Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Ajándék lónak a fogát nézi a...

Ajándék lónak a fogát nézi a nővérem vagy egyszerűen én vagyok zsugori?

Figyelt kérdés

A mai napon nővérem rám írt az interneten , hogy lenne-e kedvem beszállni a gyereke szülinapi ajándékába, ami egy hintaló, nagyjából 20 ezer forint. Többen is benne lettünk volna elméletileg. A kislány az én Keresztlányom, 3 éves lesz.


Mondtam, hogy beszállok, 5 ezer forinttal,jó-e így? Hatásszünet... Semmi reakció. Utána elküldte a babaházat, ott láttam az árát is. Lájkoltam. Hatásszünet.. Ír, hogy mégsem kell beszállni.


Eléggé meglepett, felhívtam telefonon, hogy miért.. Erre ő azt válaszolta , hogy intézzem magamnak az ajándékot, vegyek külön nyugodtan. Kérdeztem tőle, hogy de mi a baj, kevés az ötezer..a válasza, hogy szerinte k_r_@ gáz, hogy keresztanyaként ennyit szánok az ajándékra.. Volt egy kis szóváltás, hogy szerintem nem ez a lényeg, és hogy mi gyerekként sem kaptunk mindig ajándékot. Szóval nem is arról volt szó, hogy én nem szeretnék adni..


Ráadásul egyébként is el vannak halmozva a gyerekek, minden alkalomra kapnak mindenkitől, én is veszek ajándékot. Ráadásul nem is olcsó mulatság, nagyon nagy a család.. Ráadásul öt kisgyerek van a családban, mindig kapnak mindent, tőlem is. Mikulás, Karácsony, névnap, szülinap s minimum.


Szerintem nem korrekt dolog más szemére hányni, hogy milyen ajándékot vesz .. Amúgy sem abban méri egy egészséges, normális ember a szeretet, hogy milyen értékű az ajándék..


Neked mi a véleményed?



2023. szept. 1. 19:29
1 2 3
 21/24 anonim ***** válasza:
100%
A 20-asre véletlenül se hallgass. Látszik rajta, hogy hasonló kaliber, mint a testvéred.
2023. szept. 3. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/24 anonim ***** válasza:
100%
Ha nekem ilyen ajándékozási protokk szerint akarná megszabni bárki is, hogy SZERINTE kinek, mit és mennyit adjak, úgy elküldeném a bús pi...ba, hogy nem lenne többet gondom az ajándékra! Állítsd le!
2023. szept. 3. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/24 A kérdező kommentje:

Igen, érdekes a 20-as álláspontja😅😅


Köszi mindenkinek

2023. szept. 3. 15:20
 24/24 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező, véletlenül se tegyél különbséget az 5 unokahúgod/-öcséd között!

Egy dolog, hogy valamelyiküknek (eszerint csak egynek) a keresztmamája vagy, de a gyerekek nem ezt nézik. Ők arra vágynak, hogy egyformán részesüljenek ajándékokból. Pont közöttük szítanál ellentétet azzal, hogy ha nem egyformán ajándékoznál nekik. Születésnapnál még nem akkora gond ez, mert nem ugyanakkor adsz a gyerekeknek. De karácsonykor, húsvétkor ne tégy különbséget közöttük. Ne az legyen, hogy ötből négyen azt érezzék, ők kevesebbet érdemelnek a nagynénjüktől.

2023. szept. 5. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!