Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Öcsémmel albérletben élek de...

Öcsémmel albérletben élek de a párom szeretne összeköltözni velem. Mit kellene tennem ebben a helyzetben?

Figyelt kérdés

Tavaly nyáron szakítottam az akkori párommal akivel az albérletben laktam. Pár hónapig egyedül éltem, majd idén februárban a 24 éves öcsém ideköltözött egyrészt, hogy könnyebb legyen nekem a kiadásaim szempontjából másrészt, hogy anyuval ne veszekedjenek minden egyes nap. Idén nyáron viszont lett egy új párom, aki kb 1 hónappal ezelőtt megkérdezte, hogy hozzáköltöznék-e. Ő a nagymamájával él aki úgy döntött, hogy szeretne otthonba költözni mivel lassacskán állandó felügyeletre szorul és a család nem tudja megoldani. Én örültem a kérdésnek és igent mondtam, akkor még úgy volt, hogy durván 1 éven belül lehet esedékes a dolog. Tegnap viszont kiderült, hogy 2 héten belül költözhet a nagymama. Ennek kapcsán felmerült a kérdés, hogy mi legyen az összeköltözéssel. Idecuccolt a tesóm részben, hogy engem segítsen, erre én meg itt hagynám. Nem tudom mit csináljak vagy hogy csináljam ezt az egészet. Én segíteném őt anyagilag ha úgy dönt, hogy marad az albérletben de azt se tudom hogy hozzam fel neki a témát, olyan lelkifurdalásom van. A helyzetet nehezíti tovább, hogy öcsém eléggé felelőtlen ha pénzről van szó. Eddig ő gyakorlatilag csak a lakhatási költségbe szállt be, minden mást én vásárolok itthonra, tehát tudom, hogy nem tudná egyedül fenntartani magát, vissza kéne költöznie anyuékhoz. Szerintetek mit kéne csinálnom? Legyek önző és intézzem a dolgom ahogy nekem jó vagy toljam el ezt a költözést?

Köszi ha elolvastad.


2022. okt. 26. 05:43
1 2 3 4 5
 1/47 anonim ***** válasza:
84%
Egészen biztosan nem költöznek oda valakihez, akit pár hónapja ismerek
2022. okt. 26. 06:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/47 anonim ***** válasza:
80%

Öcsédtől teljesen függetlenül én sem rúgnám fel az albimat egy 3-4 hónapos ismeretségért és nem játszanék házasságosdit. Dacára annak, hogy sokan megteszik, de a véleményemet kérted.

Kivéve, ha 35 éves lennék.

Te mennyi vagy?

2022. okt. 26. 06:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/47 anonim ***** válasza:
83%
Nem költöznék össze senkivel néhány hónap ismeretség után.Nem gondolod,hogy ő is azért dobta fel a témát, mert felezni akarja a költségeket (rezsi, kaja, stb) és neki ez így praktikus? Ha meg nem passzoltok, majd kereshetsz te egy új albérletet? Nagyon kiszolgáltatott lennél így. Másrészt ezt a gyors összeköltözést a mentálisan problémás emberek szokták sürgetni.
2022. okt. 26. 06:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/47 anonim ***** válasza:
65%

Legyél önző.

Nem egy gyerekről beszélünk, hanem egy 24 éves fiatalemberről.

Persze, ha tudod segítsd őt az elején az önálló élet kialakításában, de felnőttek vagytok, előbb utóbb szétválnak útjaitok.

2022. okt. 26. 06:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/47 anonim ***** válasza:
82%

4!


Alapvetően igazad lenne, ha nem egy 3-4 hónapos kapcsolatrol lenne szó.

2022. okt. 26. 06:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/47 anonim ***** válasza:
82%

Biztos fognak jönni olyan válaszok, hogy ők 1 hét, vagy 1 nap után összeköltöztek és hű de boldogok 25 éve!

Nos, el kell döntened, hogy mennyire akarsz elköteleződni egy félismeretlennek, vagy családot alapítani és beállni a hétköznapi taposómalomba!

Vonzóbb e számodra a nonstop együttlét valakivel, vagy még élveznéd az ismerkedés, randizás romantikus izgalmát?


Ha a költözés mellett döntesz, akkor megbeszéled az öcséddel, hogy a költözés nem ellene szól, csak most neked ezt dobta a gép. Fogod észszerű keretek között segíteni, hogy ne kelljen hazamennie, de ideje 24 évesen megtanulnia az életet, a pénzkezelést és az önmagáért való felelősségvállalást.

2022. okt. 26. 06:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/47 A kérdező kommentje:
Én 31 vagyok, párom 35. Az első naptól kezdve együtt vagyunk heti 6 napot, gyakorlatilag együtt élünk, tudjuk milyen a másik ilyen szempontból. Január-februárig még nem költöznék amúgy sem szerintem de attól nem félek, hogy milyen vele együtt élni. Kb dupla annyit keres mint én, kizártnak tartom, hogy anyagiak miatt akarná a költözést.
2022. okt. 26. 06:53
 8/47 anonim ***** válasza:
63%
Én barátnőmmel egy hét után összeköltöztem, ennek másfél éve, köszönjük jól vagyunk. Lakva ismered meg a másikat, és vagy működik vagy nem. Mire várjak? Az idő megy, az élet rövid, csak úgy elsuhan ha várakozunk.
2022. okt. 26. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/47 anonim ***** válasza:
73%

Én nem költöznék még össze bnőmmel. Kicsit korainak érezném. Kell még összeköltözéshez hogy jobban megismerjem másikat.


Viszont öcsémmel se maradnék 1 albérletbe ha nem tanulja meg beosztani a pénzt. Hisz valószínűsíthető elöbb utobb családot akarsz alapítani és onnantól már nem igen tudod támogatni öcsédet.


Akár hogy döntesz ne legyen lelkiismeretfurdalásod. Öcséd felnőtt ember, így egyáltalán nem tartozol felelőséggel érte.

2022. okt. 26. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/47 anonim ***** válasza:
94%

Örökre nem maradhatsz öcséd másodanyja. Neki is ideje hogy felnőjön.

Ülj le vele beszélgetni, mondd meg őszintén, eljutott a kapcsolatotok egy új szintre, összeköltöztök. Viszont addig segítesz neki átlátni a dolgokat, kezdetnek bevásárlás, rezsi számlákkal való szembesítés, főzés, takarítás és egy kockás füzet (vagy app) ahol az összes költséget vezeti. Értelmes ember egy, max. két hét alatt képes ezeket a dolgokat elsajátítani. Vagy ha ezt ő nem szeretné akkor az az ő választása, szépen megy vissza a szülői házba.

2022. okt. 26. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!