Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » A legtöbb testvéri kapcsolat...

A legtöbb testvéri kapcsolat miért semleges, "rossz"?

Figyelt kérdés

Az ismeretségi körömben elég sok testvérpár van, de közülük vannak olyanok, akik vagy utálják egymást, vagy az ajtót sem nyitják egymásra.


Szokták is mondani, hogy az a jó, ha nincs testvéred, (én egyke vagyok) mert megkapod a 100%-os figyelmet, törődést, pénzt, egyebeket, és ha felnőtt leszel, egyedül örökölsz mindent..



Akkor tényleg rossz, ha valakinek vannak testvérei, mert akkor osztozkodni kell az örökségen?


Miért van ennyi rossz testvéri viszony?


2023. aug. 14. 09:05
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
92%
Azért mert a genetika közös, de egyébként teljesen más emberek , így nincs értelme erőltetni bármit is.
2023. aug. 14. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
61%

A bátyámmal eléggé hüvös a kapcsolatom,de megvan ennek is az oka.

Gyerekként lenézett engem,ki gúnyolt,csúfolt,megalázott válogatott módon a barátai elött, amikor csak alkalma nyílt rá.

Aztán utána rá kapott a drogokra,és egy drogost a világon semmi más nem érdekli csak hogy hozzá jusson az adagjához,ez idő tájt gyakran tüntek el a pénzek a pénztárcámból érdekes módon.


Majd a hosszú drogozással telt évek megtették a jótékony hatásukat paranoiás, skizofrén lett hangokat hallott, nemlétező szagokat érzett mindenhol, agresszív volt,nem mert egyedül ki lépni a lakásból.


Kívülről nézve biztos vicces látvány lett volna,ahogy rendesen halálfélelme volt nem aludt,az őrület látszott a szemében,féltette mindenkitől és mindentől az életét, állandóan azt magyarázta hogy őt le hallgatják,megfigyelik,őt kibeszélik az emberek.


A hangok azt mondták neki,hogy "csicskám" leszel amitől állandóan üvöltözött.


Persze azóta volt elvonón, gyógyszeres kezelésen.

Most úgy normális és bocsánatot is kért,de bő 20 év sz@rcunammit nehezen lehet megbocsátani és lehet nem is akarok.


Azóta persze elköltöztem külön lakásban élek nem a szüleimnél,mint ő.

És persze a lakásom küszöbét nem lépheti át, hozzám ő nem jöhet.

2023. aug. 14. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.


Hát valójában arra a kérdésre, hogy "Jó-e, ha van testvéred, vagy jobb inkább egykének lenni?" nincs általános válasz, szerintem általában csak azok mondják, hogy szar ha van tesód, akiknek rossz viszonyuk van.

Viszont attól függetlenül, hogy az ismeretségi körömben sok rossz testvéri kapcsolat van, attól ismerek olyanokat is, akik jóban vannak, együttműködnek és szeretik egymást.

Szóval egyrészt jó, mert az ember még gyerekkorában (ha esetleg nem 20 éves korában születik testvére) megtanul alkalmazkodni, osztozni pl. csokin, kivárja a sorát és nem türelmetlenkedik, (jó, az utóbbi nem minden esetben a testvérekre igaz) meg nem marad egyedül miután a szülők meghalnak, HA jó a viszony.

2023. aug. 14. 17:43
 14/17 A kérdező kommentje:

#12

Sajnálom, akkor elég sok rossz helyzetbe kerültél :(

2023. aug. 14. 17:44
 15/17 anonim ***** válasza:
100%

Mi nagyon imádjuk egymást nővéremmel, nekem ő a mindenem.

Fiú vagyok.

2023. aug. 15. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
100%

A jó testvéri kapcsolat a szülőknek fontos. Mert mindegyik az ő gyereke és fáj a szíve, ha eltávolodnak egymástól. Nekem 4 gyerekem van, nem bántam meg a nagycsaládot, bár sok kritikát kaptam menet közben a gyerekeimtől, de egy előnye biztos volt: nem unatkoztunk, mindig zajlott az élet körülöttünk. Szerintem alkalmazkodni megtanultak jól illetve elfogadni azt, hogy mindenki más. Felnőttek már, mindegyik másképp tart kapcsolatot, a két kicsi nagyon jó viszonyban van, a két nagyobb távolabb van egymástól, eléggé eltér az életfelfogásuk. A legnagyobb fiam felesége nagyon jó barátnője lett a lányomnak, de a kisebbik fiam őt nem igazán kedveli.

A kisebbik fiam azt mondta, neki csak egy gyereke lesz, mert szerinte jobb egykének lenni, a nagyobbik viszont több gyereket tervez.

Hát... mindenkinek más színű a világ....

2023. aug. 15. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
100%
Én sem vagyok nagyon kozeli viszonyban a bátyámmal. Anyagi meg minden oka van. Nem jó személyiség. Próbálom kerulni. Néha beszelunk de ennyi. Orolok ha beken hagy
2023. aug. 20. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!