Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Akik egyedüli gyerek voltatok,...

Akik egyedüli gyerek voltatok, akkor szerettetek volna, vagy jelenleg felnőttként szeretnétek, ha lenne testvéretek, vagy most már jó így?

Figyelt kérdés
2023. nov. 16. 18:45
1 2 3 4
 11/35 anonim ***** válasza:
95%

8-as.


Nem értem az összefüggést. Most az, hogy van tesód vagy sincs mit befolyásalja azt, hogy vannak barátaid vagy sem?


Egyedüli gyerek voltam és teljesen megszokott volt számomra az egyedüllét. Van egy nagyon cuki 11 éves unokahúgom, esetleg ő az akire testvérként gondolok és ő is rám. Régebben az egyedüllét miatt gondolkoztam, hogy milyen lenne egy testvér, egyáltalán változtatna valamin, vagy pedig ellene a haverjaival engemet meg leszarna. Most így 25 évesen azért aggódok ha a szüleim meghalnak nem lesz senkim, max az uncsim.

2023. nov. 16. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/35 anonim ***** válasza:
100%

Gyerekként se hiányoltam (nagyon megvolt az igényem az egyedüllétre és a nyugalomra), és felnőttként sem hiányolom.

Egyébként akik hiányolják, mindig az idealizált változatot hiányolják. Az én környezetemben is van olyan, akinek a testvére szinte a legjobb barátja, de ez kb a testvéri kapcsolatok 10%-a (az én környezetemben legalábbis), a többség inkább csak semleges, vagy negatív/nem tartják a kapcsolatot. Gyerekként meg kifejezetten keveseket hallottam pozitívan nyilatkozni a tesóról, mert elkerülhetetlenül voltak konfliktusok, és hát ugye nem mindegy, hogy a szomszéd Pistikével veszel össze, aztán hazamész, vagy ott van veled a házadban, a szobádban az, akivel összebalhéztál. Lényeg a lényeg, sosem tudhatja az, aki vágyott volna testvérre, hogy javított volna-e a magányán.

2023. nov. 16. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/35 Thunderfairy ***** válasza:
26%

Van tesom. És jobb ha van, higyétek el. Az hogy ki milyen kapcsolatot alakit ki a családtagjaival az már az ő felelősége. Jó a kapcsolatom a testvéremmel.

Kedves 11-es. Az unokahugod az nem a testvéred gyereke??? Nagyokos.

2023. nov. 16. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/35 Darius- ***** válasza:
100%
Igen, mert nehéz volt a gyerekkorom. De a barátok és távoli rokonok pótolták ezt. Ez érvényes mindenkire.
2023. nov. 16. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/35 Metionin ***** válasza:
100%
Sosem szerettem volna testvért, konkrétan rémálmaim voltak a gondolattól is. Felnőttként is tökéletesen megvagyok nélküle.
2023. nov. 16. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/35 anonim ***** válasza:
100%
Nem hiányzott sem akkor, sem most.
2023. nov. 16. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/35 anonim ***** válasza:
95%

Mindig szerettem volna. Majdnem lett is. Most felnőttként, hogy már a szüleimet is eltemettem, nagyon kétségbeejtő lenne, ha mondjuk még egyedülálló is lennék.

A szüleim betegségei idején éreztem másodszor a fájó hiányt, hogy nincs még egy lény a földön, aki kötődne hozzájuk, vagy segíteni akarna nekik.

2023. nov. 16. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/35 A kérdező kommentje:
17: Ez nagyon igaz, szép gondolatok, egyetértek veled. Köszönöm, hogy írtál.
2023. nov. 16. 22:13
 19/35 anonim ***** válasza:
100%
Már nyugdíjas vagyok, néha gondoltam rá, milyen lenne egy testvér, de életem során nagyon sok rossz testvéri kapcsolatot láttam, és fehér holló egy igazán jó. A gyerekkori barátnőim mai napig megvannak, gyerekeimmel és unokáimmal szuper a kapcsolatunk. A szüleimet egyedül ápoltam, nem számíthattam másra. Viszont azt látom, a testvérek (többnyire) tolják egymásra a szülők gondozását, az örökségnél szinte mindig vannak viták, veszekedések. Egykeként az ilyesmiből is kimaradtam. Összegezve, jó volt, és jó egykeként élnem.
2023. nov. 16. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/35 anonim ***** válasza:
100%
Kicsiként szerettem volna, de azóta nagyon jó, hogy nincs!
2023. nov. 16. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!