Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Lehúzkodnak a tesómék az...

Lehúzkodnak a tesómék az albérlet pénzzel?

Figyelt kérdés

Május óta a bátyámékkal élek. Előtte 60.000ft volt a rezsim, amire azt mondták hú de sok, náluk az bőven elég lesz. Május óta 3x voltam boltban és 10.000ft alatt vásároltam magamnak, azon kívül csak pékárut hoz bátyám minden reggel (mindig az hoz aki a legkorábban kel) amiből 3-4 db zsemlét eszek. A főztjükből nem eszek, amit vettem magamnak szalámit pl 3 hétig eszek egy csomaggal mert annyi esik jól, erre kitalálták hogy megemelik 80.000ftra a rezsi + kaja pénzem, és visszamenőleg is elkérték azt a 2x20.000ftot. Nem tartom jogosnak mert semmit nem eszek mióta velük élek kb, főttkaja nincs, tisztálkodási szereket pedig magamnak veszem. Arra gondoltam megkérdezem mennyit szánnak albira, és hozzáteszem merthogy aztmondták korábban hogy a 60.000ft milyen sok, és a többi pénzt pedig elkérem tőlük, és teljes mértékben én kezelem.

Szerintetek ha így közlöm nem lesz sértődés?


2023. aug. 7. 10:46
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%

Bocs, de nem igazán reális, hogy több, mint 2 hónap alatt kevesebb, mint 30 ezret költöttél kajára magadnak és emellett csak pár darab zsömlét ettél a bátyádék kajájából.

A rezsit havonta számoljátok el a számlák alapján, fizesd szépen mindennek az 1/3-át, a kajádnak meg jelöljetek ki egy külön polcot/rekeszt, ahol csak a te cuccod van és akkor nem keveredik, hogy ki mit eszik.

2023. aug. 7. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
Kérd el tőle a csekkeket, és a harmad részét befizeted. Kaját meg mindenki magának vegye.
2023. aug. 7. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
92%

Most én vagyok értetlen (eddig nem gondoltam ezt magamról), vagy ez a kérdés érthetetlen? Te költöztél a bátyádékhoz? Akkor mi akar az lenni, hogy ők mennyit szánnak albira? Mért szánnának, ha ők nem mennek? "Hozzáteszem azt a pénzt a többi pénzt meg elkérem." Mi van???

Költözz külön, ennyi.

És de, lesz sértődés, de az nem baj. Én nem értem, mért rettegnek az emberek mint ördög a tömjénfüsttől attól, hogy gonosz emberek eljátsszák a sértődöttet! Nem kell velük kapcsolatot tartani, mert nem előreviszik az életedet, hanem krt okoznak. És tök mindegy, hogy rokon vagy csak ismerős. Rokon is lehet tisztességtelen.

2023. aug. 7. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
#3 hogy mennyi pénzt kérnek tőlem albira, azt kifizetem, a kaja árát meg adják oda
2023. aug. 7. 11:06
 5/15 anonim ***** válasza:
100%

Elég érthetetlen a sztori.

Viszont ilyen drága élelmiszerárak mellett nem tudom hogy úszod meg ennyivel a bevásárlást? Bár ha csupán egy csomag szalámit eszel 3 hétig lehet megoldható, csak nem tudom hogy tudsz még létezni.

Amúgy ahogy az előző is írta, költözz külön és akkor mindenki a maga igénye szerint éldegél.

2023. aug. 7. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
Ha külön tudnék költözni már rég megtettem volna, nem ez volt a kérdésem, hogy külön költözzek e vagy sem úgyhogy ezzel kapcsolatban nem kell osztani az észt, mert ez nem opció.
2023. aug. 7. 11:11
 7/15 anonim ***** válasza:
96%

"A kaja árát adják oda." Mért, te veszed nekik a kaját? Mi az, hogy kajapénz? Nem kell kajában közösködni. Mondjuk, szerintem lakásban sem.

Kié a lakás? Az övé? Vagy a tiéd is? Vagy albérlet?

2023. aug. 7. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
91%
Nem igazán érthető a sztori, de akárhogy is, havi 60ezer albérlet+rezsi+kaja pénzre sehogy sem nevezhető lehúzásnak. Még a 80 is nagyon-nagyon baráti. De ha te nem így érzed, akkor költözz el. Lehet fognak érni meglepetések, hogy mire elég ennyi pénz.
2023. aug. 7. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
92%

Beszéljétek meg, hogy az albérlet és rezsi harmadát fizeted, de külön konyhán élsz.

Innentől kezdve SEMMIT nem eszel abból, amit ők vesznek/készítenek, és ők sem esznek abból, amit te vásárolsz/csinálsz.

Amíg lakótársakkal éltem, én magam is így csináltam. Vettem egy mikrót, kis hűtőt, vízforralót, szendvicssütőt, és a szobám egyik sarkában berendeztem egy minikonyhát, hogy a "rendes" konyhát használnom se kelljen.

2023. aug. 7. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
93%

Kérdező írd már le normálisan, hogy mi a bajod. Mire fizeted a 60-at pontosan? Miben állapodtatok meg, mikor beköltöztél?

Ha meg tisztában vagy vele, hogy jóval kevesebbet fizetsz nekik, mint amit egy valódi albérletben kellene fizetned, akkor meg milyen lehúzásról beszélsz?

2023. aug. 7. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!