Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » A szüleim kitanították az...

A szüleim kitanították az öcsémet, hogy állandóan mocskolódjon, alázzon engem, mit tegyek?

Figyelt kérdés
Ha visszaszólok, én vagyok kicsinálva. Évek óta ez a szórakozása, elmondhattalanul nagyképű. A cucvaimban, telefonomban is állandóaan túrkál.
nov. 29. 12:12
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
100%
Velem is ezt szerették volna. Két öcsémnek mindent elnéztek én meg voltam a mindenes. Bármit meg kelett csinálni nekem szóltak. Lódulj,mire véled a napot,fogd be a pofád,ha nem tetszik takarodj! Igy is lett! Végeztem az iskolával,néztem egy távoli jól fizető munkahelyet leléptem. Igaz güriztem jó sokat de megérte!
nov. 29. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
100%

Már kiírtad, de elmondom, mit tegyél:

1.tanulj baromi jól. Persze nem kell kifacsarnod magad, de azokból a tárgyakból, amik fontosak a jövőd szempontjából, legyél jó, plusz legalább egy nyelvből, hogy el tudj húzni külföldre. Ha az öcséd mocskol, csak mosolyogj befelé, tudod, a kutya ugat, a karaván halad.

2. Legyél minél kevesebbet otthon, inkább a könyvtárban tanulj, ha megoldható.

3. Ha tudsz, gyűjts saját pénzt. De ha nem vagy még 18, akkor számlával vigyázz, mert szüleid gondviselőként lenyúlhatják.

4. Amíg figyelik a gépedet, ne levelez olyasmit, ami sok infót elárul rólad.

5. Ne hagyd, hogy provokáljon, mert az a célja. Legyél fennsőbbséges, olyasmiket válaszolj vissza, amikbe nem tud belekötni, de meghökkentik: pl kérdezz: Miért mondtad ezt? Mi volt a célod ezzel? Vagy: tudod, ahogy beszélsz rólam, azzal csak magadat minősíted.

nov. 29. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 Thunderfairy ***** válasza:
73%
A 12-es tanácsait kellene megfogadni ha igaz a sztori. Az 1-es tanácsát elfelejted. Tesók ne verekedjenek. De nem nagyon hiszem hogy igaz lenne ez a dolog. Vagy csak te hiszed ezt.
nov. 29. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 A kérdező kommentje:
De igaz, de nem szeretnék magyarázkodni. Amúgy elmúltam 18 már.
nov. 29. 18:19
 15/25 anonim válasza:
100%

Mondjuk azt én se értem, hogy telóban hogy turkálnak. Gépet telepítsd újra, azt is jeszóval védve, akkor ott se tudnak majd


A többire meg szerintem is a 12-es a jó válasz

nov. 29. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 A kérdező kommentje:

Egyébként az a másik, hogy összevesznek neki mindent és utána letagdják, meg eltitkolják előttem.


Teljesen kiakaszt.

nov. 29. 20:22
 17/25 anonim ***** válasza:
100%
Ez a kérdés már feljött pár héttel ezelőtt szerintem, és akkor is ezren elmondták, mit kéne vagy lehetne csinálni, és csak mondtad és mondtad a magad igazát. 22 vagy, ha jól emlékszem még abból a kérdésből? Dolgozol? El tudsz otthonról menni?
nov. 29. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:
100%

Ahogy azt már az előző kiírásnál is mondták páran, de akkor azt mondtad, egyik barátod sem mer közbeavatkozni, igenis segítséget kell kérni. Akkor azt írtad, végighívtad a segélyszervezeteket is, nem hiszem el, hogy egy sem volt, aki tudna segíteni. Ha már elmúltál 18, akkor is el tudsz menni egy családsegítőbe, vagy a rendőrségre, segítséget kérni. Nem hiszem el, hogy nincs egy db rokonod sem, aki tud segíteni, olyan barát, aki odamenne és elég bátor, hogy egy időre hozzájuk költözz.


Azt is írtad akkor, hogy anyukádé a laptop, meg hogy néha megütnek, ha épp olyan a hangulatuk. Ezt már akkor is megmondtuk páran, és most is ismételni tudjuk csak: segítséget kell kérni. Bárhogyan, bárkitől, elhiszem, hogy baromi nehéz, de leírunk valamit és ismétled ugyanazt, hogy ezt és ezt és azt csinálják, ennek meg semmi értelme így. Kérj segítséget, akár a városban, ahol élsz, ha pedig már dolgozol és van kereseted, próbálj meg eljönni onnan!

Nincs párod esetleg?

nov. 29. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:
Miért nem fogadtad meg amit korábban írtunk?
nov. 29. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:
66%
Elmúltál 18, költözz el, ha már fogakat összeszorítva sem tudsz meglenni velük tőkegyűjtés ürügyén, minél messzebb, és feléjük se nézz többé, más megoldás nincs. Anyai nagyanyámnak is a fiúgyerek az isten, rengeteg kárt okozott, menekülj.
nov. 30. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!