Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » A legtöbb testvéri kapcsolat...

A legtöbb testvéri kapcsolat miért semleges, "rossz"?

Figyelt kérdés

Az ismeretségi körömben elég sok testvérpár van, de közülük vannak olyanok, akik vagy utálják egymást, vagy az ajtót sem nyitják egymásra.


Szokták is mondani, hogy az a jó, ha nincs testvéred, (én egyke vagyok) mert megkapod a 100%-os figyelmet, törődést, pénzt, egyebeket, és ha felnőtt leszel, egyedül örökölsz mindent..



Akkor tényleg rossz, ha valakinek vannak testvérei, mert akkor osztozkodni kell az örökségen?


Miért van ennyi rossz testvéri viszony?


2023. aug. 14. 09:05
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
94%

Nekem 4 testvérem van.

Idősebbik húgommal egyáltalan nem beszélek úgy 7-8 éve.

Idősebbik öcsém totál semleges.

Kishugom és kisöcsém meg már más korosztály mint én. (15-17év van köztünk) konkrétan le se szarnak, mert én már öreg vagyok (30), nem értem a "mai trendeket" 🤦‍♀️


Férjemék 4en testvérek.

A bátyja 2x is átvágta anyagilag. Együtt dolgoztak, egy csomó pénzt eltett jogosulatlanul. 7év után kibékültek, az élet úgy hozta, megpróbálták újra. Ismét lerantotta pár százezerrel a férjem. Így 2éve nem beszélnek.

2kisebbik tesója ikrek. Ők 18évvel fiatalabbak férjemnél. Ott anyós tiltotta, hogy beszéljenek, míg a gyerekek kicsik voltak. Felnőttek, mostmegmár megszokták ezt



Szerintem mibden testvérkapcsolatnak megvan a miértje, nem lehet általánosítani, mi miatt rossz egy viszony.

2023. aug. 14. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
94%

Talán azért, mert a testvéreit nem válogatja meg az ember, mint a barátait. A testvérhez muszáj alkalmazkodni hosszú éveken keresztül akár tetszik, akár nem. Ha nagyon különböző természetűek akkor meg is utálhatják egymást mint egy rossz házasságban.Szerintem ez innen gyerekkorból ered és távol áll még az örökségtől. Testvér féltékenység, kit szeretnek jobban, ki kap többet stb. Rossz emberi tulajdonságok felerősödnek ebben a folyamatban sajnos.

Tisztelet a kivételnek, akik jó testvérek tudnak maradni.

Emberi jellem kérdése.

2023. aug. 14. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
89%
Ahogy idősebbek lesznek általában minden kapcsoalt fellazul kicsit.
2023. aug. 14. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
82%

Számold szépen ki, hogy mennyi az esély arra, hogy x gyerek y, z, stb gyerekkel jóban lesz.


Szükséges információk:

Egy átlag osztályban vannak kb 25-ön.

Számoljunk csak +3 és -3 év korkülönbséggel. Az 175 gyerek.

Ez úgy lefedi azt a részt, ahonnan egy gyereknek a barátai vannak.

Na, hány barátja is van egy átlag gyereknek? Nem magamból indulok ki, mert csak rosszabb lesz a statistika, de vegyünk úgy 10-15-öt (távolabbi barátokkal, mindennel)


Röhejesen kevés ahhoz képest, hogy mennyi a potenciális barát.

Csak ugye a barátját az ember válassza, a testvérét meg nem. Viszont statisztikailag kicsi rá az esély, hogy jól kijön vele.


S itt még nem is tértem ki a testvérek közti versengésre a szülők figyelméért, szeretetéért s javaiért.

2023. aug. 14. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
93%

Miért kellene jóban lennem valakivel, aki teljesen eltérő személyiség, mint én? Komolyan kérdezem.


"Mert a testvéred" - az NEM érv, hanem egy tény, és pont semmit nem jelent.


Nekem is van tesóm, halálosan nem érdekel, mi van vele. Gyerekként is semleges kapcsolatunk volt, aztán mióta elköltöztem már semmilyen.

Néha írunk 2 szót, aztán ennyi.

2023. aug. 14. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
81%

A testvéreimmel nem túl jó a kapcsolatunk, mert egyszerüen más az alaptermészetünk, más az érdeklödési körünk és nem igazán tudunk mit kezdeni egymással.

De az, hogy "az örökségen osztozni kell", még soha nem jutott semelyikünknek eszébe.


Szerintem borzasztó primitív dolog örökségre ácsingózni, egyáltalán foglalkozni a témával. Amíg a szülö(k) él(nek), addig NINCS örökség, csak az ö saját vagyonuk, amivel azt tesznek, ami nekik tetszik, ebbe senkinek nincs beleszólása, még az "örökösöknek" sem.


Mi külföldön élünk, ezért teljesen érthetetlen ez a örökség-téma, itt senkinek nem jut eszébe ezzel foglalkozni, számomra ez tipikusan magyar téma és szerintem igencsak proli dolog.

2023. aug. 14. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
91%
3as nagyon jól írta , fellazul minden kapcsolat felnőttként. Másképp alakuk az ember élete. Ki sikeresebb ki kevésbé . Van akinek jobb az anyagi helyzete. Én azt vettem észre testvérek között is sok a rivalizálás és társai. Van 2 tesom öcsém ,nővérem gyerekként öcsémmel jobb volt a viszonyom de összejött egy ilyen lehúzós buta libával aki szereti kihasználni a környezetét. Nekem ez nem tetszik főleg öcsém is asszisztál hozzá így tőle mára távolabb állok. Nővérem egy korrekt nő hozzá így közelebb is állok. Valtoznak az emberek az az igazság.
2023. aug. 14. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
78%
Azért a személyiség se magyarázat mindenre. A nővérem és én tűz és víz vagyunk, alig vannak közös tulajdonságaink és érdeklődési köreink, mégis jóban vagyunk.
2023. aug. 14. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
93%
Lehet gyerekkori sérelmek fel nem dolgozásából, vagy mert nagyon eltérő személyiségek, nem jönnek ki egymással, esetleg valami miatt végleg összevesztek.
2023. aug. 14. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
82%

Mert a testvéremet nem én akartam, így nem nekem kell szeretnem. Hanem a szüleimnek.

Mi évente 2x találkozunk a tesómmal: anyukám szülinapján és karácsonykor. Akkor is csak a minimálisan érdeklődünk a másik magánéletéről. Őt nem érdekli az enyém, engem nem érdekel az övé.

2023. aug. 14. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!