Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Szerintetek testvér esküvőjére...

Szerintetek testvér esküvőjére elég ennyi pénzt adni?

Figyelt kérdés

A húgomnak lesz az esküvője, a 2 kicsi gyerekünkkel megyünk. Kb 50-60 e Ft-ot tudunk adni. Sajnos akárhogy akarunk, nem tudunk többet. 2 hete legény és lánybúcsún voltunk, ott is nagyon sok pénz ment el szállásra, programra.

Kicsit idegeskedem is rajta, hogy testvérként csak ennyit adunk.


2023. júl. 24. 11:18
1 2 3 4
 1/33 anonim ***** válasza:
92%
Gondolom, a testvéred ismer és tudja, hogy hogy álltok anyagilag. Ha ennyit tudtok, akkor ennyi.
2023. júl. 24. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 anonim ***** válasza:
12%
Hát ez elég kevéske. Minimum 150 körül lenne illendő.
2023. júl. 24. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/33 A kérdező kommentje:
Valamennyire tudja. Pontos számokat nem, azért nem szokott konkrétan téma lenni. Adnék én többet is, de akkor hónap végén már nem maradna nekünk.
2023. júl. 24. 11:22
 4/33 anonim ***** válasza:
85%
ha ennyi van, akkor ennyit tudsz adni. Gondolom tudja, hogy mennyit keresel és hogy álltok anyagilag
2023. júl. 24. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/33 anonim ***** válasza:
21%

Valóban elég kevés ez így. De nyilván nem akarod adóságba verni magatokat, így értelmetlen volt a kérdés feltétel is. Ha azt mondjuk kevés akkor sem fogsz többet adni, mivel nincs miből.

Mikor az én testvéremnek volt az esküvöje, az egész család tudta már kb. 1 évvel előtte, hogy mikor várható az esküvő. Így hónapról-hónapra mindig félre tudtunk tenni egy keveset az esküvőre. Így egy egész szép összeg gyűlt össze. Senkinek nem volt kellemtelen, hogy keveset adtunk volna. Gondolom Ti sem most tudtátok meg, hogy esküvő lesz.

2023. júl. 24. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/33 anonim ***** válasza:
34%
Ha azt mondjuk, hogy nem, mit csinálsz? Zaciba vágsz valamit?
2023. júl. 24. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/33 anonim ***** válasza:
80%
Teljesen rendben van.
2023. júl. 24. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/33 A kérdező kommentje:
Márciusban derült ki, ezt a pénzt is így gyűjtöttük össze, hónapról hónapra a legény/lánybúcsúval együtt. Tudja valamennyire,de mint fentebb is írtam, nem beszélünk úgy anyagi dolgokról.
2023. júl. 24. 11:44
 9/33 anonim ***** válasza:
83%

Miért lennék ez kevés, 5-ös?


Az oké, hogy a szülök esetleg beszállnak a gyerekük kihàzasításába amolyan életindító támogatásként, de ez a testvéreknek egyáltalán nem feladata még erkölcsileg sem.

2023. júl. 24. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/33 anonim ***** válasza:
80%
Szerintem egy esküvőn nem ez a lényeg, legalábbis engem total nem érdekelt, hogy ki mit hoz. Én nem azért mentem hozzá a férjemhez, meg hívtam meg a rokonokat, barátokat, hogy bezsebeljem a zsozsót.
2023. júl. 24. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!