Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Ajándék lónak a fogát nézi a...

Ajándék lónak a fogát nézi a nővérem vagy egyszerűen én vagyok zsugori?

Figyelt kérdés

A mai napon nővérem rám írt az interneten , hogy lenne-e kedvem beszállni a gyereke szülinapi ajándékába, ami egy hintaló, nagyjából 20 ezer forint. Többen is benne lettünk volna elméletileg. A kislány az én Keresztlányom, 3 éves lesz.


Mondtam, hogy beszállok, 5 ezer forinttal,jó-e így? Hatásszünet... Semmi reakció. Utána elküldte a babaházat, ott láttam az árát is. Lájkoltam. Hatásszünet.. Ír, hogy mégsem kell beszállni.


Eléggé meglepett, felhívtam telefonon, hogy miért.. Erre ő azt válaszolta , hogy intézzem magamnak az ajándékot, vegyek külön nyugodtan. Kérdeztem tőle, hogy de mi a baj, kevés az ötezer..a válasza, hogy szerinte k_r_@ gáz, hogy keresztanyaként ennyit szánok az ajándékra.. Volt egy kis szóváltás, hogy szerintem nem ez a lényeg, és hogy mi gyerekként sem kaptunk mindig ajándékot. Szóval nem is arról volt szó, hogy én nem szeretnék adni..


Ráadásul egyébként is el vannak halmozva a gyerekek, minden alkalomra kapnak mindenkitől, én is veszek ajándékot. Ráadásul nem is olcsó mulatság, nagyon nagy a család.. Ráadásul öt kisgyerek van a családban, mindig kapnak mindent, tőlem is. Mikulás, Karácsony, névnap, szülinap s minimum.


Szerintem nem korrekt dolog más szemére hányni, hogy milyen ajándékot vesz .. Amúgy sem abban méri egy egészséges, normális ember a szeretet, hogy milyen értékű az ajándék..


Neked mi a véleményed?



2023. szept. 1. 19:29
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
13%
hånyan lennétek benne a fa hintalo megvevésėbe annyifelé oszátok a pénzt.
2023. szept. 1. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
100%
Régen rossz ha valaki ennyire anyagias.
2023. szept. 1. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
100%
Nem keresztanyaként tekint Rád, hanem ATM-ként, és nagyon undorító, hogy lekicsinyli az összeget. Mintha bármi kötelességed lenne pénzelni a lányát...Jobb most meghúzni a határokat, mint később szembesülni azzal, hogy egyre nagyobb dolgokat vár el.
2023. szept. 2. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
15%

Nem tudom miért pontoztatok le, szerintem ti is húznátok a szátokat, ha a párotok nektek olcsóbbat adna, mint a haverjainak.


Ő nem csak sima unokahúg, hanem keresztgyerek, az 5ezer akkor oké, ha a többi unokahúg meg unokaöccs csak 3000ért kap valamit. Nem az összeg a lényeg, hanem hogy a többi hasonló kapcsolatból kiemelkedjen ez a kapcsolat, és ez az összegen is látszódjon.


1000ftért is jó lenne beszállni, ha a többi unokahugi csak egy 300ftos csokit kap. A lényeg, hogy többet költs rá, mint amennyit a többi hasonló kategóriásra költesz, mert ő a keresztgyereked, kiemelt státusza van(kellene lennie).

2023. szept. 2. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
100%

Ez nagyon gyakori konfliktus, hogy az anyuka megsértődik azon hogy a gyerekének ki mennyiért és mit vesz.


Kétgyermekes anyaként én ezt nem tudom megérteni. A szülő feladata a gyerekre költeni, a nagyszülő meg szintén valamilyen módon fejezze ki a szeretetét. Minden más rokontól bármi az ajándék, ami extra.


Ez a keresztszülőség meg egy vicc, nem is vállaltunk emiatt keresztszülőséget, mert csak a lehúzasról szól manapság. Pont a kérdésben leírt rokonhoz hasonló ismerős akart minket a második gyereknek, nem ettem meszet hogy elvállaljam. Nekem szapulta a másik gyerek keresztszüleit, nagyszüleit, nagybátyját, és számolta a filléreket hogy melyik mennyit áldoz az ő gyerekére... És azt gondolta hogy majd én ebbe beleugrom :-)))

2023. szept. 2. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
83%
Jajj ez a keresztszülőség itt falun is arról szól, hogy neked xy összeget feltétlenül rá kell költeni a gyerekre, mert te KERESZTSZÜLŐ vagy. Magyarul lehúzhatnak...
2023. szept. 2. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen mindenkinek! Úgy gondolom a többség hasonló véleményen van, egyezik a véleményünk.


Kedves 14-es, én nem pontoztalak le. Igen, a Keresztlányom, akinek egyben a nagynénje is vagyok.. Van négy másik gyermek is, akiknek szintén nagynénje vagyok. Egyformán szeretem őket és nagyjából mindenkinek ugyanannyi összegért vásárolok ajándékot névnapra, születésnapra, Karácsonyra, Mikulasra. Tervezem, hogy a Keresztlanyomnak veszek "extra" ajándékot, aranyékszert vagy biciklit.. De igazából nem gondolnám, hogy ez alapvető elvárás kellene legyen.. Ha veszek veszek... Ha nem, nem, igazából az én dolgom..ne túrkáljon senki a másik pénztárcájában..

2023. szept. 2. 17:47
 18/24 anonim ***** válasza:
16%

Mondom, hogy senkit nem érdekel mennyivel költesz rá többet, amíg többet költesz rá. Itt nagyrészt nem vallásosak vannak, de a keresztszülőség azt jelenti, hogy a keresztgyereked a többi sima unokahugi fölé helyezed fontossági sorrendben, többet foglalkozol vele időben is, és pénzben is, kiemelt szerepe van a te életedben, és számára is te extra vagy, a többi nagynénihez/nagybácsihoz képest, mert a keresztanyja is vagy, aminek meg kellene nyilvánulnia.


Én nagyon berágnék, ha választanék a gyerekemnek egy kiemelt szinte "pótszülőt", aki a gyerek fejlődésére elvileg kiemelt figyelmet fordít és különleges kapcsolatot ápol vele, majd minden random gyereknek ugyanúgy ajándékoz, ahogy neki is. Kiemelt kapcsolat kiemelt anyagiakkal is. Ennek egyáltalán nem kell soknak lennie, csak legyen több, mint amit random unokahugi kap, mivel vele nem vállaltál kiemelt kapcsolatot. Nem tudom máshogy írni, egyszerűen megígérted és nem tartod be, és ez disznóság. Az 5 ezer tök korrekt, a random rokonok kapjanak kevesebbet. Nem a rá költött összeget keveslem, feleennyi is korrekt lenne, amíg ő kicsit többet kap, mert ő a keresztgyereked.


Kb olyan, mintha minden barátod kapna egy virágot, de a legjobb barátod is csak egy virágot kapna. Nem a virág kevés, hanem ne egyformán adj! A többiek rohadtul nem érdekelnek, megnézném milyen emberek válaszolgatnak itt, Juci a körmös, Dani aki gyereket se látott, meg még pár tini, vagy valami rossz képességű(belőlük több van), akik azt hiszik az összeg a gond. Az a gond, hogy másik is ennyit kapnak. 1000ft is oké lenne, ha mindenki másra csak 500at szoktál költeni.

2023. szept. 2. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 A kérdező kommentje:

Értem mire gondolsz. Az ajándékozásban a különbség a többi gyermek és a Keresztlányom tekintetében az volt, hogy a Keresztlanyomnak random vettem hétköznapokban ajándékot, pl. kiscipő, ruhacska, kis csillogós táska..ilyenek. Ezt szívből adtam, de amikor az ember azt kezdi érezni, hogy valami már kezd elvárvássá alakulni .. Az a gáz..

Nekem ez volt a fő problémám

2023. szept. 2. 21:45
 20/24 anonim ***** válasza:
0%

Miért, lázadó vagy, vagy mi? Az élet tele van elvárásokkal, amiknek meg kell felelnünk, én se szórakozásból etetem a gyerekem napi 3x, elég nagy elvárás, de próbálom olyanná alakítani, amiben örömöm lelem, illetve ha nem várná, akkor is tenném, mert szeretem, ha teli a pocakja, és teljesen oké, hogy el is várja. Ugyanez igaz párkapcsolatban akàrmire(hűség pl), munkahelyen hogy rendesen lásd el a feladatod, barátságokban, hogy számíthass a másikra, karácsonyi ajándékozás, esküvő meg temetésre kell virág, meg ilyenek, annyi van, hogy le se tudom írni.


Szerintem csak ráuntál a dologra, a kiemelt kezelès elvárt és normális egy kiemelt személytől, főleg a szülinapján.. nem vonhatsz meg valami kértet, amiért mást nyújtottál kéretlenül.


Mi ez, most nem rendezek temetést, mert otthon már gyászoltunk eleget?


Nem kell soknak lennie, csak több legyen, mint amit a többiekre szánsz. Akár az 5000res beszállás mellé egy hajpánt is pluszba.

2023. szept. 3. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!