el.

2023. ápr. 13. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

A nővérem 5 évvel idősebb nálam.

Ő is mindig el vette azt ami az enyém. Anno mikor baba voltam mindig el vette a cumimat "mert hogy az az övé" stb (ezt a bátyám meselte 12 évvel időseb nálam) mikor már alsós voltam mindig el vett valamit a sulis dolgaimból, játékaimból mert "az az övé" és akárhányszor vissza vettem ő lecsapta a hisztit mert el vettem tőle, a szüleink meg szokás szerint engem állítottak be szarnak és őt istenítették...

De bár lassan 21 éves fejjel gondolva nem is bánom, hogy így alakult. Hisz jó tanuló lettem, dolgozok és el költöztem a szüleimtől, miközben a nővérem 26 évesen 3x ismételt osztályt (16 éves kora óta nem sulizik) azóta "otthon" eszi a fene. Nem dolozik, csak a telefonját nyomja...

márc. 5. 05:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!