Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Ajándék lónak a fogát nézi a...

Ajándék lónak a fogát nézi a nővérem vagy egyszerűen én vagyok zsugori?

Figyelt kérdés

A mai napon nővérem rám írt az interneten , hogy lenne-e kedvem beszállni a gyereke szülinapi ajándékába, ami egy hintaló, nagyjából 20 ezer forint. Többen is benne lettünk volna elméletileg. A kislány az én Keresztlányom, 3 éves lesz.


Mondtam, hogy beszállok, 5 ezer forinttal,jó-e így? Hatásszünet... Semmi reakció. Utána elküldte a babaházat, ott láttam az árát is. Lájkoltam. Hatásszünet.. Ír, hogy mégsem kell beszállni.


Eléggé meglepett, felhívtam telefonon, hogy miért.. Erre ő azt válaszolta , hogy intézzem magamnak az ajándékot, vegyek külön nyugodtan. Kérdeztem tőle, hogy de mi a baj, kevés az ötezer..a válasza, hogy szerinte k_r_@ gáz, hogy keresztanyaként ennyit szánok az ajándékra.. Volt egy kis szóváltás, hogy szerintem nem ez a lényeg, és hogy mi gyerekként sem kaptunk mindig ajándékot. Szóval nem is arról volt szó, hogy én nem szeretnék adni..


Ráadásul egyébként is el vannak halmozva a gyerekek, minden alkalomra kapnak mindenkitől, én is veszek ajándékot. Ráadásul nem is olcsó mulatság, nagyon nagy a család.. Ráadásul öt kisgyerek van a családban, mindig kapnak mindent, tőlem is. Mikulás, Karácsony, névnap, szülinap s minimum.


Szerintem nem korrekt dolog más szemére hányni, hogy milyen ajándékot vesz .. Amúgy sem abban méri egy egészséges, normális ember a szeretet, hogy milyen értékű az ajándék..


Neked mi a véleményed?



2023. szept. 1. 19:29
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
98%
Most akkor hintaló vagy babaház?
2023. szept. 1. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 A kérdező kommentje:
Bocsi, hintaló.. Babaházról is szó esett,hogy azt vesz.. amiatt kevertem
2023. szept. 1. 19:34
 3/24 anonim ***** válasza:
96%

Szerintem, ha már az állatoknál tartunk, simán fejőstehénnek néz téged.

A keresztszülőségre hivatkozni meg nem korrekt dolog, ugyanis a "hivatalos" feladatok között egyáltalán nem szerepel a minél drágább ajándékok vásárlása kötelezően.

Nálunk van egy olyan szokás, hogy a keresztszülők pünkösdkor adnak pénzt - egy KIS összeget - a keresztgyereknek, hogy a búcsúban tudjon magának édességet venni. Egyetlen anyuka sem szokott hisztizni, amiért a keresztszülők nem veszik meg a gyereknek a körhintát...

2023. szept. 1. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
95%
Attól, hogy valaki keresztszülő, nem kell ajánékokat vennie a gyereknek. A keresztszülő valami másról szól elméletileg, mégpedig a hitben nevelésről. Most akkor kérdés, egyáltalán hisz-e Istenben a nővér, vagy az egész egy színjáték...
2023. szept. 1. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
25%

Szerintem az összegben semmi gáz nincs, inkább abban, hogy a többi gyerek cuccára is ennyit szánsz, nem? Meg szerintem ő is. Ha már ehhez a gyerekhez valami más kötelék is fűz, nem csak unokahúg/unokaöccs, akkor ennek az ajándék árában is látszania kellene, mint ahogy egy közeli barátnak meg egy távoli barátnak is más értékű ajándékot adsz.


Mennyit szoktál a többi gyerek szülinapi ajándékára költeni? Jól gondolom, hogy 5 ezret?

2023. szept. 1. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
100%

Ha többen is lettetek volna, akkor a 20 ezres ajándékba részedről teljesen korrekt ajánlat az 5 ezer forint, akár keresztanya vagy, akár nem.

Nem tudom, a nővéred mire számított tőled, de ebben a szituban nem te vagy a h.lye, szerintem.

Nálunk is a tesómnak van gyereke, nekem nincs. Nem vagyok keresztszülő "csak" nagynéni. Ha nagyobb ajándékot szántak a gyereknek, megkérdezték beszállok-e vagy külön ajándékkal készülök szülinapra/karácsonyra. Ha azt mondtam: beszállok a nagy ajándékba, akkor amennyit adtam, azt nagyon szépen megköszönték. Ennyi.

2023. szept. 1. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 Thunderfairy ***** válasza:
100%
Teljesen jó az 5000 ft.
2023. szept. 1. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
93%

Bek@phatja a hintalovat (bocs). Nem dolga a keresztszülőnek, hogy minél drágább ajándékot vegyen. Azt mondta, többen lettetek volna, az minimum három ember, neki szülőként amúgy is illik a többieknél nagyobb összeget beletenni, akkor mire fel keveselte azt az 5000 ft-ot?

Nekem is a tesóm gyereke a keresztgyerekem. Sosem volt ilyen anyagiaskodó szájhúzás.

2023. szept. 1. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
91%
Neked van igazad.
2023. szept. 1. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
94%

Nem vagy zsugori.

Most hogy belegondolok, hogy az én gyerekem keresztanyja mindig valami egy alkalom után használhatatlan pepcós vackot vesz, ami az ötezer felét sem közelíti meg, de engem ez kurvára nem érdekel. A legtöbbjét úgyis eltüntetem a gyerek szeme elől, mert bazárnak felesleges. De eszembe se jutna szóvá tenni, vagy fennakadni. A gyerek szereti őt, a többi nem érdekel.

2023. szept. 1. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!